Новини Одеси та Одеської області

Прем’єра в Одеському українському театрі: співбесіда чи трилер? (фоторепортаж)

Прем’єра в Одеському українському театрі: співбесіда чи трилер? (фоторепортаж)

Одеський театр Василька у новій виставі «Метод» показав як проходять співбесіди у великі західні компанії. Автор п’єси, каталонський драматург Жорді Гальсеран, помістив своїх героїв у закриту кімнату і показав, що відбувається за лаштунками блискучих кар’єрних сходинок. Співбесіда – дуже важлива подія для учасників процесу. Це робота мрії – велика транснаціональна компанія, де платять шалену зарплатню і потрапити туди, як спіймати синього птаха за хвіст.

Тетяна Губрій – молода режисерка, але вже з певним досвідом роботи саме в жанрі психологічної драми. Вона дуже точно розставила емоційні акценти, задала темпоритм, так, що «Метод» перетворився на захопливий психологічний трилер.

Цікаве спостереження, але ця вистава, незважаючи на високий емоційний градус, немов повернула нас в мирне життя. Згадайте, що ви робили рік тому? Мабуть, складали плани, вирішували, як проведете новорічні свята, а хтось, вже бронював готелі на літню відпустку, дехто шукав роботу і проходив співбесіди. Зараз, для багатьох українців, все це здається далеким, із «іншого життя». Але питання, які постають під час перегляду, все одно залишаються актуальними: на що ти готовий заради мрії? Чи готовий ти бути гвинтиком у корпоративній системі? Чи близька тобі система цінностей компанії, чи ти думаєш, що тебе вона не стосується? Чи варто все це посади? Вічні питання…

Спектакль Метод2
Спектакль Метод3
Спектакль Метод4
Спектакль Метод5
Спектакль Метод
Спектакль Метод6

Сценограф Юлія Заулична запропонувала лаконічне візуальне рішення і помістила глядачів зовсім поруч зі сценю-рингом, майже,  немов у шоу в жанрі «за склом». Але в даному випадку ця близькість ілюзорна – вона нічого не дає, крім можливості прискіпливого спостереження за деталями. Глядач лише може гадати, як би він вирішував завдання, які постають перед Фернандо (Дмитро Усов), Мерседес (Тамара Лукаш), Енріке (Денис Пасєчний) та Карлосом (Володимир Романко). А завдання на цій співбесіді непересічні. Ви колись грали в Мафію або дивилися шоу «Останній герой»? Ось тут також вирують подібні пристрасті, які тримають глядачів в напрузі до останньої хвилини.

Крім режисерської роботи, відчутна серйозна робота акторів над своїми персонажами – драматург дав можливість розкрити кожному свій потенціал, і тому персонажі різних складів не будуть схожими на інші. В таких випадках цікаво спостерігати за розвитком акторів в ролі впродовж певного часу, наприклад, за рік чи два.

Спектакль Метод7
Спектакль Метод8
Спектакль Метод9
Спектакль Метод10
Спектакль Метод11

Вистава була створена завдяки гранту Президента України молодим діячам у галузі театрального мистецтва, який був оголошений у 2021 році. Сама п’єса «Метод Грьонхольма» має доволі успішну історію. Вперше її поставили у 2003 році, вона стала надпопулярною спочатку в Іспанії, потім в інших країнах. З часом вона була переведена на багато мов, та поставлена по всьому світові, в тому числі й в Україні. Тож сподіваємось, що і на одеський варіант «Метода» також чекає довге та не менш насичене життя на сцені театру Василька.

Фото із сайту та Facebook-сторінки театру

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції