Правильно підібраний тактичний шолом захищає від прямих влучань куль різних калібрів, уламків та ударів. Цей предмет екіпіровки військового рятує життя та підвищує бойову ефективність. Розповідаємо, які бувають тактичні шоломи та як підібрати необхідний розмір.
Важливе завдання кожного військовослужбовця — дбати про збереження власного життя та здоров’я. Ідеальний помічник у цьому питанні — правильно підібраний шолом тактичний, який надійно захищає від прямих влучань куль різних калібрів, уламків та ударів. Також екіпірування підвищує ефективність бійця на полі бою.
Як підібрати розмір шолома: практичні поради
Найважливіший критерій вибору захисного спорядження — це клас захисту. В каталозі інтернет-магазину ukrarmor ви знайдете шоломи, що відповідають найвищому рівню NIJ IIIA. Для повноцінного захисту виріб має щільно сидіти на голові, але не заважати рухам і не обмежувати поле зору. Щоб визначити розмір голови, дотримуйтеся таких кроків:
- Виміряйте довжину голови від середини брів до потилиці, бажано робити це сидячи.
- Визначте ширину — заміри варто робити трохи вище вух та враховувати найбільше значення.
- Дізнайтесь окружність голови та, як і в попередньому випадку, беріть до уваги найбільший показник.
Виконувати ці дії самотужки може бути складно. Краще попросити про допомогу іншу людину, щоб отримати більш точні результати.
Різновиди військових шоломів
Окрім розмірів, тактичні шоломи відрізняються за формою. Зазвичай виокремлюють дві категорії спорядження: суцільнокроєне та з вирізами під активні навушники.
Перший варіант забезпечує максимальний рівень захисту. Такі шоломи повністю закривають вуха, тому мінімізують ризик отримання травм. Але для зв’язку з побратимами під час виконання завдань вам доведеться застосовувати внутрішні пристрої зв’язку.
Другий тип має більший попит, адже дає змогу зручно розмістити всі необхідні аксесуари та регулювати їхнє положення. Зазвичай таке спорядження має меншу вагу, тому ви зможете носити його майже постійно без відчуття надмірного тиску.
Звертайте увагу й на матеріал. Найпоширенішим варіантом є кевлар — він міцний, легкий та надійний, проте погано захищає від вологи. Якщо шукаєте водонепроникний шолом, зверніть увагу на вироби з високомолекулярного поліетилену.
*на правах реклами