У жовтні 2022 року у продажу з’явився перший у світі ноутбук Roma, який працює на процесорі RISC-V. Новий чіпсет був презентований ще влітку – користувачі з нетерпінням чекали на появу унікального лептопа.
Впроваджений модуль універсальний – може використовуватися до створення інтелектуальних інформаційних систем, терміналів, роботів тощо. Кожен розробник з його допомогою формує специфічну несучу плату, додавши периферійні пристрої та роз’єми. Це важлива характеристика процесора як основного елемента девайса. Які ще параметри враховувати при виборі ноутбука https://comfy.ua/notebook/, розберемося далі.
Ключові характеристики лептопа
Великий асортимент портативних комп’ютерів ставить непросте завдання щодо вибору відповідної моделі. Визначитись буде простіше, якщо знати, які характеристики вважаються ключовими. До них відносяться:
- Процесор. Для керування та контролю апаратною системою пристрою. Що покоління, то більше можливостей. У ноутбуках однаково важливі продуктивність та енергозбереження.
- Оперативна пам’ять. 8 ГБ вистачає для виконання більшості завдань. Що показник, то краще. За наявності слота під ОЗУ можна використовувати два ідентичні модулі, створивши багатоканальний режим роботи. Це дозволить збільшити продуктивність.
- Операційна система. Від неї залежить функціональність ноутбука. ОС різняться набором спеціальних можливостей. Потрібно вибрати варіант з урахуванням особистих переваг.
- Відеокарту. Краще купити модель із вбудованою, а не з дискретною. Такі лептопи надійні, довговічні та не менше перегріваються.
- Акумулятор. Місткість варіюється в залежності від моделі пристрою. Стандартне значення – 6000 мАг (4-5 годин автономної роботи). Але період експлуатації залежить від окремих компонентів лептопа, а також від завдань, які ви виконуєте на ноутбуці.
- Екран. Є два основних типи матриці: TN (низька кольоропередача, мінімальна глибина контрастності та кут огляду, миттєвий відгук) та IPS (покращена кольоропередача та контрастність, широкий кут огляду). Роздільна здатність – 1920х1080, Full HD.
- Рознімання. Стандартний ноутбук оснащується щонайменше трьома. Однак їх тип визначає швидкість процесів (наприклад, заряджання). Хороший варіант – роз’єм USB 3.0. Версією 3.1 оснащуються лише преміальні лептопи.
- SSD-диск. Працює у 10 разів швидше, ніж класичний HDD. Його енергоспоживання є нижчим, що важливо для автономності ноутбука.
- Матеріал корпусу. Визначається класом лептопа. Металевий корпус одержують топові моделі. В основному моделі виготовляється із пластику.
- Вага та розмір. Не важливо, якщо ноутбук – альтернатива стандартному ПК. Портативна техніка на 17-18 дюймів важить близько 3 кг. Якщо потрібний мобільний ноутбук, підійде модель із екраном 15 дюймів.
Це не всі характеристики, які одержують сучасні пристрої. Але вони вважаються визначальними під час виборів лептопа будь-якого типу: для домашнього використання, роботи чи навчання.