Гідрокситриптофан або 5-HTP: дивовижні властивості та користь для здоров’я

Гідрокситриптофан або 5-HTP: дивовижні властивості та користь для здоров’я

Напевно, кожен з нас чув про важливість вітамінів та мінералів, корисних для здоров’я та гарного самопочуття. Але така речовина, як 5-HTP, відомо далеко не кожному. А тим часом, гідрокситриптофан – саме так звучить його повна назва – може виявитися просто незамінним для нашого організму. Спробуємо розібратися, що ж він являє собою

5-HTP – це амінокислота, яка у нормі утворюється в нашому організмі. Саме вона стає основою для серотоніну та меланіну, важливих для повноцінної роботи нервової системи та обміну речовин. В умовах регулярного стресу, хронічному недосипанні та при різних захворюваннях синтез 5-HTP може порушуватися, що призводить до порушення вироблення і серотоніну, і меланіну. Додатковий прийом гідрокситриптофану сприяє підвищенню рівня цих гормонів. Крім того, вчені встановили, що така добавка забезпечує й інші переваги для людини.

Якщо у Вас є проблеми з порушеннями сну, то амінокислота 5-HTP стане для вас справжньою знахідкою. Вона допомагає легше засинати і менше прокидатися ночами, позитивно позначається на глибині нічного відпочинку і навіть знижує кількість кошмарів.

Ще вчені підтвердили, що гідрокситриптофан здатний знижувати виразність дратівливості, скорочувати перепади настрою та усувати тривожність. Його можна використовувати для усунення істеричних нападів і панічних атак, а також для придушення необґрунтованої напруженості.

Гідрокситриптофан або 5 -HTP

Також 5-HTP має інші переваги для здоров’я:

  • Допомагає позбутися депресивних розладів. Добавки з таким компонентом діють як природний антидепресант, але є набагато безпечнішими для здоров’я, ніж звичайні засоби від депресії.
  • Сприяє здоровому схуднення. Прийом гідрокситриптофану знижує ризик переїдання на тлі стресу, прискорює настання насичення, знижує потяг до відверто корисної їжі та позитивно позначається на обміні речовин.
  • Допомагає позбутися шкідливих звичок. М’яка антидепресивна дія 5-HTP полегшує відмову від нікотину та алкоголю, а також покращує якість сну та послаблює нервове збудження, що дуже важливо у цей непростий для організму період.
  • Усуває головний біль та фіброміалгію. Вчені впевнені, що такий ефект гідрокситриптофану пояснюється його здатністю збільшувати рівень серотоніну, оскільки дефіцит гормону збільшує ризик мігрені.
  • Підтримує здоров’я серця та судин. Декілька досліджень підтвердило, що добавки з 5-HTP позитивно позначаються на функціях серцевого м’яза та кровообігу, знижують ризик інфаркту та ІХС (ішемічної хвороби серця). Також вони здатні нормалізувати тиск.

І це далеко не всі корисні властивості цієї речовини. Дізнатися більш обширну інформацію про амінокислоту засновану на наукових дослідженнях Ви можете у статті 5 htp – особливості прийому та протипоказання.

У чистому вигляді гідрокситриптофан не міститься в жодному продукті харчування – він виробляється в нашому організмі з триптофану. А ця речовина, у свою чергу, є незамінною амінокислотою — ми маємо щодня отримувати її з білкової їжі (молочних продуктів, риби, м’яса, бобових, грибів та горіхів).

На жаль, синтез 5-HTP може порушуватися під впливом різних чинників, наприклад, незбалансованого харчування, збоїв у роботі травного тракту, недостатнього синтезу ферментів та ін. Гарантовано отримати ту кількість гідрокситриптофану, яка вплине на здоров’я, можна зі спеціалізованих добавок.

Сучасні виробники пропонують увазі користувачів широкий вибір різноманітних БАДів з 5 HTP.

Найкращим джерелом корисної речовини по праву вважаються ті добавки, які містять штучно синтезований активний компонент, він є абсолютно ідентичним тому, що виробляється в нашому організмі. Такі засоби добре засвоюються і не викликають негативних побічних ефектів.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції