Новини Одеси та Одеської області

Пародонтоз: як підтримувати здоров’я ротової порожнини

Пародонтоз: як підтримувати здоров’я ротової порожнини

Здоров’я ротової порожнини є важливою частиною загального стану організму. Одним із найсерйозніших захворювань, що виникають через нехтування гігієною рота, є пародонтоз. Це хронічне захворювання ясен, яке може призвести до втрати зубів. Щоб уникнути цього, необхідно регулярно підтримувати здоров’я ротової порожнини та своєчасно звертатися до стоматолога. Але що таке пародонтоз? Та яку роль в його виникненні відіграє неправильна гігієна?

Що таке пародонтоз?

Пародонтоз – це хронічне захворювання, при якому пошкоджується тканина навколо зубів, що підтримує їх у щелепі. Відсутність лікування може призвести до розхитування зубів і навіть їхньої втрати. Дізнатися про нього трохи більше можна тут: https://stomatidine.com.ua/main-menu/paradontoz/.

Симптоми пародонтозу включають:

  • кровоточивість ясен;
  • рухливість зубів;
  • біль у яснах;
  • підвищену чутливість зубів;
  • неприємний запах із рота.

Захворювання розвивається повільно і спочатку може не викликати помітних симптомів, що робить його особливо небезпечним.

Існує кілька основних факторів, які сприяють його розвитку. Можливі причини пародонтозу:

  • Недостатня гігієна ротової порожнини. Не чищення зубів або нерегулярне використання зубної нитки сприяють накопиченню зубного нальоту, що з часом призводить до запалення ясен.
  • Генетична схильність. Якщо у родині є випадки пародонтозу, існує вищий ризик розвитку захворювання.
  • Куріння. Нікотин та інші шкідливі речовини, що містяться в сигаретах, знижують кровопостачання ясен і погіршують їх здатність до відновлення.
  • Стрес. Постійне напруження послаблює імунну систему, що може призвести до підвищеної вразливості ясен до інфекцій.

Досить часто хвороба є мультифакторною — виникає через поєднання декількох причин.

Пародонтоз

Методи підтримання здоров’я ротової порожнини: правила профілактики пародонтозу

Щоб підтримувати здоров’я ротової порожнини та знизити ризик розвитку пародонтозу, варто дотримуватися наступних рекомендацій:

  • Регулярно чистити зуби двічі на день. Гігієна ротової порожнини вкрай важливо, потрібно використовувати зубну щітку з м’якими щетинками та фторвмісну зубну пасту.
  • Застосовувати зубну нитку для видалення залишків їжі між зубами, куди не може дістатися щітка.
  • Використовувати антисептичні ополіскувачі для знищення шкідливих бактерій та профілактики їх накопичення на яснах і зубах.
  • Збалансовано харчуватись з достатньою кількістю вітамінів і мінералів, особливо вітаміну C та кальцію, які зміцнюють ясна та кістки. Також харчування для здоров’я ясен передбачає вживання твердих овочів та фруктів.

Профілактика пародонтозу передбачає також регулярне відвідування лікаря стоматолога для своєчасного лікування зубів та діагностики стану ясен. Раз на рік-пів року варто проводити професійну чистку зубів.

Лікування та профілактика пародонтозу. Використання Стоматидин®

Якщо хвороба вже уже розвинулася, лікування пародонтозу має бути комплексним та включати:

  • професійну чистку зубів у стоматолога;
  • стоматологічне лікування (за потреби);
  • навчання правильній гігієні в домашніх умовах;
  • використання спеціальних засобів для зменшення запалення, наприклад, полоскання зі Стоматидин®.

Це один з ефективних антисептичних засобів, який допомагає зняти запалення та зменшити кількість бактерій у ротовій порожнині. Він використовується для ополіскування рота і може бути частиною комплексної терапії. У його складі — антисептик гексетидин, тому Стоматидин® при парадонтозі допомагає знищити патогенні бактерії та знизити ризик появи нальоту на зубах. До того ж ця активна речовина зберігається у тканинах протягом тривалого часу.

Дотримання гігієнічних норм, таких як регулярне чищення зубів, застосування антисептичних засобів і відвідування стоматолога, є ключовими кроками для запобігання пародонтозу та збереження здоров’я ротової порожнини. Пам’ятайте, що своєчасне звернення до фахівця може запобігати серйозним ускладненням, зокрема втрату зубів. Для отримання детальнішої інформації про Стоматидин® та інші засоби для лікування захворювань ротової порожнини, відвідайте наш офіційний сайт.

Література:

  1. Ana Suzy Jati, Laurindo Zanco Furquim and Alberto Consolaro. Gingival recession: its causes and types, and the importance of orthodontic treatment. Dental Press J Orthod. 2016 May-Jun; 21(3): 18–29.
  2. Jean-Claude Imber and Adrian Kasaj. Treatment of Gingival Recession: When and How? Int Dent J. 2021 Jun; 71(3): 178–187.
  3. Koppolu Pradeep, Palaparthy Rajababu,  Durvasula Satyanarayana. Gingival Recession: Review and Strategies in Treatment of Recession. Case Rep Dent. 2012; 2012: 563421.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я


*на правах реклами

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції