Новини Одеси та Одеської області

Трюковий самокат: що це і як його вибрати

Трюковий самокат: що це і як його вибрати

Трюкові самокати – це специфічні моделі двоколісного транспорту, які відрізняються міцною металевою рамою та маленькими колесами. Як відомо з назви, вони призначені для виконання трюків: стрибків, переворотів, складних проїздів. Самокат не розрахований на швидку їзду, але при цьому відрізняється маневреністю та стійкістю до різного роду ударів та падінь.

Трохи історії

Трюковий самокат з’явився у магазинах США у 2000 році. Тоді його почала виробляти компанія RAZOR USA LLC. Після цього подібна модель з характерними рисами почала активно популяризуватися серед шанувальників екстремального катання. На ньому можна було побачити райдерів у скейт-парках, де вони впевнено брали різні перепони. Вже у 2011 році проводились змагання на трюкових самокатах, що організовувалися на міжнародному рівні. У них брали участь спортсмени із різних країн.

Труковий самокат

Особливості конструкції

Пропонуємо детально розібратися в конструкційних особливостях цього засобу пересування. Серед них:

  • платформа. Саме на неї стають ногами. Для максимального зчеплення покривається наждачним папером. Виготовляється з металу чи сплавів;
  • колеса. Переважно виготовлені з поліуретану, вісь пластикова або металева. Найпоширеніші діаметри – 100, 110 та 120. Вісь колеса має бути досить міцною;
  • підшипники. Саме від них залежить поворот колеса. Клас, який використовується для трюкових самокатів, – abec5, abec7, abec9;
  • рама. З’єднує платформу та кермо, виготовлене з металу;
  • хомут. Є кріпленням, яке за допомогою 3 або 4 болтів фіксує раму до керма. Перед початком катання потрібно перевірити міцність фіксації, щоб у процесі виконання трюків частини не роз’єдналися;
  • система компресії. Ще один механізм кріплення керма до рами. Як правило, використовують різьбові, HIC, SCS. Перша найпростіша, інші надійніші;
  • кермо. Цей елемент відповідає за поворот транспортного засобу. Його висота фіксована. Форма буває Т або У-подібною;
  • грипси. Гумові ручки на кермі, що забезпечують міцний хват, без ковзання;
  • пег. Втулка, що кріпиться до осі, сприяє виконанню додаткових трюків.

Специфіка трюкового самокату полягає в тому, що його конструкція повинна витримувати досить сильні фізичні навантаження і, звичайно, вага райдера. Тому багато хто з них розрахований на навантаження 100 кг.

Критерії вибору

Вибір трюкового самоката – завдання нескладне, проте головне – пам’ятати, що від правильності цієї дії залежить не лише можливість виконання трюків, а й безпека у процесі.

Отже, насамперед звертайте увагу на вагу моделі. Він впливає на манеру їзди. Для новачків найбільше підійдуть вироби вагою від 3 кг, на них трюки виконувати легше. Враховуйте і стиль катання. Так, стритерам слід зупинитися на легких моделях, а для тих, хто спеціалізується на парковому катанні, потрібні більш важкі самокати – 4-4,5 кг.

Колеса загалом завжди меншого діаметра, ніж у звичайних самокатів. Це сприяє полегшенню транспорту. Діаметр колеса впливає на швидкість, маневреність, стабільність. Так, якщо ви новачок, рекомендується зупинитись на моделях 100–110 мм. Їх властивий досить повільний набір швидкості, вони дають відмінну стійкість і під час трюків. Професіоналам слід розглядати моделі 110-120 мм, здатні набирати більшу швидкість.

Труковий самокат

Колеса повинні бути легкі, якісні та зносостійкі. Жорсткість впливає на їзду, цей параметр варіюється в межах 72А-93А. Тут усе досить просто: що менше цифра, то м’якше колесо. Воно, своєю чергою, забезпечує м’який і плавний хід. Однак у випадку з трюковими самокатами все ж таки потрібні жорсткіші варіанти, адже вони міцні та стійкі. Отже, витримують різні навантаження і прослужать довше. Дивіться на підшипники, залежить від них швидкість. Звертайте увагу на маркування ABEC та числовий індекс. Чим він вищий, тим швидше виявиться транспортний засіб.

Наступний важливий критерій – це диски. Вони бувають пластиковими та алюмінієвими. Перші відносяться до бюджетних, розраховані лише на елементарні трюки, тож підходять для новачків. Щодо алюмінієвих дисків, то це рішення для досвідчених райдерів. На подібних самокатах можна впевнено виконувати різні трюки й не переживати, що диск розлетиться.

Крім того, слід звертати увагу на висоту керма. Вона не регулюється, тому потрібно підбирати під своє зростання, а також враховувати стиль катання. Будьте уважні при виборі і ваші трюки будуть максимально ефектними.


*на правах реклами

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції