Новини Одеси та Одеської області

Вчимося правильно складати резюме

Вчимося правильно складати резюме

Напевно, багато хто хоч раз замислювався, чому один претендент відправляє резюме в 10 компаній і йому скрізь відмовляють, а інший робить розсилку в дві компанії і отримує відразу два запрошення на співбесіду.

Ні про яке чарівництво і успіх не йдеться, вся справа в правильному резюме. Саме воно є першим і важливим кроком на шляху до успіху. Резюме можна самостійно розсилати на відповідні вакансії, але краще створити резюме безкоштовно онлайн і розмістити його на сайті пошуку роботи, щоб потенційний роботодавець швидше за вас міг знайти.

Правильна та зрозуміла структура

  • При складанні резюме важливо врахувати 4 моменти:
  • Грамотність написання;
  • Відповідність вакансії;
  • Достатній обсяг інформації;
  • Правильна структура.

Резюме з помилками можуть просто не читати, тому намагайтеся виключити граматичні помилки, вживання сленгових слів. Саме такі поради можна знайти на веб-сайті пошуку роботи jobitt.com.

резюме

Щодо відповідності вакансії, то потрібно чітко розуміти, чим ви плануєте займатися у компанії. Якщо ви претендуєте на посаду касира, зайвим буде згадувати, що ви закінчили курси дизайну інтер’єру або флористики.

Немає точних правил, які вказували б на обсяг резюме. Важливо розуміти, що резюме, що складається з кількох пропозицій, може просто не зацікавити роботодавця або спеціаліста з персоналу. Також навряд чи хтось зможе дочитати до кінця резюме із 2-3 сторінок тексту. Оптимальний обсяг – це 1 сторінка. Але якщо всі ваші досягнення та досвід складно помістити на 1 аркуші паперу, краще не скупитися на слова.

Останній важливий момент – це правильна та зрозуміла структура.

Резюме має складатися з «шапки» з контактами, особистою інформацією, освітою та професійними навичками (досвідом роботи).

Чого не варто писати в резюме?

працевлаштування

Часто претенденти перетворюють резюме на твір у вільній формі, де розповідають не тільки про свої професійні якості, а й про хобі, сімейний стан, шкідливі звички, риси характеру, причини звільнення з посади.

Фахівці проекту jobitt.com радять не робити цього. У резюме має бути лише та інформація, яка важлива для менеджера з підбору персоналу.

Якщо компанії важливе ваше сімейне становище, то вас запитають на співбесіді. Це стосується і причин звільнення з попередньої роботи.

Що стосується хобі, то можна вказувати ті захоплення, які безпосередньо пов’язані з вашою професійною діяльністю. Наприклад, для журналіста чи редактора захоплення фотографією буде явним плюсом. Претендуючи на посаду бухгалтера чи інженера, не варто писати, що ви захоплюєтеся дайвінгом, подорожами чи рибалкою. Така інформація буде зайвою.

Також у резюме часто можна зустріти такі характеристики претендента – як «відповідальний», «чуйний», «чуйний», «комунікабельний». У разі риси характеру – це останнє, потім звертає увагу керівник, йому важливі ваші професійні навички.

Складайте резюме правильно!

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції