Павловнія ще декілька років тому була маловідомою рослиною. А останні роки ця деревина знаходиться на піку популярності. Спеціалісти сприймають її для вирішення цілого ряду проблем: від екологічних до економічних. До того ж ця деревина дуже швидко зростає. Розповідаємо що зараз відбувається на ринках та біржових торгах деревини.
Основні переваги павловнії
Павловнія — це неймовірно якісний та екологічний продукт, що дозволяє використовувати його у багатьох будівних проєктах.
Другим видом використання павловнії у найближчому майбутньому може стати енергетика та біопаливо. За різними підрахунками це дозволить замістити до 5,5 млрд куб. м газу щороку. Але сьогодні тема біопалива ще не настільки популярна. Вона перспективна й це лише питання часу.
Ця деревина швидко зростає та часто перевищує два метри на рік, що вважається дуже гарним показником, а діаметр стовбура за той же час додає близько трьох сантиметрів.
До того ж ця рослина не дуже вибаглива. Вона спокійно зростає на різних типах ґрунтів, легко відновлюється після пошкоджень та може рости в місцях з різноманітним типом забруднень.
Вже після 5-6 років рослину можна використовувати у промисловості. Дерево у віці 10 років може мати приблизно 30-40 сантиметрів у діаметрі. Оптимальним віком зрілості для павловнії вважається 15 років.
Як в Україні формується ціна на деревину
Невеликі партії простіше збувати традиційними шляхами, а для великих краще користуватися послугами «Української енергетичної біржі». Більш детально про особливості роботи та торгівлі деревиною можна дізнатися на сайті біржі за посиланням: https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/yak-diznatisya-tsinu-derevini-pavlovnii-u-2023-rotsi/
Які переваги від торгівлі на Українській енергетичній біржі
Це зручна електронна платформа, де учасники створюють заявки з об’ємом та типом сировини та формують попит і пропозицію. Через це ціна рідко стоїть на одному місці й завжди рухається у ціновому діапазоні.
Це повністю прозорі торги, де всі охочі можуть придбати необхідний об’єм сировини на вигідних умовах. купляючи сировину через біржу, покупець може забути про посередництво корумпованих чиновників та сплату «подяки у конвертах».
Проаналізувати коливання цін на деревину можна на сайті біржі у розділі «Біржові котирування»
Які факторі впливають на коливання ціни павловнії
Найбільш вагомим фактором, що впливає не тільки на павловнію, а й на усі види деревини є попит. Павловнія останнім часом стала альтернативою для багатьох виді деревини, тому попит на неї інколи дуже великий.
Другим чинником, що також впливає і на попит є ціноутворення продавців. Вони можуть змінювати ціну в залежності від багатьох факторів будь то конкуренція на ринку або економічні чинники. Вони також залежать від вартості вирощування, витрат на обробку та логістику.
Як торгувати деревиною в Україні
З липня 2021 року торгівля деревиною була перенесена до ліцензованих товарних бірж. Тому для початку треба пройти акредитацію на УЕБ.
Також варто проаналізувати попит та врахувати всі фактори ризику. Ціна на павловнію може змінитись у будь-який час і не завжди у вигідну сторону. Тому треба завжди бути готовим до збитків.