Сьогодні важко уявити наш побут без пральної машини. Більшість із нас зі здриганням серця згадує ребристі дошки, тазики, які були невід’ємною частиною життя наших мам та бабусь.
Завдяки технічному прогресу нам потрібно лише завантажити брудні речі в барабан, насипати прання і просто вибрати режим. Жодної фізичної праці, безліч вільного часу для себе та сім’ї та ідеально чиста білизна.
Звичайно, перш за все, потрібно купити пральну машину, якщо у вас її ще немає.
На перший погляд, придбання пральної машини набагато простіше телевізора чи холодильника. Але це не так. Є ціла низка моментів, на які потрібно звернути увагу, щоб домашній агрегат повністю задовольняв вас якістю роботи і служив вірою та правдою довгі роки.
Вертикальне або горизонтальне прання
Вибір пральної машини слід починати з типу завантаження білизни.
- вертикальний;
- горизонтальний.
Плюси та мінуси
Машинки з вертикальним типом завантаження відмінно підійдуть для тих, хто любить заощаджувати простір, а точніше не перевантажувати його. Вони компактні та не займають багато місця. Також машинки з вертикальним завантаженням – чудовий варіант для невеликої ванної кімнати.
Серед плюсів і те, що можна додати речі навіть під час прання. Хоча в останніх моделях машин із горизонтальним завантаженням теж є така функція.
Не можна не згадати і зручність для людей похилого віку. Погодьтеся, щоразу нахилиться у похилому віці не дуже зручно, а з вертикальним завантаженням таких проблем немає.
Єдиний мінус – це ціна. Вона трохи вища, ніж вартість пральних машин із горизонтальним завантаженням.
Зате в машині з горизонтальним завантаженням за один раз можна випрати більше білизни. Вони стійкіші, а це означає, що на таку машину зверху можна поставити сушарку для білизни або зверху встановити стільницю.
Як заощадити воду та електрику?
Важливий момент, на який слід звернути увагу, – це клас енергоспоживання та витрата води. Найчастіше на пральних машинах можна знайти літеру А з плюсиками – це клас енергоспоживання. Маркування А означає, що машина витрачає менше 0,19 кВт·год/кг, А+ витрачає менше 0,17 кВт·год/кг, А++ – менше 0,15 кВт·ч/кг, і А+++ – трохи більше 0,13 кВт·ч/кг.
Щодо витрати води, то в середньому він може становити 36-60 літрів, але є моделі, яким необхідні і більше 100 літрів.
Звичайно, цей показник залежить і від режиму прання, і від завантаження.
Коли оберти мають значення
Більшість сучасних моделей мають 1000-1200 обертів за хвилину. Цього цілком достатньо для якісного прання. Але є машини, які можуть розганятись і до 1600-2000 оборотів.
Для порівняння зазначимо, що для прання вовни та шовку достатньо 400-500 оборотів, для бавовняних виробів – 600-700 оборотів, для синтетики – стеля 900 оборотів. Що більше обертів, то швидше тканина деформується і втрачає свій привабливий зовнішній вигляд.
Впливає робота на високих швидкостях і термін служби самої машини. Техніка любить дбайливе ставлення.