Виробники випускають різні розчини для лінз за складом, призначенням та ступенем впливу.
Основні категорії розчинів для лінз
За допомогою різних засобів можна виконувати:
- очищення;
- зволоження;
- дезінфекцію;
- пом’якшення.
Найпростіший водно-сольовий або фізрозчин зволожує та пом’якшує поверхню. Серед його переваг доступність, натуральність та гіпоалергенність. При цьому суміш не має антисептичних властивостей, тому не підходить для очищення лінз.
Ензимний розчин складається з набору ферментів, які ефективно видаляють органічні сполуки з поверхні. Його випускають у таблетках, які спочатку потрібно розчинити у перекисі водню або фізрозчині.
Пероксидний розчин роблять із перекису водню. Це потужний засіб для глибокого очищення та знезараження, проте довго зберігати в ньому лінзи не можна. Інакше є ризик пошкодити чутливу поверхню. При попаданні в очі розчин може викликати роздратування, тому перед використанням лінзи потрібно проминути в універсальному або фізрозчині.
Універсальний розчин виконує всі необхідні функції – зволожує, живить, очищує та дезінфікує. Він підходить усім типам лінз. Часто в комплекті із засобом йде зручний контейнер, який можна носити із собою.
Які розчини підходять до різних лінз
Вибір засобу догляду залежить від типу контактних лінз. Одноразові не потребують обробки, оскільки їх носять лише день. За бажанням для додаткового комфорту їх можна зволожити водно-сольовим розчином.
М’які контактні лінзи, виготовлені з гідрогелю або силікон-гідрогеля, потребують дбайливого очищення. Найкраще для цього підходить багатофункціональний розчин. Іноді для видалення органічних сполук можна використовувати ферментний засіб.
Жорсткі лінзи поверхнево очищають універсальним розчином, а глибоко пероксидним. Хоча його не можна використовувати для кольорових елементів, оскільки він руйнує пігмент. У цьому випадку можна застосувати двоетапне очищення — спочатку універсальним, а потім водно-сольовим засобом.
При першому виборі розчину для лінз варто порадитись з офтальмологом. Лікар допоможе підібрати ефективний засіб з урахуванням типу лінз, потреб та індивідуальної переносимості. Також розчини випускають у різних упаковках: від 60 до 360 мл. Тож економії вперше можна взяти мінімальний обсяг на пробу. Якщо засіб підходить, вигідніше купуватиме великий флакон.