Новини Одеси та Одеської області

Способи працевлаштування у ІТ-сфері: пошук вакансій та розміщення резюме

Способи працевлаштування у ІТ-сфері: пошук вакансій та розміщення резюме

Вклавши гроші, сили та час для здобуття знань та навичок у галузі інформаційних технологій, айтішники закономірно хочуть швидше працевлаштуватися.

Важливо, щоб робота Android Developer, Data Analyst, Data Science і т.д. була цікавою, добре оплачувалася та дозволяла розвиватися у професії. Отримати посаду на практиці, що підходить за всіма змістами, виявляється досить складно. Щоб спростити і прискорити процес, потрібно з’ясувати, які варіанти пошуку, і вибрати найбільш вдалий саме для вас.

Як можна шукати роботу в ІТ?

Дуже рідко вакансію відкривають під конкретну людину – так буває тільки в тому випадку, якщо це по-справжньому крутий фахівець, якого компанія бачить частиною команди і готова запропонувати йому максимально вигідні умови. Основна частина роботодавців публікує оголошення на профільних ресурсах або шукає кандидатів по розміщеним в Інтернеті резюме. Відповідно, у претендентів є два варіанти:

  1. Скласти резюме під конкретну ІТ-спеціалізацію та розмістити на порталі, де її може побачити потенційний наймач. З одного боку, це набагато легше, ніж аналізувати численні пропозиції, але з іншого боку – вам у будь-який момент можуть написати або зателефонувати для обговорення деталей, що не завжди зручно. До того ж є ймовірність, що умови працевлаштування вам не підійдуть, але час на взаємодію з представником фірми вже буде витрачено. Зате можна розраховувати на те, що ви вже за більшістю пунктів підійшли роботодавцю, відповідно, вища ймовірність позитивного рішення за підсумками співбесіди (якщо ви на нього все-таки погодитеся).
  2. Переглядати IT вакансії на перевірених сайтах, відбираючи ті, які підходять за розміром заробітної плати, графіком, обсягом роботи, обов’язками, форматом роботи (офлайн або онлайн) та іншими параметрами. У такому разі саме ви приймаєте первинне рішення щодо доцільності співпраці з тим чи іншим роботодавцем. Якщо в оголошенні щось не влаштовує, можна не гаяти час на непотрібне спілкування. Коли є бажання працювати в певній фірмі, є сенс вивчити вакансії на її офіційному сайті. Щоб вас серйозно розглядали як претендента на ту чи іншу позицію, обов’язково потрібно буде скласти хороше резюме. Найзручніше користуватися анонімними сайтами, оскільки можна вести переговори без надання контактної інформації, яку друга сторона може використовувати для спаму чи інших цілей.

Не можна сказати, що якийсь із способів кращий за інший, вони доповнюють один одного, тому для досягнення мети їх слід використовувати в комплексі.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції