Новини Одеси та Одеської області

Різноманітність пиломатеріалів: чому у них різна ціна та чим вони відрізняються

Різноманітність пиломатеріалів: чому у них різна ціна та чим вони відрізняються

Способи виготовлення пиломатеріалів і співвідношення ціни та якості. На вартість впиває також і ціла низка інших властивостей пиломатеріалів. Укажемо найголовніші з них.

Різноманітність пиломатеріалів справляє враження. У них різний спосіб виготовлення, різні товщина, ширина, способи розпилювання. Саме від останнього залежить, для чого варто використовувати конкретні пиломатеріали і чи здатні вони витримати навантаження у конструкції будинку. Якими є ці варіанти і чому вони різняться в ціні та якості, розповімо прямо зараз.

Способи виготовлення пиломатеріалів і співвідношення ціни та якості

Пиломатеріали виготовляють розпилюванням заготовленої деревини. Яким чином розпилюють їх – важливий нюанс для визначення якості, а отже й ціни. Загалом є чотири найпоширеніших способи розпилювання:

  • поперечний;
  • радіальний;
  • рустикальний;
  • тангенціальний.

Тепер розповімо трохи детальніше про кожен варіант розпилювання. Поперечний – це спосіб отримання пиломатеріалів шляхом різання поперек волокон дерева. Радіальний своєю назвою підказує й технологію: з врахуванням радіуса заготовки у напрямку до її центра.

Рустикальний спосіб передбачає розрізання дерева під кутом до головного напрямку волокон дерева. І тангенціальний – по дотичній до серцевини лінії.

Найкращі за якістю пиломатеріали

Тепер спробуємо розібратись із тим, яка деревина, підготовлена шляхом розпилювання, є найкращою і найміцнішою. Найвища якість притаманна тому пиломатеріалу, де враховано напрямок волокон дерева. Радіальний спосіб розпилювання дає можливість використовувати на будівельному майданчику найміцніші пиломатеріали – дошки чи бруси. Купити пиломатеріали найкращої якості можна в інтернет-магазині «Світ Покрівлі», де представлені всі сорти кращих пиломатеріалів у найпопулярніших розмірах.

Менш витривалий, але достатньо міцний та якісний пиломатеріал отримується завдяки тангенціальному розпилюванню. Його теж можна використовувати для покрівельних робіт, при виконанні облаштування інших конструкцій будинку.

Інші способи дають можливість отримати пиломатеріали за ціною трохи нижчою, проте вони достатньо міцні для використання у допоміжних будівельних роботах.

Інші важливі характеристики пиломатеріалів

На вартість впиває також і ціла низка інших властивостей пиломатеріалів. Укажемо найголовніші з них.

Наявність чи відсутність обрізання та обробки меншої сторони. Якщо вони є, це трохи дорожчий, але більш зручний для облицювальних робіт матеріал.

Розрізняють також сорти пиломатеріалів: від першого до четвертого сорту. Перший сорт – найкращий, він не повинен мати видимих дефектів, із якісною структурою деревини та високою міцністю. Найгірший за якістю сорт відповідає лише загальним вимогам до пиломатеріалів, що можуть використовуватись для невідповідальних допоміжних робіт.

Пиломатеріали використовують для виготовлення і облицювання стін, стелі, підлоги. Вони – незамінний матеріал для конструкції покрівель: від балок до основи із обрізних дощок.

Скрізь, де потрібен легкий, міцний, якісний матеріал для будівництва, використовують пиломатеріали.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції