Якщо ви хочете, щоб ваша ділянка нагадувала зелений оазис, де приємно проводити час, насолоджуватися відпочинком і просто радіти життю, вам допоможе ландшафтний дизайн.
Багато хто вважає, що у ландшафтному дизайні немає нічого складного і впоратися з ним може навіть новачок. Але це зовсім негаразд. Потрібні знання в рослинництві, архітектурі, почуття стилю і, звичайно ж, смак. Тому краще замовити проект ділянки та довіритися професіоналам.
Наприклад, на сайті topiar.ua ви знайдете повний перелік послуг з озеленення ділянки, укладання газонів та садових доріжок, організації автоматичного поливу та ландшафтного освітлення, а також запропонують комплексний догляд за садом.
Озеленення ділянки: на що звернути увагу
Саме озеленення є головним акцентом при впорядкуванні присадибної ділянки чи прибудинкової території. А прикраса будь-якого саду – це безсумнівно дерева, які своєю кроною захистять від палючих променів сонця влітку, очистять повітря від пилу та вихлопних газів, а восени прикрасять ділянку своїм багряним листям.
Якщо площа дозволяє, то можна посадити не лише декоративні дерева, а й фруктові, поєднавши таким чином приємне з корисним.
Відмінно виглядають у ландшафтному дизайні і живоплоти, які можуть бути висаджені по периметру ділянки або вздовж алеї. Для таких посадок використовують і хвойні, і листяні породи. Все залежить від ваших уподобань та складу ґрунту на ділянці.
Гарним акцентом будуть і кам’янисті сади, які найчастіше представлені:
- альпінарієм (альпійська гірка) – це кам’яниста гірка, вкрита рослинністю;
- рокарієм – теж складається з каменів та рослин, але вони знаходяться на рівній поверхні.
Топіарні форми на піку популярності
Останнім часом небувалою популярністю користуються зелені статуї. Топіарій – це фігурна стрижка дерев та чагарників, в результаті якої можна отримати найрізноманітніші геометричні форми (конуси, овали, квадрати, ромби, спіралі, трикутники), фігури казкових та мультиплікаційних персонажів, людей.
Топіарні форми – не новинка, вони були відомі ще багато століть тому. Просто в ті часи вони прикрашали виключно будинки та палаци вельмож, а зараз топіарні скульптури можна зустріти у парках, зелених відпочинкових зонах, у садах та на присадибних ділянках.
Зелені скульптури можуть бути різного розміру – від 1 до 3,5 м. Якщо ви хочете, щоб топіарні форми були окрасою вашої ділянки цілий рік, краще створювати з вічнозелених рослин, таких, як туї, тис, самшит або ялівець.
Також топіарії виготовляють і зі штучної трави, догляд за ними мінімальний, але все ж таки саме форми з живих рослин більш природне вписуються в будь-який дизайн.
Створіть сад своєї мрії та насолоджуйтесь життям!