Новини Одеси та Одеської області

Справедливі тарифи на газ: коротко про особливості формування вартості на природний газ

Справедливі тарифи на газ: коротко про особливості формування вартості на природний газ

Зараз в Україні діє схема формування цін на газ, згідно з якою блакитне паливо є таким самим товаром, як бензин, фрукти або овочі. Тепер його вартість залежить від ринкової ситуації, саме вона є основним чинником впливу на вартість. Після нововведень кожне підприємство-користувач природного газу може обирати власного постачальника. Це означає повну незалежність від облгазів.

Компанія Ascania Energy — надійний постачальник природного газу для бізнесу. Є частиною великого холдингу, тому надає стабільні послуги. Пропонує гнучкі умови для кожного клієнта. Співпраця з нею — можливість отримувати ресурс без проблем і сплачувати за нього за окремим графіком. Тарифи на газ для підприємств розраховуються залежно від обраних для кожного умов, наприклад: повна передплата, подекадна оплата або післяплата.

Від чого залежить вартість природного газу для підприємств

Ціна формується за базовим принципом, який діє для будь-якого товару. У країнах із ринковою економікою цей процес залежить від балансу пропозиції та попиту. Це означає, що в разі збільшення показників споживання блакитного палива виникає дефіцит, і кінцева вартість зростає. І навпаки, коли використання зменшується, ціна знову знижується. Останнє відбувається також у разі відкриття нових родовищ або збільшення видобування.

Вартість природного газу для підприємств залежить і від того, які обсяги запасів у підземних сховищах. На остаточний тариф впливає також ціна, встановлена у період закачування. Наприклад, якщо взимку в Україні накопичилося більше газу, ніж торік, тоді його ціна знизиться. Наразі є залежність від ціноутворення на європейському ринку.

тарифи на газ

Для орієнтиру під час формування цін в Україні беруть тарифи, встановлені у TTF — найбільшому європейському газовому хабі. Імпортер закуповує блакитне паливо, а потім продає його газопостачальним компаніям на умовах післяплати. Це означає, що гроші переказуються вже після поставки. Постачальник сплачує оператору за те, що газ доходить по великій магістральній трубі до розподільної. Цей тариф називають ще оплатою за доставку ресурсу.

З чого складається ціна на газ для бізнесу

Блакитне паливо власного видобутку не може бути дуже дешевим. Пошуки його місцезнаходження, буріння нових свердловин — все це потребує часу та додаткових витрат. Тому вартість ніколи не буває невиправдано низькою.

Ціна на газ для підприємств складається з:

  • вартості самого блакитного палива. Як уже писалося вище, вона встановлюється залежно від ціноутворення на найбільших європейських біржах, зокрема, TTF;
  • доставки газу до розподільної труби;
  • розцінок на послуги постачальника.

Для будь-якого бізнесу важливе стабільне постачання та нормальний зворотній зв’язок у разі якихось проблем чи запитань. Досягти цього допоможе співпраця з компанією «Асканія Енерджі».

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції