Розглянемо, з якою метою такі речовини додають в препарати, і яку дію вони надають.
Кислоти зустрічаються в косметиці багатьох брендів, включаючи ізраїльських виробників: косметика Holy Land, PHD, Tapuach.
Принцип роботи кислот
Кислоти використовують для усунення проявів багатьох шкірних хвороб, зморшок та для вирішення інших проблем шкіри. Це можливо завдяки властивості відлущення, яке використовується для оновлення клітин рогового шару.
Кислоти використовують для вирівнювання тону шкіри, а також для збереження її гладкості. В якості основних речовин використовують природні хімічні компоненти по типу саліцилової чи молочної кислоти — їх можна знайти у засобах усунення пігментації і пілінгу.
Які кислоти є в складових б’юті-засобів?
Всі кислоти прийнято розділяти на дві категорії: АНА та ВНА. АНА — це альфа-гідроксикислоти: фруктові гідроксильні речовини, що впливають на пори, освітлюють пігментні плями, контролюють оновлення клітин та виділення жирового секрету. До цієї категорії відносять яблучну, лимонну, піровиноградну та гліколеву кислоти.
ВНА — це кислоти, які запобігають запальним процесам та усувають пігментацію клітин. Класичним представником є саліцилова кислота, яка активно використовується для розв’язання проблем жирної шкіри.
Варто згадати і про “літні” кислоти, які представлені молочною, мигдальною та феруловою кислотою. Ця група отримала свою назву через можливість впливу на шкіру в літній період, не боячись утворення пігментних плям та опіків. Препарати на їх основі використовують для захисту від пігментації, заспокоєння подразнень, а також для вирівнювання тону шкіри.
Багато хто помилково додає у ці списки гіалуронову кислоту, але вона не має нічого спільного з перерахованими засобами. Вона відповідає за зволоження шкіри, а не за відбілювання чи відлущення.
Якими бувають засоби з кислотами?
Кислоти можна зустріти у складі безлічі косметичних продуктів. Це можуть бути сироватки, креми для зморшок або тоніки. Особливості формату косметики незначним чином впливають на властивості кислот, що дозволяє використовувати хімічний компонент у будь-якій консистенції. Для вибору косметики орієнтуйтеся на особливості свого організму та на свій тип шкіри.
Чим відрізняється пілінг домашніми засобами від професійного пілінгу?
Основна відмінність між такими процедурами пілінгу — рівень кислотності (точніше, концентрація кислоти у засобі), і, як наслідок, чутливість шкіри до дії речовин. Салонні засоби використовують кислоти з нижчим рівнем рН, тобто ці речовини агресивніші. Ефективність таких препаратів вища, але використовувати таку косметику потрібно з обережністю. Домашні засоби догляду мають меншу агресивність — як наслідок, чутливість шкірного покриву до них менша, як і їх використання вдома досить безпечне.