Повербанки та генератори під час частих відключень світла просто незамінні. На що потрібно звернути увагу при виборі портативних зарядних пристроїв?
Повербанк можна використовувати для заряджання телефонів, колонок, планшетів та ноутбуків. Генератор – для подачі харчування на побутову техніку та стаціонарні комп’ютери у квартирі.
Як вибрати повербанк
Зарядні пристрої цього типу призначені для гаджетів за допомогою кабелю USB або бездротової функції.
При виборі повербанка в першу чергу потрібно звертати увагу на його ємність. Щоб визначити, на яку реальну кількість зарядок телефону чи планшета він розрахований, то від заявленої ємності повербанку потрібно відібрати 30 відсотків, які неминуче «втратяться» під час перетворення напруги.
Слід звернути увагу, скільки роз’ємів має повербанк. Якщо він має два порти та більше, то для нього одночасно можна під’єднати два пристрої.
Також у кожного з них є свої показники сили струму. А це, відповідно, впливає на час заряджання. Також
Вибір повербанку в залежності від місця використання
Якщо повербанк планується використовувати в міській квартирі або офісі для повсякденного заряджання телефону, то вам цілком вистачить пристрою з ємністю від 5000 до 10000 міліампер на годину (мАч).
Якщо ж ви будете змушені перебувати в дорозі тривалий час, то варто розглянути пристрої з підвищеною ємністю акумулятора – від 30000 міліампер на годину і вище.
Як підрахувати кількість зарядів повербанку
При виборі повербанка для телефону можна розрахувати, на скільки зарядів вашого телефону вистачить його ємності. Для цього необхідно помножити ємність акумулятора телефону на 1,5. Потім розділити ємність батареї повербанка на отримане число. Результат покаже, скільки разів можна буде зарядити ваш телефон від повністю зарядженого повербанка. Це також бажано враховувати при покупці зарядного пристрою для телефону.
Які гаджети можна заряджати від повербанка
Телефон. Головне, на що потрібно звертати увагу при купівлі повербанка для телефону – це кількість енергії, яку він може зберігати протягом тривалого часу. Для одного телефону цілком вистачить зовнішнього акумулятора на 10000 мАг. Чим вища ємність — тим важчий і дорожчий пристрій.
Планшет і колонка. Для планшета підійде пристрій, що має потужність понад 20000 мАг. Кабелі та гнізда можна використовувати для телефону. Для колонки повербанк можна купувати невеликої ємності — до 10000 мАг. А якщо в колонці є вбудований акумулятор, її при необхідності можна використовувати як портативний зарядний пристрій.
Ноутбук. Повербанк для заряджання ноутбука знайти непросто, оскільки всі портативні зарядні пристрої створювалися для менш потужних гаджетів. Тому, щоб за відсутності електроенергії можна було використовувати ноутбук, зарядний пристрій має бути якомога потужнішим — від 30000 мАг і вище.
Також деякі зарядні пристрої укомплектовані кабелями та роз’ємами для зарядки ноутбуків — в основному це роз’єм Type-C, розрахований на струм потужністю 100 Вт.
Які повербанки та генератори можна використовувати у квартирі
Генератори бувають стаціонарні та портативні, проте стаціонарні можна використовувати тільки просто неба. У квартирі або інших житлових приміщеннях їх не можна використовувати, навіть якщо ви встановите їх на балконі. Для житлових приміщень і особливо малогабаритних квартир підійдуть свого роду міні-генератори — портативні зарядні станції.
Це щось на кшталт повербанка-переростка, який обладнаний спеціальними роз’ємами та розетками для побутувиття техніки — холодильників, телевізорів, чайників, комп’ютерів, освітлювальних приладів, а також підзарядки телефонів та ноутбуків.
Такі портативні генератори не виділяють шкідливі речовини і пожежобезпечні, мають потужність вище 5-6 кіловат. Заряджається генератор при включенні в розетку, також деякі модифікації мають панелі для накопичення сонячної енергії.