Новини Одеси та Одеської області

Як зберігати шини правильно

Як зберігати шини правильно

Виробляючи сезонну заміну автогуми на зимову чи літню, багато водіїв припускаються низки помилок, які негативно впливають на експлуатаційний термін коліс.

Справа в правилах зберігання шин, дотримання яких є вкрай важливим для збереження їх належного стану, стверджують фахівці інтернет-магазину шин і дисків ascania-shina.com.

Якщо умови, в яких зберігаються покришки вірні, то вони можуть чекати установки на автомобіль до п’яти років. Після чого їх можна використовувати ще 5 років, якщо вони не отримають пошкодження в процесі експлуатації, протектор не зітреться до критичного рівня (для літніх – 1,6 мм, зимових – 4 мм). Сумарно термін придатності шин – 10 років.

Автошини, умови зберігання яких порушуються – можуть стати непридатними за кілька місяців. Наприклад, від прямих сонячних краще або від обігрівача, розташованого занадто близько, компаунд може пересохнути і потріскатися, від чого подальша експлуатація буде неможливою.

Багато автовласників, напевно, помічали, що згодом на гумі можуть з’являтися мікроскопічні тріщини. Спочатку за її появі експлуатаційні властивості не змінюються, згодом ситуація погіршується.

Відбувається так зване “старіння” покришок – гума втрачає в міцності, пересихає і “дубіє”, через що зростає ризик її пошкодити.

Матеріал втрачає свою міцність, можливо навіть поява гриж. Все це унеможливлює подальшу експлуатацію через загрозу безпеці.

У яких умовах повинні зберігатися покришки

Щоб максимально «продовжити життя» знятої з автомобіля гуми на час сезонної заміни слід дотримуватися низки правил.

Безпосередньо після зняття з маточини гуму необхідно якісно вимити, а не просто скласти в гараж і забути про неї до наступного шиномонтажу. Важливо прибрати сміття, що застрягло в елементах протектора, змити дорожній пил і витерти колесо.

Після цього багато автовласників замислюються про використання спеціальних силіконових мастил та консервантів для зберігання автогуми. Питання їх застосування – спірне, не всі виробники шин рекомендують їх застосовувати. Наприклад, одна з провідних компаній на ринку Continental – радить не використовувати засоби для омолодження для автогуми, посилаючись на те, що швидше за все це позначиться негативно.

Якщо є можливість, не зайвим буде використовувати спеціальні чохли для автомобільних покришок, вони стануть додатковим захистом та допоможуть уберегти від негативних впливів. При цьому повинна бути забезпечена хороша циркуляція повітря, конденсат, що виник, нашкодить. Якщо на чохлах немає маркування, яке допоможе визначити, де яке колесо було встановлене на автомобілі – слід його нанести, наприклад «ліве праве» і т.д. Це допоможе правильно зробити ротацію на осях, що продовжить термін служби.

Темне та прохолодне приміщення допоможе уникнути «старіння» автогуми. Що потрібно враховувати при виборі місця зберігання автомобільних схилів:

  • Температура – найкращий варіант це +15°C, при цьому допускає зміну в діапазоні від 0°C до +25°C. Також слід розташовувати скати якомога далі від джерел тепла, наприклад, труб центрального опалення та обігрівачів.
  • Вологість – не повинна перевищувати 80%, а контакт з будь-якими опадами слід виключити як такий.
  • Прямі сонячні промені – неприпустимі, ультрафіолет згубно впливає на компаунд і призводить до розтріскування.
  • Кисень та озон – також погано позначається на колесах, не допускається знаходження поруч обладнання, яке може його виділяти (генератори, потужні двигуни, високовольтне обладнання, флуоресцентні лампи).
  • ПММ і хімія є агресивними і непоправно руйнують поверхню гуми.
  • Фізична дія – здавлювання, не дотримання термінів зміни позиції гуми, сторонні предмети, що лежать зверху, завдають шкоди.

зберігання автошин

Правильне зберігання шин з дисками та без

Шина з диском:

  • Зберігання має бути в стосі, що складається не більше, ніж із 4-х штук. При цьому необхідно раз на місяць міняти колеса місцями.
  • Тиск краще знизити до 1 атм.
  • Колесо необхідно підвішувати за диск або використовувати спеціальну стійку, на яку одягаються диски, і не тиснуть своєю вагою на покришку.

Без диска:

  • Використовувати стелаж для фіксації покришок у вертикальному положенні, при цьому поверхня його встановлення повинна бути рівною. Прокручувати скат слід щомісяця, щоб він не деформувався під власною вагою.
  • Не можна підвішувати покришки без диска або зберігати їх у стосі.

Зберігайте автогуму у відповідних умовах, і вона прослужить вам вірою та правдою не один сезон!

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції