Новини Одеси та Одеської області

Низька якість бензину: на що потрібно звернути увагу насамперед

Низька якість бензину: на що потрібно звернути увагу насамперед

Неможливо знайти власника автомобіля, який ніколи не купував бензин низької якості. Як правило, відбувається це у тих випадках, коли продавцем є малознайома АЗС. Головним «козирем» таких постачальників стає нижча порівняно з відомими мережами ціна палива. Проте наслідки подібної економії непередбачувані, інколи ж – і трагічні.

Яке паливо може вважатися якісним?

Для встановлення якості палива проводиться експертиза. Під час дослідження фахівці приділяють увагу безлічі показників.

  • Октанове число має бути не нижчим від цифрової складової марки.
  • Зміст сірки – не більше 10 мг/кг для палива категорії Євро-5.
  • Об’ємна частина бензолу – не більше 1%;
  • Об’ємна частка вуглеводнів – не більше 35%.

При виборі марки слід зважати на рекомендації заводу-виробника. Якщо в технічному описі зазначено АІ-92, то використовувати пальне з великим октановим числом не потрібно, оскільки це призведе до погіршення повноти згоряння та збільшення витрати. Для більшості сучасних авто оптимальною маркою є бензин АІ-95, а для спортивних версій – АІ-98.

Причини зниження якості палива

Існує кілька основних причин зниження якості бензину. До них належить недотримання технології виробництва пального, порушення правил та термінів зберігання та транспортування, а також використання недобросовісними виробниками та АЗС усіляких присадок. В останньому випадку це зводиться до штучного підвищення октанового числа, завдяки якому легко вдається перетворити АІ-76 на АІ-92, а АІ-92 на АІ-95.

  • Метилтретбутиловий ефір (МТБЕ) дозволяє підняти октанове число на 6-12 одиниць, проте провокує появу корозії на металевих деталях.
  • Метиловий та етиловий спирти підвищують марку на 3-8 одиниць і одночасно сприяють збільшенню поглинання бензином вологи з повітря.
  • Тетраетилсвинець відноситься до найбільш ефективних присадок, що підвищують октанове число. При цьому свинець при згорянні осідає на клапанах і погіршує роботу поршнів.
  • Нафталін – найдоступніший вид добавки, що збільшує октанове число на 5-6 одиниць. Результатом його використання стає засмічення бензонасосу

Як поганий бензин впливає на свічки?

свічка запалювання

Використання пального низької якості негативно позначається на роботі всієї паливної системи та двигуна. Однак першими «під удар» потрапляють свічки запалювання https://boltiigayki.com.ua/svechi-zazhiganiya/. На їх поверхні утворюється нагар характерного червоного кольору, що утворюється через надмірне вміст бензину свинцю або марганцю. Аналогічний результат дає використання палива з присадкою фероцену, що містить залізо.

Нагар, що утворився, зовсім не безневинний. Він призводить до зниження температури свічки, через що робота двигуна стає нестабільною. Видалити нагар можна гартуванням або замочуванням. Проводити заміну свічок слід у строки, вказані виробником або при виході їх із ладу. Оптимальним рішенням можуть стати свічки таких торгових марок як BOSCH, CHAMPION, DENSO та ін.

Бензин низької якості та паливний фільтр

Використання бензину низької якості призводить до швидкого засмічення не тільки свічок, а й паливного фільтра https://boltiigayki.com.ua/toplivnyj-filtr. Викликають його механічні домішки, які потрапляють у паливо при неправильному транспортуванні та зберіганні. Наслідком засмічення стає проблеми із запуском двигуна та його нестабільна робота, зниження потужності силового агрегату та ін. У цьому випадку необхідно якнайшвидше зробити заміну фільтра, вибравши надійного постачальника.

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: