Ліжка виконують не тільки основні функції спальної кімнати, а також відіграють важливу роль в оформленні інтер’єру всього приміщення. Коли Ви вибираєте меблі, необхідно враховувати всі критерії та фактори, але не забувайте про найголовніше – матеріал.
Еталоном є, звичайно, дерев’яні ліжка. Купити ліжко з дерева – це означає придбання високоякісних та екологічно чистих меблів, які мають гарні властивості та інші переваги.
З якого дерева виготовляють ліжка?
На сьогоднішній момент дерев’яні ліжка випускаються з різних видів дерева, а саме:
- Сосна. Це найбільш популярний і доступний за ціною матеріал, також має гарні властивості. Крім того, цей вид має естетичні властивості, при яких виходить цікавий малюнок, що ідеально доповнює світле тло.
- Береза. Рами з такого матеріалу дерева довговічні та недорогі. Але слід враховувати, що не підійде для кімнат з високим рівнем вологості, оскільки можливі деформації.
- Ясен. Деревина дуже гнучка, тому можна декорувати спальне місце різними вигинами. А ще можна ставити ліжко з ясена за будь-яких умов.
- Бук. Якщо буде світле забарвлення, то це дозволить візуально розширити простір у невеликій кімнатці. Варто враховувати, що при досить сухому повітрі в приміщенні, основа може тріснути.
- Горіх та дуб. З такого матеріалу меблі вважаються найдорожчими. Ціни на елітні вироби непомірно високі, тому дозволити їх собі може лише дуже обмежене коло людей.
На що звертати увагу при виборі ліжка з дерева?
При покупці важливо враховувати, з якого дерева виготовлено спальне місце. Тому що це впливає не лише на вартість, а й на якість меблів. Також необхідно враховувати й інші фактори, наприклад:
- Розмір ліжка (односпальні, двоспальні та півтораспальні).
- Якість кріпильного матеріалу та підйомного механізму (якщо є в наявності самої конструкції).
- Матеріал оббивки та наповнювача.
- Наявність гарнітурів.
- Стиль та дизайн.
- Ціна.
Догляд за дерев’яними ліжками
Тому, що дерево довговічне, воно вимагає правильного догляду. При експлуатації ліжка з даного матеріалу необхідно дотримуватись таких правил як:
- У кімнаті обов’язково підтримуйте вологість повітря не більше 60%.
- Уникайте того, щоб пряме сонячне проміння потрапляло на дерево.
Якщо Ви дотримуватиметеся простих запобіжних заходів, то це дозволить запобігти передчасним руйнуванням самого матеріалу і збереже надовго первісну красу меблів.
*на правах реклами