Новини Одеси та Одеської області

Як вибрати моторне масло для автомобіля?

Як вибрати моторне масло для автомобіля?

Кожен автолюбитель знає, що правильно підібране моторне масло допомагає продовжити, а іноді навіть збільшити термін служби двигуна, тим самим гарантуючи плавний запуск та безаварійну роботу.

Автомасло купують, ґрунтуючись на технічних характеристиках. Досить універсальним вважається автомобільне масло 10w40, воно підходить для змащування і дизельних, і бензинових двигунів не лише легкових, а й вантажних автомобілів.

Переваги та недоліки олії 10W 40

Насамперед варто розібратися з маркуванням цього виду олії. Отже, 10W – це температура, при якій масло може прокачуватися масляними каналами. Цифра 40 вказує на в’язкість олії, коли нагрівається двигун. Майте на увазі, чим вище цей показник, тим густіша консистенція олії при робочій температурі.

Масло 10W 40 має:

  • широким температурним діапазоном;
  • всесезонністю, а отже, його не потрібно постійно замінювати;
  • у нього низький відсоток виробітку на чад;
  • сприйнятливістю до коливань температури;
  • широким асортиментом, пропозицій на ринку завжди вистачає. До речі, вибрати масло 10W 40 можна на сайті https://ukrparts.com.ua/, тут представлені лише якісні товари.

Масло 10W 40 вважається універсальним, але його небажано використовувати за температури нижче -25 градусів (у нас в Одесі таких морозів практично не буває). Причина проста – знижується в’язкість, а це призводить до більш швидкого зношування двигуна. Також термін служби двигуна може скоротити застосування цього масла при температурі вище +40 градусів.

Які є види автомобільних масел?

Є три типи автомобільних масел. Це: мінеральне, синтетичне та напівсинтетичне.

Мінеральну моторну олію виробляють на основі вуглеводнів. Через це воно швидко окислюється і чутливе до перепадів температури. Тому й міняти його потрібно частіше.

Під час виробництва синтетики використовується хімічний синтез. Така олія стійка до мінусових та плюсових температур. Воно забезпечує високий захист двигуна, подовжуючи термін його експлуатації. Єдиний мінус – це ціна, вона є досить високою. Але якщо порахувати скільки коштуватиме капітальний ремонт двигуна або його заміна, то економія – значна.

Напівсинтетичне масло вважають золотою серединкою. При його виготовленні використовують натуральну основу та штучно створені сполуки. Присадки, що входять до складу напівсинтетики, стабілізують в’язкість та очищають деталі двигуна. Серед плюсів і є досить демократична ціна.

Звісно, ​​вибір – за вами. Але багато в чому саме від масла залежить термін служби двигуна вашого автомобіля.

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: