Новини Одеси та Одеської області

Прогноз погоди: чому він не завжди збігається з реальністю

Прогноз погоди: чому він не завжди збігається з реальністю

Мабуть, прогнози синоптиків — найпопулярніші з усіх новин. При цьому ми постійно лаємо їх, звинувачуючи в некомпетентності. Але, якщо розібратися, ми самі не завжди правильно розуміємо метеорологічні терміни, отримуючи спотворене уявлення про погоду. До речі, всі терміни, які використовують синоптики, є міжнародними та узгоджені з Всесвітньою метеорологічною організацією.

Який час доби мають на увазі синоптики?

Синоптичний поділ доби не зовсім схожий на той, до якого звикли ми. Перша половина дня в синоптиків триває з 9 до 13 години, а друга — з 13 до 17 години. Вечір починається о 17 годині і закінчується о 21 годині. Після цього в синоптиків починається ніч, яка триває до п’ятої години ранку. Такий поділ часу доби використовують синоптики в усьому світі. Тож, якщо ви прочитали в прогнозі, що якесь погодне явище очікується «вранці та в першій половині дня», це означає, що на нього слід чекати з 5 до 13 години.

Що означає «переважно без опадів»?

Кількість опадів, що випали, на метеорологічних станціях прийнято вимірювати двічі на добу. І якщо в прогнозі погоди зазначено «переважно без опадів», то це означає, що опади в принципі можливі, але протягом 12 годин їх може випасти у вигляді дощу не більше ніж 0,2 міліметра, а у вигляді снігу — не більше ніж 0,1 міліметра. 

Також різночитання викликають терміни «переважно ясно» і «мінлива хмарність» — багато хто вважає, що це одне й те саме. Однак вираз «переважно ясно» означає, що хмари займають не більше однієї восьмої частини видимого неба. А «змінною» хмарність можна назвати тільки тоді, коли одна частина дня сонячна, а інша — похмура, або якщо хмари постійно набігають на світило.

У разі коли синоптики прогнозують «хмарно з проясненнями», можете бути впевнені, що весь день буде похмурим, з рідкісними промінчиками сонця. А термін «хмарно» говорить про те, що хмари займуть майже все небо і сонячних променів чекати не варто.

Чому дощ іде тільки в одній частині міста?

Така ситуація дуже часто виникає влітку або навесні: навіть у межах одного населеного пункту погода може бути абсолютно різною. Наприклад, дощі, які йдуть смугами — в одній частині міста була злива, а в іншій з неба не впало жодної краплі. Це відбувається за певних умов, коли «дощова пляма» або просто дощова хмара має дуже маленький розмір. У такому разі «вирахувати», в якій частині міста пройде дощ, просто неможливо. Така ж історія і з температурою — у різних частинах населеного пункту вона може відрізнятися на кілька градусів.

Яким буває вітер?

У прогнозах погоди заведено повідомляти швидкість і напрямок вітру. Напрямок вказують у чвертях горизонту, наприклад, північно-східний або південний вітер. Щодо швидкості, то зазвичай називають її максимум за поривчастого вітру та середнє значення, якщо поривів не очікується. Якщо синоптики прогнозують вітер змінних напрямків, це означає, що вітер часто змінюватиме напрямок протягом дня. До речі, за спостереженнями, такий вітер найчастіше буває слабким, тобто приблизно п’ять метрів на секунду. 

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції