Новини Одеси та Одеської області

Розвиток сенсорної інтеграції у дітей

Розвиток сенсорної інтеграції у дітей

З розвитком технічного прогресу діти перестали багато часу проводити на вулиці, контактуючи з навколишнім світом. Таким чином дитина отримувала важливі навички та навчалася обробляти інформацію від органів чуття. Нині для відтворення такого життєвого досвіду застосовують методи корекції сенсорної інтеграції. Що це таке і як вони можуть допомогти – докладніше у статті.

Сенсорна інтеграція – це

Процес передачі сенсорних сигналів, які нервова система людини отримує та обробляє від нашого тіла та навколишнього середовища. Це дозволяє нам адекватно реагувати на подразники, знаходити контакти з людьми, адекватно висловлювати емоції і керувати своїми рухами.

Якщо з якихось причин сигнали від одного або декількох органів чуття обробляється неправильно, то у дитини виникнуть проблеми з розвитком. Що таке сенсорні порушення? Це:

 • боязнь звуків;
 • неможливість чітко визначити відстань до предметів;
 • дискомфорт від дотиків;
 • проблеми з координацією;
 • швидка стомлюваність та багато іншого.

Коректна сенсорна інтеграція та розвиток мови також взаємопов’язані. Прочитавши види сенсорних порушень, багато батьків припустять, що джерело всіх проблем дитини! Але для точного діагнозу потрібно звернутися до нейропсихологів, неврологів та інших фахівців із сенсорної інтеграції. Вони проведуть діагностику та призначать сенсомоторну корекцію. Це такий комплекс ігор та вправ для розвитку проблемних функцій головного мозку.

Ігри та вправи з елементами сенсорної інтеграції

Головна мета сенсорних ігор – розвиток, посилення та оптимізація сенсорних стимулів нервової системи дитини. Під час них малюк:

 • зворушує різні предмети;
 • знайомиться зі смаками, запахами та звуками;
 • займається нескладною гімнастикою;
 • пробує визначити положення тіла у просторі та багато іншого.

У вправах із сенсорної інтеграції використовують такі елементи:

Масажні килимки

Вони допомагають збагатити тактильний досвід дитини. Так, якісні сенсорні килимки для дітей ви знайдете у каталозі Olvi. Розглянемо кілька варіантів сенсорної терапії.

 1. Це, наприклад, килимок масажний дерев’яний “Їжачок”. Його виступи тренують м’язи ніг, їх можна використовувати для тактильної стимуляції інших частин тіла. Дерево екологічне та довговічне.
 2. Масажний килимок D30див. Яскраве забарвлення та імітація галькових каменів привертає увагу, його так і хочеться спробувати ніжкою.
 3. Килимок масажний “Мега Мікс”. Складається з 18 елементів з унікальною рельєфною поверхнею та забарвленням. Гігієнічний та гіпоалергенний матеріал активно стимулює дитячі стопи, по ньому можна повзати чи лежати на ньому.
 4. Килимок масажний з ефектом морської гальки 150х40см. Велика поверхня дозволяє дитині чіпати акуратні “камінці” на втіху і знайомитися з яскравими квітами.
 5. Масажний килимок з настільною грою 8 елементів. Грати можуть від 1-ї до 4-х осіб, виконуючи завдання прямо на килимку – від такої розваги діти будуть у захваті.

Сенсорна інтеграція

Пластичні маси

Це пластилін, глина, тісто, кінетичний пісок тощо. Різноманітність забарвлень і наявність запаху спонукає інтерес малюка до тактильних ігор.

Гравітаційні елементи

Сюди відносяться різні гойдалки, гамаки з лайкри, батути, ковзаючі фітболи, гірки та багато іншого. Взаємодіючи з такими предметами, дитина активно використовує вестибулярний апарат та покращує координацію рухів.

Чарівні предмети

Це декоративні гірлянди, кольорові елементи у поєднанні з монохромним середовищем, калейдоскопи, кулі, що світяться. Вправи з такими елементами розвиває зорове сприйняття дитини, знайомить із квітами, розмірами та формами.

Де навчитися сенсорної інтеграції? Це досить складна наука, яка потребує комплексного підходу. Найкраще звернутися до фахівців за консультацією. При цьому іграшки для сенсорної інтеграції можна безпечно використовувати вдома – це лише на користь дитині.

Сенсорна інтеграція

За матеріалами: https://olvi.ua/

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: