земля участок

Як працює звільнення від сплати податку на землю

Шукаємо менеджера з продажу реклами

Згідно з Податковим кодексом (НК), від сплати податку на землю звільняються особи з інвалідністю першої та другої груп. Крім того, стаття 4 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» також передбачає таку пільгу для ветеранів війни (учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників війни).

Водночас згідно з приписами статті 282 ПК, звільнення від сплати податку поширюється на одну земельну ділянку по кожному виду використання в рамках граничних норм:

  • для ведення особистого сільського господарства — у розмірі не більше двох гектарів;
  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка): у селах — не більше 0,25 гектара, у селищах — не більше 0,15 га, у містах — не більше 0,10 га;
  • для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара;
  • для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара;
  • для ведення садівництва – не більше 0,12 га.

Отже, жодних інших пільг, крім зазначених вище, Податковим Кодексом України не передбачено.

Можна звернутися до соціального захисту

Ще звернемо увагу на частину 1 статті 14-1 Закону №875-XII «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні». Там написано, що підприємства та організації громадських об’єднань осіб з інвалідністю мають право на пільги щодо сплати податків та зборів (обов’язкових платежів) за наявності дозволу на право користування пільгами з оподаткування. Воно надається центральним органом соціального захисту осіб з інвалідністю, ветеранів війни.

Таким чином, ви можете звернутися до органів соціального захисту із заявою про те, щоб були враховані ваші документи на пільгу з оподаткування при оплаті за гаражний кооператив. Ви також маєте надати документи, що підтверджують ваше право власності (користування, пільги), щоб ваші документи були передані до Державної податкової служби України.

Очевидно, що дії як попереднього голови кооперативу, так і чинного неправомірні. Вони повинні були передати всі документи до податкової служби, оскільки ви, як пільговик, не повинні сплачувати податок.

Ви можете поскаржитися на їх дії до міської ради або в ті органи, які регулюють їхню діяльність відповідно до Статуту кооперативу.

Як зробити перерахунок оплат у податковій

Що стосується нарахування земельного податку, то власники землі та землекористувачі вносять плату за землю з дня появи права власності або права користування земельною ділянкою. Тобто ви з цієї дати не повинні сплачувати податок. Таким чином, ви маєте право вимагати у Державної податкової служби провести перерахунок та повернути вам надлишкові кошти, які ви сплачували за оподаткування.

Якщо вам буде відмовлено, ви можете звернутися до центрів безкоштовної правової допомоги, щоб позиватися до Державної податкової служби.

Адвокати безкоштовно допоможуть написати позов до адміністративного суду про оскарження податкових повідомлень та повернення надлишкових коштів за весь час, коли ви сплачували податок. Предоставляти документи зобов’яжіть Податкову службу своїм клопотанням у позовній заяві. Усі судові витрати у цьому випадку стягуються з відповідача.

Вікторія Гусакова, позаштатний юрист

Читайте також:

Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі