Новини Одеси та Одеської області

Оренда комерційної нерухомості

Оренда комерційної нерухомості

Той, хто здає в оренду нерухомість, знає, що це прибутковий та перспективний бізнес. Великим попитом на ринку цього напряму користується комерційна нерухомість. Нерідко ставлять запитують, яку саме нерухомість найвигідніше здавати в оренду.

Що потрібно знати?

До поняття “комерційна нерухомість” можна віднести приміщення, що призначаються для якихось комерційних цілей. Всю комерційну нерухомість можна поділити на групи:

  • Виробничі будинки. Донедавна подібна нерухомість не мала на ринку великого попиту. Зі зростанням утворення малих та середніх підприємств попит на цей вид зріс.
  • Офіси. Різке зростання попиту на приміщення цього виду виникло в нинішньому столітті. З виникненням нових підприємств актуальність попиту на офісну нерухомість у Києві вкрай зросла.
  • Складські приміщення. Така нерухомість мала попит у всі часи. Вироблену продукцію треба десь складувати.
  • Торговельна нерухомість. Основний попит на нерухомість цього типу спостерігається у сфері розваг. Йдеться про торгово-розважальні центри. До утримання таких приміщень висуваються високі вимоги.

Якщо підприємець вирішив здавати приміщення в оренду, треба провести заходи з підготовки приміщення до експлуатації орендарями. Якщо потрібно, треба буде зробити ремонт відповідно до чинних стандартів. Якщо йдеться про офісне приміщення, то в ньому має бути достатньо місць для працівників. Неодмінною умовою є наявність хорошого обладнання та доступ до інтернету. Велике значення має місце розташування офісу. Бізнес буде розвиватися успішніше, якщо офіс розташований ближче до центру міста. Просувати бізнес такого напряму можна, використовуючи рекламу, що розміщується в інтернеті.

Яку нерухомість здавати вигідніше?

Зазвичай комерційну нерухомість здають терміном від 2 до 20 років. Стандартна форма передбачає укладання договору на 15 років. Щомісяця має надходити плата, що не залежить від фінансового стану тієї чи іншої торгової точки.

Встановлено, що доходи від здачі комерційної нерухомості в оренду в 1,5-3 рази вищі порівняно з житловою нерухомістю.

З чого розпочати бізнес?

Рекомендується набути статусу індивідуального підприємця. Після цього діяльність вестиметься на законних підставах. Громадянин від бізнесу отримуватиме дохід. Тому йому потрібно сплачувати податки. Він може вибрати спрощену схему оподаткування. Така схема передбачає сплату 6% загального доходу. Зрозуміло, для оформлення доведеться подати низку документів. Ця процедура триває від 3 до 5 днів.

Не всім клієнтам потрібна вся площа приміщення. Декому – лише якась її частина. Тому її доцільно поділити на частини. Якщо комерційна нерухомість ділиться на частини, то потрібне складання кількох технічних планів. Цей документ реєструється протягом 18 днів. Потім клієнт звертається до кадастрового центру для отримання кадастрового паспорта. Також треба на кожну частину приміщення одержати свідоцтво про право власності. Таким документом є кадастровий паспорт.

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: