Від водопровідної до артезіанської будь-яка вода може здаватися абсолютно прозорою. Але при цьому містити безліч добавок, що погіршують смакові властивості: шкідливі та небезпечні. З усунення проблеми відмінно справляється спеціалізоване обладнання, призначене для водоочищення.
Це не просто альтернатива кип’ятінню та іншим підручним засобам. Сучасні розробки поєднують практичність та зручність з високою ефективністю. До того ж вони не впливають на вихідний мінеральний склад рідини, тому будь-який фільтр для води в Одесі — виграшне рішення з усіх боків. Потрібно лише розібратися в асортименті та підібрати фільтруючу систему під особисті потреби. Які вони бувають, у чому їхні відмінності та переваги? Розкажемо у статті.
Портативні
У цю категорію входять глеки. Вони дешевші за інші варіанти, відрізняються найпростішою і мобільною настільною конструкцією, що не вимагає монтажу. Зовні нагадують звичайний графин глечикоподібної форми. Усередині пластикового або скляного корпусу знаходиться змінний робочий модуль, який відповідає за очищення вмісту. Насамперед від солей жорсткості, кальцію, вапна та хлору. При виборі такого пристрою важливими є три нюанси:
- Місткість. При загальному об’ємі 3, 3,5 або 5 л корисний 1,7, 2 або 3,5 л відповідно (вихід чистої води за один раз).
- Колір. Для гармонійного доповнення інтер’єру пропонуються різні варіанти: від білих, жовтих і блакитних до зелених, рожевих і червоних.
- Картриджі. Оригінальні та універсальні (підходять для більшості моделей). Продаються поштучно та в наборах. Є звичайні (зі стандартним функціоналом) та покращені (для води з підвищеним вмістом заліза, органічних домішок).
Стаціонарні
Відносяться до проточних та підключаються до водопровідної мережі. Діляться на два різновиди: потрійний фільтр та зі зворотноосмотичною мембраною. Обидва розраховані на багатоступінчасте очищення: ефективно справляються з твердими частинками, неприємним запахом, а також завданням пом’якшення. Однак краще все ж таки зворотний осмос в Одесі як вигідна інвестиція в максимальний результат. Він влаштований складніше та забезпечує видалення від 99% всіх наявних забруднень. Для цього використовується додатковий мембранний елемент — пористий, дрібний, дуже тонкий і щільний. Крім фільтрації на молекулярному рівні, цей очищувач зручний постійним резервом внаслідок накопичувального бака.
Висновок
Якщо вас цікавить бюджетне рішення, то незамінний глековий тип. Коли у пріоритеті оптимальне поєднання ціни та якості, підійдуть потрійні фільтри. Для тих, кому необхідне вищий ступінь водоочищення, рекомендовані установки зі зворотним осмосом. Підбираючи пристрій, зверніть увагу на кількість щаблів очищення (1, 3, 4, 5 або 6) та продуктивність (1 л/хв або, наприклад, 15 л/год).