Новини Одеси та Одеської області

Пільги для ветеранів війни: чим їх планують замінити

Пільги для ветеранів війни: чим їх планують замінити

Пільги для ветеранів війни стануть відчутною статтею бюджету. Після закінчення військових дій буде близько чотирьох мільйонів ветеранів, у тому числі родичів загиблих, які потребують пільг — заявила міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна. Післявоєнна Україна не зможе забезпечити всіх довічними пільгами. Що не так із старим законом і що пропонують?

На сьогодні основний закон, що надає пільги ветеранам, — це Закон «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Він був прийнятий у 1993 році для підтримки насамперед безпосередніх учасників Другої світової та сімей загиблих. Але давно втратив свою актуальність: частина пільг не відповідає реальності, та й держава ніколи не мала можливості фінансувати їх у повному обсязі.

З початком повномасштабної війни Закон «Про статус ветеранів…» актуалізували. Розширили перелік громадян, які належать до учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни. Також з’явилися нові статті, які гарантують пільги сім’ям загиблих (померлих) ветеранів війни, захисників та захисниць України.

Як хочуть реформувати пільги для ветеранів війни

Водночас чиновники кажуть, що більшою мірою документ спрямований на захист літніх людей, а захисники та захисниці України — молоді люди працездатного віку, яким після війни треба інтегруватися у мирне життя. Тому уряд розпочинає реформу політики щодо нових ветеранів. Серед пріоритетних завдань вирізняють такі:

  • медичні послуги: не повинно бути черг, незрозумілих довідок та ходінь по кабінетах. Усе хочуть спростити;
  • надання грантів для ветеранів та членів їхніх сімей на запуск власної справи в будь-якій сфері. Крім того, розглядаються варіанти перекваліфікації та навчання;
  • пільгове іпотечне кредитування для захисників та захисниць України, щоб у всіх була можливість отримати власне житло.

Також планують створити структуру менторів (помічників) для ветеранів. Ментори у громадах, як пояснюють у Міністерстві ветеранів, вирішуватимуть проблеми кожного захисника чи захисниці.

Загалом, попереду — багато корисного і потрібного. Але ці плани не вписується скасування довічних пільг учасникам бойових дій. У Комітеті Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів пропонують перевести пільги для учасників бойових дій у дво-, трирічну грошову стипендію. Її розмір залежатиме від посади військовослужбовців під час війни, терміну служби, кількості виконаних бойових завдань.

***

Сьогодні фраза «Віримо у ЗСУ» – не просто слова. У них — віра та надія на перемогу, відвагу та подвиги наших військовослужбовців. Дуже хочеться, щоби про це пам’ятали і чиновники. Пам’ятали та зробили все, щоб і зараз, і після війни воїни не залишились без реальної підтримки.

Ольга Новікова

Читайте також: МСЕК реформуватимуть: як зараз визначається група інвалідності

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Тілака
Тілака
1 рік тому

Зелені тва**ки самі не стали на захист України,ба більше : серед них багато зрадників України і просто покидькив
! Взагалі зелені під час всієї каденції їх перебування у владі тільки і роблять що крадуть у народа України, брешуть завжди,привли до влади відкритих ворогів і *** тв**юк, і завжди приймають закони проти народу України!!!

Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції