Новини Одеси та Одеської області

Чим гарний ніж американський танто?

Чим гарний ніж американський танто?

Танто – японський тип ножа. Аристократія завжди прагнула виділитися. Оточити себе ритуалами, звичаями, предметами, які підкреслять особливість вищого класу. Його відокремленість від простолюдинів.

Почнемо з того, що танто взагалі не нож, а меч. Просто маленький.

Так що якщо ви купуєте танто, ви купуєте меч. Погодьтеся, вже добрий привід.

І ми зовсім не жартуємо.

Але як так вийшло?

Відповідь дуже проста: «Японці»

Чому танто, це меч

Танто – японський тип ножа. Аристократія завжди прагнула виділитися. Оточити себе ритуалами, звичаями, предметами, які підкреслять особливість вищого класу. Його відокремленість від простолюдинів.

Складні костюми, не менш складні ритуали поведінки, особливі зачіски, манера розмовляти, складна кухня та ритуали прийому їжі. І звичайно ж – зброя. Меч – давній символ аристократичного класу у багатьох куточках нашої планети. Японці особливо добре відомі своїм серйозним ставленням до військового екіпірування та спорядження. Ось і вийшло, що типів меча у японського самурая не менше, ніж видів виделок на столі у французького аристократа. Все це – явища одного порядку.

Таким чином, можна (дуже спрощено і умовно) виділити мечі за розміром від найбільшого до найменшого:

  • Одаті (довжина клинка до 225 см).
  • Катана (довжина клинка до 75 см).
  • Вакідзасі (довжина клинка 30-60 см).
  • Танто (довжина клинка до 30 см).

Можна сміливо сказати, що танто був «самим цивільним» мечем. Його можна було носити при дворі (великі мечі належало здати на вході). Ним могли користуватися простолюдини.

Тож, незважаючи на те, що за своїми розмірами танто – великий ніж, згідно з традицією, це малий меч. Він, власне, багато в чому і схожий на японський меч, зменшений у розмірі.

Як танто став всесвітньо відомим?

Відповідь не менш проста: «Американці»

Здебільшого, громадяни США відкрили для себе японську культуру в роки окупації Японії після закінчення Другої Світової Війни.

Безліч японських мечів у роки було вивезено до Америки як трофеїв і сувенірів.

Але початок популярності танто посідає кінець сімдесятих років ХХ століття. Американські найфмейкери Боб Люм та Лінн Томпсон не працювали разом. мало того – це зовсім різні люди. Але, можна сказати, що перший нагадав американцям про танто, а другий надав цьому ножу сучасного вигляду і зробив всесвітньо популярним. З’явився такий підвид клинка – «американський танто».

І саме ножі цього широко розійшлися по всьому світу.

Чому американський танто став всесвітньо відомим?

Причин кілька:

  • Ну, по-перше, танто – це красиво.
  • По-друге, Лінн Томпсон – справжній геній реклами та маркетингу.
  • По-третє, міцний меч і надзвичайно міцне вістря. Ніж добре переносить механічні навантаження. Багато в чому через форму свого клинка.
  • По-четверте, зазвичай виходить так, що колючі клинки погано ріжуть. Ріжучі – не так добре проколюють. Клинок танто і ріже та коле просто чудово.
  • По-п’яте, клинок влаштований так, що у нього є фактично дві ріжучі кромки, які можна заточити під різними кутами. Це значно підвищує його універсальність.

Всі ці причини призвели до того, що ножі з мечем типу «американський танто» виробляються по всьому світу у багатьох варіаціях. Танто зараз бувають складні та фіксовані, великі та маленькі, дешеві та дорогі.

Звичайно, пальму першості тримає компанія самого Томпсона – Cold Steel.

Але ви легко знайдете танто від вітчизняних брендів. Наприклад, 2307 від Grand Way – справжня класика. Справді – вдала модель. Саме цей малий меч. Добротний та вкрай цікавий ніж, який можна купити за цілком доступною ціною.

Природно, на цьому ножі вся різноманітність доступних в українських інтернет-магазинах ножів танто не закінчується. Вибір справді великий. Ви легко підберете собі варіант до душі.

Джерело – https://wellgo.ua/ua/

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: