Статті

Повірка лічильників води: що треба знати

В Україні відновили перевірку приладів обліку комунальних послуг. Це стосується й лічильників води. Але якщо за перевірку газових лічильників платить облгаз, то з «водянвми» лічильниками ситуація трохи інша – за цю процедуру може платити й споживач. У Головному управлінні Держпродспоживслужби Одеської області розповіли, у яких випадках це відбувається, а також як має проводитись перевірка приладів обліку гарячого та холодного водопостачання.

Хто платить за перевірку лічильника води

Це залежить від договору споживача із постачальником послуг. Якщо в ньому немає окремого пункту, який регулює оплату періодичної перевірки лічильників, то платить за неї той, хто є власником приладу обліку. А це може бути як споживач, так і водоканал або взагалі керуюча компанія (наприклад, ОСББ).

Однак це правило діє лише у разі укладання індивідуальних договорів. Якщо ж співвласники багатоквартирного будинку не мають індивідуальних договорів щодо водопостачання, перевірка забезпечується виконавцем комунальної послуги за рахунок плати за абонентське обслуговування.

Читайте також: Кто должен платить за поверку счетчиков: что говорит закон

Хто і як проводить перевірку лічильників води

Про майбутню перевірку споживача повинні попередити не пізніше ніж за місяць до дати проведення процедури. Якщо ж споживач сам попросив перевірити лічильник (наприклад, у разі встановлення нового лічильника або поломки старого), час її проведення повинні повідомити протягом трьох днів.

Повірка обов’язково проводиться один раз на чотири роки або після ремонту приладу обліку. Враховуючи, що виробником встановлено термін експлуатації приладу віком від 10 до 12 років, перевірка може здійснюватися трохи більше трьох разів. Якщо споживач користується лічильником понад 10 років, є ймовірність, що державну перевірку такий прилад може не пройти.

Зазвичай перевірка лічильника води триває близько п’яти днів та передбачає демонтаж приладу обліку. Після цього пристрій перевіряють у лабораторії, визначаючи його придатність для подальшої експлуатації. Демонтаж лічильника відбувається лише у присутності споживача, що фіксується документально.

Стаття на тему: Пять вопросов о поверке счетчиков

У разі демонтажу лічильника можуть встановити часовий прилад обліку. Якщо це не відбувається, за період відсутності лічильника за воду доведеться заплатити згідно з державними нормами споживання або за середнім показником споживання за останні 12 місяців (залежно від водоканалу).

Водночас деякі підприємства надають послугу перевірки лічильника без його демонтажу. Зазвичай, це коштує додаткових грошей, проте значно прискорює саму перевірку.

Після процедури представники виконавця роблять монтаж лічильника також виключно у присутності споживача. Тоді ж здійснюється опломбування та обов’язково оформляється відповідний акт (це робиться і у разі перевірки без демонтажу).

Крім місця монтажу, номера пломби, показань лічильника, цей документ повинен містити дату повірки та/або ремонту. Акт складається у двох примірниках, один зберігається у споживача, другий – у підприємства.

Ви також можете дізнатися: В Україні стартували масові перевірки – прийдуть у кожну квартиру

Що робити, якщо лічильник води не пішов перевірку

Якщо прилад обліку був визнаний непридатним для подальшої роботи, вихід лише один – купівля та встановлення нового лічильника. Але перед тим, як придбати пристрій, споживачеві необхідно уточнити потрібні характеристики у постачальника послуги водопостачання.

Кожен лічильник повинен мати технічний паспорт, у якому вказано його тип, діаметр приладу, заводський номер та дату продажу. Під час покупки важливо перевірити комплектацію – вона має відповідати техпаспорту.

Придбання та первинне встановлення нового лічильника води здійснюється за рахунок споживача, оскільки ця послуга не є складовою тарифу на холодне водопостачання та водовідведення. Після цього квартирні засоби обліку беруться виконавцем на абонентський облік.

Раніше ми розповідали, коли не можна проводити повірку газового лічильника.

Вас також можуть зацікавити матеріали:

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

В Одесі чоловік випав із вікна та застряг на даху під’їзду

Сьогодні вранці, 18 травня, в Одесі чоловік випав із вікна багатоетіажки та впав на дах… Read More

18-05-2025 в 14:15
  • Новини

Війна, день 1180: переговори з росіянами неможливі до жовтня, – думка

Сьогодні, в неділю, 18 травня 2025 року, розпочалася 1180-та доба з початку широкомасштабної збройної агресії… Read More

18-05-2025 в 12:59
  • Новини

Тиха загроза біля берега: що знайшли військові у морі під Одесою (відео)

Військові моряли одного з підрозділів Військово-морських сил Збройних сил України успішно ліквідували чергову міну ворожу,… Read More

18-05-2025 в 11:49
  • Статті

Від СРСР до Росії: як за 100 років змінювалися політичні репресії в Україні?

У кожну третю неділю травня, починаючи з 2007 року в Україні відзначається День пам'яті жертв… Read More

18-05-2025 в 10:31
  • Новини

Частина Одеси залишилася без світла 18 травня – адреси

Сьогодні, в неділю, 18 травня 2025 року, через планові роботи в Одесі до вечора залишаться… Read More

18-05-2025 в 09:48
  • Новини

Остання дорога Героїв: на Одещині віддали данину пам’яті двом захисникам

У Березівській громаді Одеської області провели в останню путь двох полеглих захисників України – Петра… Read More

18-05-2025 в 08:32