Новини Одеси та Одеської області

Характеристики та різновиди дверних замків

Характеристики та різновиди дверних замків

Дверні замки забезпечують захист будинку чи іншого приміщення від несанкціонованого проникнення. Щоб ефективно виконувати свою функцію, пристрій, що замикає, повинен бути якісним і надійним. Насамперед, це залежить від конструкції замку та матеріалів виготовлення.

Асортимент дверних замків дуже широкий, що дозволяє вибрати оптимальну модель для будь-яких дверей. Існують універсальні замки, які підходять для всіх дверних систем без винятку, але, як правило, це не найнадійніші варіанти. Для створення максимального захисту потрібно враховувати як характеристики замка, а й матеріали виготовлення дверної системи.

дверні замкиТак, існують окремі категорії запірних пристроїв для:

  • важких металевих броньованих дверей;
  • легших сталевих полотен;
  • двері з алюмінію;
  • дерев’яних дверей (асортимент замків цієї категорії найширший).

Види запірних механізмів

Секретність, надійність та зручність експлуатації замку багато в чому залежить від його конструкції. Існують такі види пристроїв:

  1. Ригельні – відкриваються за допомогою великого ключа з косими прорізами, який рухається лінійно, вдавлюючись в отвір. Недоліком такого ключа є громіздкість.
  2. Електронні – це досить надійні пристрої, які відкриваються за допомогою спеціальної комбінації, що вводиться на електронній панелі. Також ця категорія замків може передбачати наявність магнітного ключа. Недолік таких моделей у тому, що зловмисник може підібрати до них комбінацію.
  3. Кодові – відкриваються за допомогою кодової комбінації та не вимагають ключа. Однак зловмисник може визначити код за кнопками, що найбільш стерлися, на панелі.
  4. Сувальдні – вважаються класикою серед замкових механізмів. Мають на увазі масивну центральну частину з набором кодових пластин. Такий замок для дверей дуже важко зламати або пошкодити, але його можна відкрити за допомогою відмички.
  5. Циліндрові – широко поширені замки для вхідних дверей, популярні завдяки надійності, зручності експлуатації, простоті монтажу. До них нелегко підібрати відмичку, а маленький ключ зручно носити із собою.

Замочні пристрої за способом монтажу

Залежно від способу установки, виділяють навісні, накладні та врізні замкові пристрої.

  1. Найпростішими вважаються навісні замки. Такі пристрої найлегше зламати, тому їх не використовують для захисту вхідних дверей у будинках та квартирах. Однак навісний механізм цілком підійде для дверей сараю, літньої кухні або інших підсобних приміщень.
  2. Накладні замки гарної якості набагато надійніші, ніж навісні. До їх переваг відносять простий монтаж, при якому полотно дверей ушкоджується мінімально. Мінуси накладного пристрою – це видимість на тлі дверного полотна та можливість пошкодження силовими способами. Крім того, замки накладного типу не підходять для важких металевих дверей.
  3. Врізні замкові механізми відрізняються високою секретністю і не псують загальний дизайн дверей. Мінус врізного замка – необхідність встановлювати його всередину дверного полотна.

Вибираючи замок за способом монтажу, потрібно виходити з конкретної ситуації та особливостей дверей: в одних обставинах оптимальний врізний варіант, в інших накладного типу. Популярним рішенням останнім часом стає комбінація з двох замкових пристроїв – врізного та накладного.

Крім того, важливим критерієм вибору є виробник замкового механізму. Купуйте вироби від відомих брендів, чия якість та надійність підтверджується сертифікатами.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції