Новини Одеси та Одеської області

Перші шпальти світових ЗМІ про війну в Україні: 8 червня

Перші шпальти світових ЗМІ про війну в Україні: 8 червня

Теми: Британські ракети загрожують Чорноморському флоту та відтісняють його на 60 миль від узбережжя Чорного моря; Медведєв: Захід я вас ненавиджу; У Херсоні катують 600 мирних мешканців.

Головні теми:

 • «Financial Times» – інтерв’ю з Президентом України Володимиром Зеленським
 • Британські ракети загрожують Чорноморському флоту та відтісняють його на 60 миль від узбережжя Чорного моря
 • Медведєв: Захід я вас ненавиджу
 • У Херсоні катують 600 мирних жителів
 • Київ ніколи не ухвалить російські судна для завантаження українським зерном
 • Меркель засуджує війну Путіна, але не буде вибачатися, якщо Україну прійняли би в НАТО, Путін напав би вже тоді
 • Німеччина хоче очолити “боєздатну” бригаду НАТО в Литві щоб захистити ії від агресії Росії
 • Перше інтерв’ю Ангели Меркель
 • Світовий банк побоюється повторення 1970-х років глобальної «стагфляції», років слабкого зростання економіки та зростання цін
 • Дев’ять фіджійців відпливли на російської яхті Amadea – щоб передати ії під санкції США
 • У США та Великобританії інфляція досягла 40-річного максимуму

Британія

«Financial Times» взяла інтерв’ю у Президент України Володимира Зеленсього.

В якому він заявив, що тупикова ситуація у відносинах із Росією «не вихід»

Президент заявив на конференції FT, що західні санкції «не надто вплинули» на позицію Москви

Володимир Зеленський: «Україну ніхто не принижує. Вони вбивають нас і ще раз закликав Захід до військової підтримки для відновлення територіальної цілісності своєї країни.

“Ми поступаємося в оснащенні і тому не здатні наступати”, – сказав він. «Ми зазнаємо ще більших втрат, і люди — мій пріоритет».

У розмові з редактором Financial Times Рулою Халаф на конференції FT Global Boardroom у вівторок Зеленський сказав, що відтиск російських військ на позиції, зайняті до вторгнення 24 лютого, означатиме «серйозну тимчасову перемогу» для України, але повний суверенітет над її територією залишається його кінцевою. метою.

Війна вступила у фазу виснаження на сході Донбасу, у центрі бойових дій, де Росія використовує свої переважаючі артилерійські сили для придушення українських військ та поступового захоплення території. Зеленський заявив, що Україна може втрачати до 100 військовослужбовців на день.

Українські офіційні особи неодноразово зверталися до західних партнерів із проханням про швидке постачання важких озброєнь великої дальності, щоб відкинути російські війська. Зараз стривожені повільними темпами поставок і страхом, що зберігається в деяких країнах, спровокувати російську ескалацію.

Зеленський заявив, що «перемога має бути досягнута на полі бою». Але він також наполягав на тому, що відкритий для мирних переговорів, незважаючи на звірства, здійснені російськими військами під час їхнього 100-денного наступу. За його словами, будь-яка війна має закінчуватись за столом переговорів.

Проте мирні переговори повинні були відбуватися віч-на-віч з президентом Володимиром Путіним, тому що крім російського лідера «більше не було з ким поговорити».

Зеленський розкритикував, що він побачив у спробах деяких західних союзників вивчити умови припинення вогню без участі Києва.

«Нам потрібен постійний інтерес із боку Заходу, західна підтримка суверенітету України. За спиною України ніколи не може бути переговорів.

«Як можна домогтися припинення вогню на території України, не дослухаючись позиції країни? Це дуже дивно».

Він сказав, що його союзники можуть зробити більше, щоб посадити Росію за стіл переговорів, поставивши Україні зброю та посиливши економічні санкції проти Москви, включаючи повне нафтове та газове ембарго. За його словами, вони не повинні бути просто посередниками, а повинні стежити за тим, щоб Москва припинила бойові дії та дотримувалася будь-якого припинення вогню. За його словами, вони мають створювати “попередні умови” для миру.

«Ви маєте вплив на результат». . . Крім слів, ви повинні показати, що ви справді можете зробити».

Зеленський не погодився із попередженнями президента Франції Еммануеля Макрона Заходу не ставитися до Росії у дусі «приниження». За словами Зеленського, Макрон дуже добре знав про невиконання Росією попередніх мирних угод у рамках так званого Мінського процесу, який не зміг покласти край бойовим діям на Донбасі з 2014 року.

«Я справді не розумію». . . приниження Росії. Вісім років вони вбивали нас. Про що ми тут говоримо?

На відміну від цього, Зеленський сказав, що це «хороша новина» про те, що прем’єр-міністру Великобританії Борису Джонсону вдалося пережити вотум недовіри депутатам-консерваторам у понеділок увечері.

“Я радий, що ми не втратили дуже важливого союзника”.

Українські офіційні особи вважають Великобританію одним із своїх найстійкіших прихильників після прийнятих Джонсоном на початку війни рішень надати Києву сучасну зброю та підтримати її повні військові цілі.

Зеленський заявив, що хоча деякі західні санкції вже завдали серйозного удару по російській економіці, вони «не надто вплинули на позицію Росії». За його словами, Москва постійно знаходила способи оминути санкції.

Він також припустив, що деякі західні уряди вже втомилися від економічних наслідків санкцій проти Росії та шукають способів пом’якшити їхній вплив для захисту своїх комерційних інтересів.

«Всі поводяться дуже хитро. Вони підтримують Україну, але також перевіряють, що можна зробити, щоби послабити санкції, щоб бізнес не постраждав», — сказав Зеленський.

На переговорах під егідою ООН щодо відновлення доступу до українських портів Чорного моря Зеленський був готовий підтримати ідею морського коридору, що дозволяє експортувати зерно з українських портів

«The Daily Telegraph» –  «Британські ракети загрожують Чорноморському флоту»

Україна відтіснила російський флот на 60 миль від узбережжя Чорного моря за допомогою протикорабельних ракет, поставлених Великою Британією. Російські сили звернулися до берегових ракетних систем, щоб спробувати поновити контроль над районом. Вони також направили додаткові сили на острів Зміїний за 30 миль від узбережжя України для посилення ППО. Намагаючись допомогти Києву зняти блокаду своїх портів, Британія пообіцяла відправити сотні протикорабельних ракет Brimstone для зміцнення оборони.

Москва боролася за панування у районі, де її кораблі здійснюють морську блокаду експорту продовольства.

Але тепер Кремль змушений був змінити свою тактику, щоб зберегти контроль над основними морськими шляхами з України.

“Внаслідок наших активних дій, спрямованих на розгром військово-морських сил противника, групу кораблів Чорноморського флоту Росії було відкинуто від берегів України на відстань понад сто кілометрів”, – йдеться у повідомленні Міноборони України в Telegram.

Російські сили звернулися до берегових ракетних систем, щоб спробувати відновити контроль над цим районом. Вони також направили додаткові сили на острів Зміїний, що утримується Росією, скелястий аванпост за 30 миль від узбережжя України, для посилення протиповітряної оборони в регіоні.

Інститут вивчення війни, який базується в США аналітичний центр, заявив, що військово-морський флот України кидає виклик панування на море.

«Ці повідомлення свідчать про те, що український військово-морський тиск і протикорабельні ракети, ймовірно, зокрема надані Великобританією та іншими державами, змусили російське угруповання у північно-західній частині Чорного моря більше покладатися на берегову та протиповітряну оборону, оскільки вони відтіснені від берегової лінії України», – йдеться у повідомленні.

«Україна, ймовірно, намагатиметься використати ці успіхи, щоб пом’якшити економічний тиск російської блокади на українські порти та шукати додаткову економічну підтримку на Заході, включаючи, можливо, відкриття нових маршрутів для міжнародної допомоги Україні».

У той час, як Росія зберегла панування на морі, Київ зміг ефективно використовувати протикорабельні ракети, щоб вивести з ладу деякі з основних кораблів Москви.

Українським силам вдалося потопити флагман Чорноморського флоту Росії “Москва” за допомогою пари українських ракет “Нептун”.

Попри допомогу український чиновник попередив: «Загроза російських ракетних ударів з моря зберігається».

Джерело додало, що російські кораблі продовжують «блокувати цивільне судноплавство в цьому районі», посилюючи побоювання щодо глобальної продовольчої кризи, тоді як експорт зерна з України заблоковано.

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив учора, що Кремль використовує захоплені азовські порти Маріуполь та Бердінаск для відновлення експорту зерна з України.

«Розмінування маріупольського порту завершено. Він нормально функціонує, прийняв перші вантажні судна», – сказав він.

Київ звинуватив Росію у крадіжці запасів зерна та використанні захоплених українських портів для його експорту до Африки та Близького Сходу.

Пан Шойгу також заявив, що російські війська відкрили «сухопутний коридор» через південь та схід України, який пов’язує материкову частину Росії з Кримом.

Він сказав, що було відновлено 750 миль залізничних колій для перевезення товарів у підконтрольні Кремлю райони Маріуполя, Бердянська та Херсона.

Учора до Туреччини прибув міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров для переговорів щодо розблокування постачання зерна з України.

Скандал через глобальний брак продовольства, що насувається, спровокував відхід Росії з засідання Ради Безпеки ООН після того, як Шарль Мішель, президент Європейської ради, звинуватив Росію у використанні продовольчих запасів як «ракету-невидимку», блокуючи порти і крадучи зерно з України.

Василь Небензя, представник Росії, пішов із зустрічі і пізніше звинуватив Мішеля у поширенні брехні.

“The Scottish Daily Mail” повідомляє, що з сьогоднішнього дня водії платитимуть понад 2 фунти стерлінгів за літр як бензину, так і дизельного палива, оскільки війна в Україні та проблеми з ланцюжками поставок продовжують збільшувати оптові ціни.

“The Scottish Sun” повідомляє, що перші українські діти-біженці, які втекли до Шотландії, залишилися з розбитим серцем після того, як їхній батько був убитий у бою російськими військами. Газета повідомляє, що шестирічна Катя Мельник разом зі своєю 18-річною старшою сестрою в березні покинула країну, що роздирається війною, щоб жити у родичів у Файфі. Минулого тижня їхнього батька, 47-річного Ігоря Мельника, було вбито внаслідок нападу російських військ на сході Донбасу.

Європа

Італія. «Corriere della Sera» – «Ненависть та загрози з боку Росії» – головний заголовок

 • «Колишній президент Медведєв: «Я хочу, щоб ви зникли».
 • Реакція Заходу. Ді Майо: небезпечні слова»,
 • «Пшенична криза, сьогодні зустріч на найвищому рівні Росія-Туреччина. США та Ватикан шукають рішення для експорту заблокованих культур»
 • «Ідея удару по світовому порядку»

«Інтерв’ю з Юлією Тимошенко: «В оточенні Путіна немає тріщин».

Газета «La Repubblica» – «Медведєв проти Заходу: я тебе ненавиджу, я хочу, щоб ти зник».

«La Stampa» – «Маячня Медведєв: Захід я вас ненавиджу»

 • «Напад та насильство колишнього президента Росії з його Telegram-каналу.
 • Ді Майо: «Небезпечні заяви»,
 • «Дегенерати, я хочу, щоб ви зникли»
 • Українці: «У Херсоні катують 600 мирних жителів»

Історія фотографій поруч. На одній випускниця харківської школи, яка сфотографована на тлі зруйнованої російською армією школи, на другій історичне фото, «Напалмова дівчина» у 50 років: історія визначальної фотографії війни у В’єтнамі

Підпис фото: Валері, що танцює серед маршів/Я, яка була напалмовою дівчинкою

«Domani» – «Ердоган виступає в ролі посередника, щоб відвернути увагу від внутрішніх проблем»

Сьогоднішня зустріч з міністром закордонних справ Росії Лавровим у Туреччині може розблокувати постачання зерна Позицію Анкари у зовнішній політиці можна зрозуміти тільки з урахуванням економічної кризи, яку вона переживає.

Туреччина знову запропонувала себе як посередник між Україною, Росією та ООН

У ході сьогоднішнього візиту до Туреччини міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, багаторічний дипломат з часів Радянського Союзу, обговорить зі своїм турецьким колегою Мевлютом Чавушоглу перспективи поновлення мирних переговорів з Україною та розблокування українських портів на судна, що перевозять зерно.

Туреччина, яка останнім часом приймала безуспішні мирні переговори між Києвом і Москвою в Стамбулі, знову запропонувала себе як посередник між Україною, Росією та ООН для можливої ​​угоди про дозвіл експорту зерна з українських чорноморських портів і говорить про «значний прогрес».

Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар докладно розповів про “дорожню карту”, яка може повернути в торгівлю 20 млн тонн української пшениці, у заявах, переданих турецьким агентством Anadolu. Тим часом тривають переговори з технічних питань, відомих деталей, де є суперечності, у тому числі про те, «як знешкоджувати міни, хто це робитиме, як створюватиметься коридор (для експорту) і хто супроводжуватиме» кораблі, зазначив Акара,

Він сказав, що є бажання дійти рішення, але визнав те, що проблема залишається, адже немає взаємної довіри. «Всі хочуть бути впевненими в якихось речах, — сказав він, — ми працюємо над досягненням цієї впевненості». «Міністри обміняються думками щодо поточного стану справ в українській кризі та перспектив відновлення російсько-українських мирних переговорів», — йдеться в ноті. “Російська сторона інформуватиме турецьких колег про хід спеціальної військової операції збройних сил федерації в Україні та вжиті заходи щодо забезпечення безпеки мирного населення”, – обережно додали в повідомленні.

Київ дав зрозуміти, що ніколи не ухвалить російські судна для завантаження українським зерном.

Туреччина не бере участі в економічних санкціях Заходу щодо Москви, але постачає Києву зброю, зокрема смертоносні безпілотники Bayraktar. Анкара є давнім членом НАТО, приєднавшись до альянсу у 1952 році.

У лютому минулого року Туреччина відсвяткувала 70-річчя членства в НАТО, але наклала вето на вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу через дружні стосунки цих двох країн із налаштованими на незалежність курдами РПК, яких Анкара вважає терористами. І подумати тільки, що у 2006 році Стокгольм присудив Нобелівську премію з літератури Орхану Памуку, прапору турецького секуляризму, на тій підставі, що «у пошуках меланхолійної душі свого рідного міста Стамбула він відкрив нові символи конфронтації та «переплетення культур». Це був час, коли Анкара ще вірила в приєднання до Європейського союзу, а турецькі військові все насилу охороняли світську спадщину Кемаля Ататюрка, засновника сучасної Туреччини. Сьогодні Анкара та її проісламський уряд, який перебуває при владі протягом двадцяти років, прагне стати регіональною державою, яка купує у росіян таку зброю, як ракетні комплекси С400, і скаржиться, що Вашингтон у відповідь відмовляє їй у постачанні літаків останнього покоління.

Анкара часто голосно заявляє про своїх союзників, наприклад, коли позавчора вона викликала посла Італії в Анкарі Джорджіо Марраподі в МЗС Туреччини у зв’язку з демонстрацією на користь курдського збройного угруповання РПК, яке нещодавно пройшло в Римі.

В останні дні настала черга послів Німеччини, Франції та Греції, яких викликали в МЗС і закликали до відповіді за прокурдські сепаратистські виступи, що пройшли в різних країнах Європи після оголошення Ердоганом чергової військової операції на північ від Сирії, щоб вразити ополченців YPG, близьких до РПК . Але Анкара, яка отримала від ЄС 6 мільярдів євро на утримання сирійських біженців на своїй території, не ухиляється від своїх стратегічних цілей і переслідує їх завзято та рішуче.

Анкара має сильний голос у зовнішній політиці, вона підтримує відносини співпраці з Москвою, але її економіка, поточні рахунки та її валюта слабшають. «Цей уряд не має наміру підвищувати процентні ставки. Ніхто не має очікувати, що ми це зробимо. Навпаки, ми продовжуватимемо знижувати ставки», — заявив президент Туреччини Ердоган за підсумками засідання кабінету міністрів в Анкарі 6 травня, після того, як змінив останніх губернаторів

«L’osservatore romano» – «Коридор для зерна»

Німеччина. «Der Tagesspiegel» – «Меркель засуджує війну Путіна»

Колишній канцлер Ангела Меркель (ХДС) засудила війну Росії в Україні як жорстокий напад на порушення міжнародного права, якому немає виправдання. Путінське вторгнення було “великою помилкою”, заявила Меркель на заході у Берліні у вівторок увечері. За словами Меркель, вона ніколи не поділяла думку Путіна, що Росія «постійно принижується» Заходом. Але ви, звісно, ​​знали, як він думав. Меркель зазначила, що Путін уже сказав їй під час її візиту до Сочі у 2007 році, що для нього розпад Радянського Союзу був «найгіршою подією 20 століття». Зрештою, «по-справжньому покласти край холодній війні» так і не вдалося. Ненависть Путіна спрямована проти західної демократичної моделі.

У той же час Меркель захищала свою політику щодо Росії. «Ну, я не бачу необхідності говорити зараз: це було неправильно, і тому я не вибачатимуся», — сказала вона. Меркель також стверджувала, що у 2008 році вона виступала проти розширення НАТО на схід, включивши до нього Україну та Грузію. Якби НАТО дало обом країнам перспективу вступу на той час, Путін «міг би завдати величезних збитків Україні» вже тоді.

«F.A.Z» – Надпис над фото:  «Ви повинні любити Бориса Джонсона

Підпис під фото: «Чи ненавидіти? У Києві це здається абсурдною думкою. Той, хто замовляє «Борис Джонсонюк» у кафе «Завертайло», не запитує, подібно до дрібних заднякамеєчників у Вестмінстері, чи вважають британці, як і раніше, свого прем’єр-міністра найсолодшою ​​спокусою з часів Маргарет Тетчер.

З кожним шматочком меренги Бориса українці дякують йому за повноцінну підтримку. Чи було голосування в Лондоні ще більш переконливим і рішучим, якби Джонсон лише подавав найкращу випічку на своїх вечірках в офіційній резиденції?

Колонка зліва «Недовіра до Берліна»

Візит канцлера до Литви показав, наскільки великою є недовіра до намірів Берліна. Справа не лише у тактиці, коли лідери країн Балтії виступають проти переговорів із Путіним. Завжди існує історично сформований досвід, за яким сильніші держави у Європі схильні вести відносини з Москвою через голови Східної Європи. Канцлерська СДПН завжди була особливо схильна до цього, але це не лише німецька традиція. Вимога Макрона про те, щоб Москву не принижували, може здатися прагматичним на Глибокому Заході, але на далекому Сході вона звучить як повага до претензій Росії на роль великої держави.

У Вільнюсі Шольц спробував захистити свою позицію аргументами, які були справді переконливими навіть у внутригерманских дебатах. Те, що Україні ніхто не постачає зброї в таких масштабах, як Німеччина, є питанням перспективи. Порівняно з Угорщиною це правда, порівняно зі Сполученими Штатами – ні. Вашингтон також, ймовірно, буде залучений, якщо наступне питання дійсно полягатиме в тому, чи танки Leopard будуть поставлятися з Іспанії в Україну. Досі перевага альянсу в основному диктувала темпи та тип постачання зброї. У тому числі був сучасних західних основних бойових танків. Було б добре, якби дії Заходу залишалися скоординованими.

Канцлер пообіцяв литовцям, що німецькі війська в їхній країні зростуть до бригади. Зважаючи на загрозливу ситуацію в країнах Балтії, це правильний сигнал, особливо Путіну. Це ще раз показує, наскільки важливим є пакет у 100 мільярдів для Бундесверу. Озброєння не є самоціллю, воно вкрай потрібне для захисту вільної Європи.

Головний матеріал: “Німеччина хоче очолити “боєздатну” бригаду НАТО в Литві”

 • Шольц: Захист від Росії
 • Танки з Іспанії до Києва

Федеральний канцлер Олаф Шольц (СДПН) оголосив, що Німеччина посилить свої воєнні дії на східному фланзі НАТО. Під час візиту до Литви у вівторок він запевнив, що у разі нападу кожен сантиметр території НАТО буде захищений. Щодо розгортання німецького контингенту у складі так званої бойової групи розширеної передової присутності НАТО (EFP) у Литві, він заявив у заяві президенту Литви, що Німеччина готова «очолити у Литві сильну та боєздатну бригаду, присвячену стримуванню та захисту від російської агресії». Литовці давно виступали за посилення присутності НАТО на східному фланзі. Саміт НАТО в Мадриді має розглянути це питання наприкінці червня.

У Литві Шольц також захищав позицію Німеччини щодо постачання зброї в Україну. “Ніхто не постачає в такому ж великому обсязі, як це робить Німеччина”. Що ж до передбачуваних міркувань Іспанії поставити на Україну німецькі танки Leopard 2, він заявив, що така заявка не подавалася. Марі-Агнес Штрак-циммерманн, голова Комітету з оборони Бундестагу, що належить до коаліційної партії ВДП, заявила журналу “Шпігель”, що “дуже сподівається”, що федеральний міністр економіки Роберт Хабек “негайно дасть дозвіл на експорт”. . Далі вона сказала: “У нас немає часу на ігри”. можна швидко». За його словами, уряд у Мадриді “усвідомив серйозність ситуації чіткіше”, ніж уряд у Берліні.

Федеральне міністерство економіки спочатку ніякі постачання танків не коментувало. Такі події завжди вирішуються у Федеральній раді безпеки. Ф.А.З. в принципі було підтверджено, що так звана заявка на реекспорт має бути подана федеральному уряду, якщо Мадрид хоче поставити танки Leopard 2, які він давно купив у німецького виробника, до іншої країни.

Колонка ліворуч унизу: “Москва хоче експортувати зерно з України”

За словами міністра оборони Росії Сергія Шойгу, українські порти Маріуполь та Бердянськ, захоплені російськими військами, готові до експорту зерна. Вони були звільнені від мін, сказав Шойгу у вівторок. Зерно тепер можна знову відправляти звідти. Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков закликав Україну розмінувати входи до підконтрольних їй портів. Потім, під контролем російських військових, кораблі могли заходити та вантажити зерно.

«Augsburger Allgemeine» – Колонка: «Нестандартні мислителі часто на стороні Путіна»

Управління захисту Конституції попереджає про напади та акти насильства

Будь то праворуч, ліворуч, з боку ісламістів чи іноземних агентів: ризик нападів та актів насильства в Німеччині залишається високим – такий висновок звіту – “Про захист конституції за минулий рік”. А під час пандемії коронавірусу, наголосила федеральний міністр внутрішніх справ Ненсі Фаезер (СДПН), виник ще один феномен: групи, які протестували проти захисних заходів, деякі затято, і при цьому зневажали і делегітимізували державу та її представників. Так звані латеральні мислителі часто говорять про загрози політиці та науці, заклики до насильства та вбивств, антисемітизму, сказав Фаезер, коли доповідь була представлена.

Для цієї нової форми екстремізму Управління захисту Конституції створило власну категорію зі складною назвою: делегітимізація держави, що належить до Управління захисту Конституції. Скільки людей ставиться до цієї сцени, зі звіту не зрозуміло. За словами Томаса Хальденванга, президента Федерального управління із захисту конституції, існують численні збіги з іншими областями, що спостерігаються. Праві екстремісти і звані «Рейхсбюргери», які відкидають Федеративну Республіку, використовують протести проти коронавірусу у зв’язку з людьми з основного суспільства. Нерідко можна побачити, що серед латеральних мислителів поширена і російська пропаганда.

Багато фігур захищають чи прославляють агресивну війну Росії проти України на відповідних каналах в Інтернеті. Проте часто буває важко чітко віднести латеральних мислителів до загальних областей екстремізму. За словами Хальденванга, войовничих критиків політики щодо коронавірусу не можна віднести до правого екстремізму…

За даними конституційної влади, кількість екстремістів останнім часом продовжує зростати практично у всіх сферах. «Найбільшою екстремістською загрозою для нашої демократії, як і раніше, залишається правий екстремізм», — сказав Фаєзер. Усього до цього спектру належать 33 900 осіб, з яких 13 500 вважаються схильними до насильства. 2021 року було зареєстровано добрих 20 тисяч правоекстремістських правопорушень, що майже на десять відсотків менше, ніж роком раніше. Держава вживає заходів «попереджувально та жорстко», пояснив політик СДПН. Наприклад, праві екстремісти будуть послідовно позбавлені вогнепальної зброї. Весь AFD тепер внесено до списку підозрюваних у екстремізмі.

«Mannheimer Morgen» «Олаф Шольц готовий до бою»

Війна в Україні: канцлер обіцяє під час поїздки до Литви, що Німеччина «захищатиме кожен сантиметр території НАТО» у разі нападу

«Südwest Presse» – Перше інтерв’ю Ангели Меркель

Колишню канцлерку Ангелу Меркель (ХДС) зараз критикують з багатьох сторін за її політику щодо Росії. У своєму першому інтерв’ю після закінчення каденції з журналістом Олександром Осангом (праворуч) вона стикається з цією критикою. Але вона також розкриває особисті речі – наприклад, наскільки смерть матері в 2019 році вплинула на неї фізично.

Що екс-канцлер думає про війну, Путіна та Шольця

Півроку після її від’їзду було радіомовчання. У своїй першій появі Ангела Меркель розповіла про свій кабінет, про Росію, про війну і про свої поштовхи.

Перший великий виступ Ангели Меркель після її відходу тривав півтори години. У вівторок увечері вона відповіла на запитання журналіста Олександра Осанга у Берлінському ансамблі. Що вона говорить про сьогоднішній день:

P як Путін:

Ні, Меркель не хоче вибачатися за свою політику щодо Росії. Вона була сповнена «великого смутку» з приводу розвитку подій, «але я не звинувачую себе». У будь-якому разі, вона не надто «намагалася» знайти спільні рішення з Росією. Колишній канцлер був дуже здивований від нападу на Україну. Ні, вона ніколи не була наївною. “Я знала, як він думає”, – говорить вона про свої стосунки з президентом Володимиром Путіним. Між іншим, незважаючи на знання російської мови, вона майже завжди говорила з нею німецькою — кажуть, німецька у Путіна краще, ніж у неї російською.

S як Шольц:

За словами Меркель, Німеччина перебуває у надійних руках канцлера Олафа Шольца (СДПН). Вона має «довіру до федерального уряду», каже вона, а пізніше додає, дещо обмежливо, що йдеться про «довіру до зовнішньої політики». А потім вона звучить трохи як горда вчителька, яка хвалить свою ученицю, коли та зізнається: якщо щось піде не так, вона знатиме, кому дзвонити — але мені ще не довелося цього робити.

F як помилка: Щодо Мінських угод вона каже: «Я не бачу, що я маю говорити, що це було неправильно». Причина: «Україна була не такою, якою ми її знаємо сьогодні».

R як пенсія:

Меркель здивована тим, як їй подобається її політична відставка. Взимку вона провела п’ять тижнів на Балтійському морі — «на самоті». Було включено дві резолюції: «Більше вправ» та «Читайте». Вона також відкрила для себе аудіокниги: наприклад, Макбет Шекспіра і Дон Карлос Шіллера. Меркель також уперше публічно визнає, що поштовхи наприкінці її кар’єри також мали якесь відношення до психічних навантажень: вона була «дуже виснажена» після смерті матері.

Австрія. «Kleine Zeitung» – «Туреччина хоче домовитися про “зерновий коридор” з Росією в Чорному морі»

Бельгія. «De Morgen» – «Новий удар по російській армії»

Російський генерал Роман Кутузов загинув під час бойових дій на Донеччині. Командири тепер борються ближче до фронту, щоб досягти більшого прогресу. Повідомляється, що соратник Кутузова генерал Роман Бердніков також помер, але це поки що не підтверджено.

Підпис під фото: «Дівчина проходить повз вирву від бомби в Дружківці Донецької області».

Косово.  «Koha Ditore» – «Чи справді Володимир Путін мертвий?»

Нідерланди. «de Volkskrant» – «Поставка нових американських і британських ракетних комплексів повинна змінити артилерійський бій на Донбасі»

«Het Parool» – «Сєвєродонецьк – це новий Маріуполь?»

Польща. «Gazeta Wyborcza» – «Нафтопереробні заводи підняли ціни»

Запроваджене урядом зниження податків на паливо в антиінфляційних щитах знизило ціни на АЗС. Але в той же час нафтопереробні заводи підняли ціни на бензин вище середнього по ЄС.

Колонка: «Ворог на спині»

Підпис біля фото: « – Окупанти не почуватимуться в безпеці, – заявляють в українській владі. Українські партизани активізують свою діяльність на підконтрольних Росії територіях. Він також нападає на колаборантів. З іншого боку, місцеві міліціонери тренуються на стрільбищі на околиці Києва (на фото).

 • Глава МЗС Австрії в інтерв’ю “Wyborcza”: Повернення до бізнесу з Росією не буде

Хорватія. «Vecernji List» – «П’ять великих помилок Заходу про Володимира Путіна»

Лідеру Росії не загрожує державний переворот і він не розчарований у соратниках, а ухвалення Україною його умов не зупинить війну

МОЖЛИВІ ТІЛЬКИ ДВА ВИХОДИ: або Захід змінить своє ставлення до Росії, або путінський режим розпадеться, і Росія перегляне свої геополітичні амбіції, вважає Станова.

Тетяна Станова, провідний експерт із російської політики Фонду Карнегі за міжнародний світ, уродженка Москви, яка живе в Парижі з 2010 року, написала на сторінках впливового американського Foreign Policy та німецького Der Spiegel п’ять пунктів помилки. Володимир Путін. Аргументи цього аналізу відображають іншу точку зору і нагадують нам про те, що Заходу важко зрозуміти Росію та Росію, а отже, і самого російського президента. Це важливі розбіжності у поглядах одні й самі події, і це експерт особливо різкий, коли доходить до громадських дебатів у країнах.

 1. ПУТІН РОЗУМІЄ, ЩО ПРОГРАЛА ВІЙНУ

Це припущення засноване на помилковому переконанні, що головна мета Росії – окупувати якомога більшу територію України, тому коли це не так, це вважається поразкою. Але головна мета Путіна — знищити те, що він називає «антиросійським проектом» в Україні, тобто відмовити Захід від використання України як плацдарм для антиросійської геополітичної діяльності, пише Станова. І Путін не думає, що програє, бо Україна вже точно не вступить до НАТО, і російська військова активність не припиниться, доки не буде досягнуто такого світу, який відповідатиме путінським умовам “дерусифікації” (Путін називає це денацизацією) та “денатифікації” . (Путін називає це демілітаризацією). Можливо, Путін спочатку мріяв захопити Київ, але для досягнення цієї мети достатньо тримати російську армію на українській землі. Миру не буде, доки Україна не змириться з тим, що Росія назавжди залишиться на її землі, робить висновок Станова.

 1. ПУТІНУ СЛІД ЗАПРОПОНУТИ ВИХІД

На думку Заходу, це зменшить небезпеку можливої ​​ядерної ескалації. Точніше, віра в те, що ухвалення Україною більшості умов Росії зупинить війну. Ні, стверджує Стано.

Путін більше боїться «провоєнних», ніж антивоєнних протестів чи гніву багатьох росіян на Україну, яку вони хочуть бачити знищеним нацизмом.

тому що Кремль не бачить Україну та її керівництво як самостійну освіту, а лише як інструмент у руках Заходу, який веде війну проти Росії на її території. Справжня мета Путіна — змусити Захід змінити свою позицію, тобто, визнати геополітичні інтереси Росії. Путін розпалюватиме конфлікт доти, доки Захід не погодиться на такий діалог, а Україна виявиться заручницею.

 1. ПУТІН загрожує переворотом

Станова вважає, що все навпаки. А саме, російська еліта ще міцніше притиснулася до Путіна, визнавши, що тільки він може гарантувати політичну стабільність і тим самим уникнути заворушень. Російська еліта слабка і політично безсила, і звернення проти Путіна означатиме самогубство, доки російський президент може так твердо правити. Його режим не постраждав від появи або відходу високопосадовців його істеблішменту.

 1. ВІН Боїться антивоєнних протестів

Навпаки, пише Станова, він набагато більше боїться «провоєнних» протестів, тобто гніву значної частини росіян на Україну, яку вони хочуть знищити через нацизм. Хоча сама його пропаганда багато в чому сприяє такому настрою, не в його інтересах підтримувати таку думку, яка змусить її піти на ескалацію. Путін розбудив найчорніший націоналізм, від якого він зараз залежить у цій ситуації. Тож якби щось трапилося з Путіним, такі антизахідні та антиукраїнські настрої залишилися б разом із антиліберальними настроями.

 1. ПУТІН РОЗЧАРОВАНИЙ У СПІВРОБІТНИКАХ

Це пов’язано з припущеннями про арешт деяких членів найближчого оточення Путіна, таких як Владислав Сурков, заступник голови його адміністрації, або Сергій Бесіда, який є головним розвідником України. Але немає жодних доказів того, що таке справді сталося. Також Путін, ймовірно, розчарований деякими людьми навколо себе, але йому не властиво так поводитися з ними. Чищення може мати місце лише у разі серйозних злочинів. Зокрема, останнім часом він особисто керував бойовими діями, тому місця для якихось самостійних дій не так багато.

Після всього цього дилема: чи посилювати підтримку України, щоб перемогти, чи йти на компроміси, щоб догодити Путіну, немає особливого сенсу. За словами Станової, можливі лише два результати – або Захід змінить своє ставлення до Росії, або путінський режим розвалиться, і Росія перегляне свої геополітичні амбіції. На даний момент і Захід, і Росія помиляються, бо вважають, що час працює на них. Станова попереджає, що конфлікт може тривати роками.

Франція. «Libération» –  «Попереджувальні постріли по зерновим»

Міністри закордонних справ Росії та Туреччини обговорюють у середу створення «безпечних коридорів» для експорту українського врожаю. Зі свого боку, Київ намагається обійти блокаду, зокрема через румунські порти. Недостатня кількість паліативних засобів перед обличчям ризику голоду в деяких країнах.

На початку травня «Chalsi» вперше з початку війни пришвартувалися до українського порту. Як і інші торгові судна, це старе вантажне судно, зареєстроване на островах Палау, але оснащене одеською компанією, більше не могло вирушати на північний захід Чорного моря, перетинене російськими кораблями, які не вагаючись взялися за купець кораблів у перші дні вторгнення. Блокада все ще тримається, але екіпаж Chalsi виявив у ньому невелику дірку. «Ми змогли піднятися по Дунаю, щоб піти в Кілію. Це вже Україна, але ще майже Румунія [на даний момент річка виступає кордоном між двома країнами, примітка редактора], – каже начальник українського вантажного судна Денис. Так близько до румунського узбережжя немає російських військових кораблів. Вони північніше, біля Одеси та Криму».

Як і інші човни, вони залишили «Кілію» навантаженою українською кукурудзою. «Зараз повернутися туди складно. Не через ризики, а через насиченість. Наразі в гирлі Дунаю чекають сотні вантажних суден, які зможуть увійти в порт», – пояснює Денис. Завдяки таким схемам зерно продовжує витікати з України. Але масштаби обсягів аж ніяк не можна порівняти з довоєнною ситуацією, коли 90% експорту зерна країни йшло через Чорне море. У квітні можна було експортувати лише 647 тис. тонн проти 5-7 мільйонів на місяць у минулому році. Ці цифри викликають занепокоєння далеко за межами України. Вони становлять загрозу продовольству світу, особливо в Африці та на Близькому Сході, куди раніше надходило багато української пшениці.

Ісландія. «Morgunbladid»  – «Економіка в невідомих місцях»

Війна в Україні проливає світло на швидке зростання населення та попит на житло

Економіка Ісландії знаходиться в такому незвичайному положенні, що кілька синергічних факторів можуть перешкодити економічному зростанню в другій половині року. Це, у свою чергу, може вплинути на імміграцію людей до країни та очікувати збільшення населення в найближчі роки.

Згідно з прогнозом чисельності населення Ісландії, центральним прогнозом, населення країни збільшиться на 19 тисяч у 2022-2024 роках, що трохи більше, ніж населення Гардабера. За оцінками, до Ісландії переїде на 22 500 людей більше, ніж за той самий період.

Прогноз чисельності населення був оновлений у грудні минулого року, але війна в Україні ще не почалася. Багато чого в економічному середовищі різко змінилося, а інфляція значно виросла за попередні прогнози. Інгві Хардарсон, економіст, каже, що існує ризик того, що можливості економічного зростання не будуть повністю використані у другій половині року через обмежену пропозицію сировини та сировини. Міжнародна економіка не стикалася з таким дефіцитом ресурсів для а.м. кілька десятиліть. Надмірно дорого? Інґольфур Бендер, головний економіст Конфедерації промисловості Ісландії, каже, що дефіцит житла може сповільнити економічне зростання.

«Якщо ми не будемо будувати відповідно до потреб, це буде перешкодою для економічного зростання в найближчі роки», – каже Інґольфур, який, коли його запитають, вважає, що такий розвиток подій буде тиснути на ціни на житло. Це, у свою чергу, може означати, що вартість житла буде надзвичайно високою для іноземних працівників. Але загалом у першому кварталі сюди іммігрували на 1350 іноземних громадян більше, що відповідає показнику 2019 та 2020 років. Перший квартал 2018 року був більш благополучним, ніж тоді на 1720 іноземних громадян іммігрували більше, ніж емігрували з країни. Ця кількість та наплив біженців з України може підвищити ймовірність того, що прогноз населення справдиться до цього року, але посилить тиск на ринок житла.

Туреччина. «Daily Sabah» – «Вуличні бої точаться, оскільки Київ прагне утриматися»

За словами України, Росія розгортає підкріплення на сході України, щоб допомогти захопити ключове місто, тоді як інші міста зазнають постійних обстрілів, оскільки Кремль наполягає на контролі над Донбасом.

Колонка справа: «Анкара наполягає на укладенні угоди про експорт зернових в Україну як на ключову угоду на зустрічі»

Міністр оборони Хулусі Акар заявив, що Туреччина досягла «значного прогресу» в переговорах і тісно координує з Росією та Україною узгодження плану, який відновить експорт зернових з українських портів, сказав міністр оборони Хулусі Акар, навіть якщо конфлікт розгортається в інших країнах. країна.

Туреччина бере участь у зусиллях Організації Об’єднаних Націй щодо досягнення угоди щодо плану, який відкриватиме безпечний судноплавний коридор для вирішення глобальної продовольчої кризи, спричиненої вторгненням Росії в лютому, що зупинило експорт зернових з України в Чорному морі.

Зауваження Акара прозвучали через день після того, як у звітах йшлося про те, що Анкара і Москва досягли попередньої угоди про відновлення поставок української сільськогосподарської продукції, але Україна ще не схвалила цей план.

Сьогодні під час візиту міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова до Туреччини питання заблокованого зерна.

Кажуть, що Туреччина запропонувала військову допомогу для розмінування поблизу ключового чорноморського порту Одеси та супроводу зернових кораблів. Київ стурбований тим, що зняття оборони може залишити порт відкритим для російських атак.

Акар сказав, що чотири сторони працюють над тим, як розмінюватися в Одеському порту та інших місцях уздовж узбережжя України, хто це робитиме і хто буде охороняти коридор.

«Ми докладаємо зусиль, щоб завершити це якнайшвидше», — сказав він журналістам у заяві про ембарго після засідання Кабінету міністрів пізно в понеділок.

Сторони готові вирішити це питання, але взаємна довіра залишається крапкою, сказав Акар. «Кожен хоче бути впевненим у певних речах. Ми працюємо над створенням такої довіри».

«У цьому питанні було досягнуто значного прогресу», і технічне планування триває, сказав міністр.

Туреччина сусідить з Україною і Росією на морі і заявила, що готова взяти на себе роль в рамках «механізму спостереження», якщо буде досягнуто угоди.

Туреччина запропонувала створити в Стамбулі центр для координації та моніторингу зусиль з розмінування та поставок на світові ринки.

Це може включати турецьке військово-морське супроводження танкерів, які виїжджають з України в напрямку турецьких проток і прямують на світові ринки. Міністр сільського та лісового господарства Вахіт Кіріші в понеділок також заявив, що сторони близькі до угоди щодо угоди щодо коридору.

Колонка зліва: «Зростання витрат і зміна позицій в Україні»

Понад 100 днів минуло від початку української війни. Росія мала намір швидко захопити Україну і повалити її законний уряд на користь лояльного до Москви.

Оскільки війна тривала довше, ніж очікувалося, і виявилася дорожчою, Росія не змогла взяти столицю Київ і досягти своїх цілей. Потім Росія вивела свої сили з Києва та деяких інших регіонів, зосередивши свої війська на Донбасі, як очікувалося на початку кризи. Після захоплення стратегічного міста Маріуполя та з’єднання Донбасу з Кримським півостровом, російські війська разом із підтримуваними Росією сепаратистами нещодавно почали окупувати решту Донбасу, маючи на меті повністю захопити Луганську та Донецьку області.

Стало зрозуміло, що підтримки Заходу українській державі недостатньо, щоб витіснити росіян з країни. Оскільки людські та економічні витрати війни зараз непосильні не лише для ворогуючих сторін, а й майже для всіх держав, багато хто, особливо їхні близькі торгові партнери, почали говорити про примирення.

Першою країною, яка закликала обидві сторони досягти припинення вогню та припинення війни, була Туреччина, яка намагалася бути посередником між країнами. Президент Реджеп Таїп Ердоган запропонував президенту Росії Володимиру Путіну «почесно піти з України і припинити війну». Ердоган визнав, що чим довша війна, тим дорожче вона буде коштувати не лише для України, а й для багатьох країн, включаючи Туреччину. На жаль, західні країни не підтримали позицію Туреччини, тому посередництво Анкари не принесло результатів.

Оскільки західні країни вірять, що Україна може виграти війну і що єдине, що може стримати Путіна від продовження наступу, це військова поразка, вони переконали український уряд продовжувати боротьбу. Це привело ворогуючі сторони та їхніх прихильників у глухий кут. З одного боку, незважаючи на значні втрати Росії в живій силі, техніці та економіці, Путін сповнений рішучості продовжувати війну, поки не завоює певні частини країни. Здається, скільки б часу на це не знадобилося, Путін продовжуватиме боротися, поки не досягне своїх цілей. З іншого боку, схоже, що західних партнерів України не дуже хвилює територіальна цілісність країни чи її людські та економічні втрати.

США

США. «NYT» – «Україна розгорнула битву на гойдалках»

Дилема для Зеленського: боротися далі чи відступати?

Друга колонка справа: «СВІТ БАНК БАЧІЄ ЕКОНОМІЧНУ ЗАГРОЗУ У ГЛОБАЛЬНОМУ МАСШТАБІ. ЙМОВІРНО ПРИГЛУШЕНИЙ РІСТ»

Інфляція, блокування та війна підвищують ризики рецесії

«WP» – Світовий банк побоюється повторення 1970-х років глобальної «стагфляції», років слабкого зростання та зростання цін»

Війна в Україні загрожує подальшим погіршенням ситуації

Світовий банк попередив у вівторок, що глобальна економіка може зіткнутися з роками слабкого зростання та зростання цін — токсичної комбінації, яка перевірить стабільність десятків країн, які ще намагаються оговтатися від пандемії.

З 1970-х років, коли подвійний нафтовий шок підірвав зростання і підняв ціни, породивши хворобу, відому як «стагфляцію», світова економіка не стикалася з такою проблемою.

Банк знизив свій річний прогноз глобального зростання до 2,9% з 4,1% у січні і заявив, що «уповільнене зростання, ймовірно, збережеться протягом десятиліття через слабкі інвестиції в більшості країн світу».

Наслідки російського вторгнення в Україну посилили глобальне уповільнення, піднявши ціни на низку товарів та стимулюючи інфляцію. Глобальне зростання цього року складе приблизно половину річного темпу минулого року, і очікується, що у 2023 та 2024 роках воно трохи покращиться.

За словами банку, це буде найрізкіший спад після первісного відновлення після рецесії, який світова економіка пережила більш ніж за 80 років. І ситуація може стати ще гіршою, якщо війна в Україні зруйнує глобальні торгові та фінансові мережі або різке зростання цін на продовольство спровокує соціальні заворушення у країнах-імпортерах.

Los Angeles Times” – підпис під фото: «У неділю в східному місті Лисичанськ, Україна, горить ШКОЛА після вибуху».

«На шляху російського наступу посилилися страждання цивільного населення».

Росія каже, що перемога близька в одній східній провінції

97% території Луганської області України зайнято, стверджує Кремль

Фиджи. «Fiji Sun» – «Дев’ять фіджійців відпливли на російської яхті Amadea»

Дев’ять фіджійців перебували на борту російської суперяхти Amadea, яка вийшла з порту Лаутока вчора о 17:00 і прямувала до Сполучених Штатів Америки.

Це підтвердив комісар поліції бригадний генерал Сітівені Кіліхо, заявивши, що фіджійці були частиною місцевої судноплавної компанії, найнятої для надання допомоги владі США взяти яхту.

Директор прокуратури Крістофер Прайд заявив, що рішення визнає прихильність Фіджі поважати міжнародні запити про взаємну допомогу та міжнародні зобов’язання Фіджі.

«Суд визнав дійсність ордеру США і погодився, що питання, що стосуються відмивання грошей та власності, повинні вирішуватися в суді первинної юрисдикції, у даному випадку, в окружному суді США Колумбії», – сказав він. Заступник помічника секретаря Марк Ламберт сказав, що влада США вдячна за те, що уряд Фіджі погодився працювати під егідою взаємної юридичної допомоги, демонструючи важливість нашого партнерства та двосторонніх відносин.

Бермуди. «The Royal Gazette» – «Росія «контролює» Донбас»

Росія стверджувала, що взяла під контроль 97 відсотків однієї з двох провінцій, які складають український Донбас, наблизивши Кремль до своєї мети – повного захоплення промислового центру.

«The Jerusalem Post» – «Київ розкритикував відмову поставити протитанкові ракети»

Київ хоче придбати ізраїльську систему ППО «Залізний купол», а Єрусалим не підписати договір про передачу своєї протитанкової ракетної системи Spike SR із Німеччини до України, заявив журналістам посол країни Євген Корнійчук у вівторок.

“Минулого тижня, наскільки я знаю точно, американці дали дозвіл на перекидання [протитанкових” ракет з Німеччини в Україну, а Ізраїль сказав ні”, – сказав Корнійчук, додавши, що Берлін хотів здійснити передачу.

При цьому він підтвердив повідомлення, вперше опубліковане в Walla, про те, що Ізраїль відмовився підписати договір про передачу своєї системи протитанкового захисту, виробленої ізраїльською компанією Rafael Advanced Defense Systems.

Компанія Rafael вже продала ПТРК п’ятого покоління SPIKE (протитанкова керована ракета) 18 членам Європейського Союзу та НАТО.

Ізраїльська ракета, здатна пробити 99,06 см (39 дюймів) броні, може використовуватися як для прямої атаки, так і для навігації на півдорозі, ґрунтуючись тільки на координатах мети. Ці режими дозволяють знищувати дальні приховані цілі з високою точністю, оцінювати пошкодження та отримувати розвідувальні дані в режимі реального часу. Завдяки можливостям поза прямою видимістю SPIKE має дальність дії до 32 км і може бути запущена з транспортних засобів, вертольотів, кораблів та наземних пускових установок. ПТРК має вдосконалені електронно-оптичні ДСП, що включають можливості інтелектуального супроводу цілей з функціями штучного інтелекту, що підвищує його летальність.

Розроблений для використання проти нових сучасних цілей із малопомітними та чутливими до часу характеристиками, ПТУР SPIKE може вести вогонь по координатній сітці мети, включаючи передові системи бронювання та захисту, що робить його однією з небагатьох ракет у світі. із цією можливістю.

Посол щойно повернувся з України, де на власні очі став свідком війни, яку Росія веде проти його країни з 24 лютого.

Корнійчук розповів про своє розчарування у зв’язку з тим, що Ізраїль не надав Україні оборонної військової допомоги, технічної військової підтримки та постійної медичної підтримки, включаючи його відмову лікувати українських солдатів у своїх лікарнях.

Ізраїль більше не зосереджено на війні, заявив Корнійчук. “Україна практично повністю видалена з ізраїльської преси”, – сказав він.

ОАЕ. «The National» – «Світовий банк зменшив прогноз зростання світової економіки через війну в Україні та інфляцію»

Світовий банк вдруге знизив прогноз зростання світової економіки цього року, оскільки війна в Україні зашкодила економічній активності та інфляції в усьому світі.

Кредитор вчора знизив оцінку зростання на 2022 рік до 2,9 відсотка з 3,2 відсотка у квітні.

Очікується, що зростання буде коливатися приблизно так само в період з 2023 по 2024 роки, оскільки ескалація кризи загрожує це призведе до «тривалого періоду слабкого зростання та підвищеної інфляції», – сказано в ньому.

«Війна в Україні, блокування в Китаї, перебої в ланцюжках поставок і ризик стагфляції гальмують зростання», – сказав президент групи Девід Малпасс.

Стагфляція характеризується застійним попитом, високою інфляцією, повільним зростанням, безробіттям і зростанням цін.

«Для багатьох країн рецесії буде важко уникнути. Ринки очікують вперед, тому необхідно терміново заохочувати виробництво та уникати торговельних обмежень. Зміни у фіскальній, монетарній, кліматичній та борговій політиці необхідні для протидії неправильному розподілу капіталу та нерівності», – сказав пан Малпасс.

Світовий банк заявив, що відновлення після стагфляції 1970-х років вимагало підвищення процентних ставок у країнах з розвиненою економікою, що спричинило фінансові кризи в деяких країнах, що розвиваються, і в країнах, що розвиваються.

Кредитор сказав, що на відміну від 1970-х років, долар США зараз сильний, а глобальна інфляція, як очікується, буде помірною в наступному році, але може залишатися вище цільових показників інфляції багатьох країн.

У США та Великобританії інфляція досягла 40-річного максимуму. У квітні вона досягла рекорду в єврозоні та зростає в усьому світі.

Ціни на продукти харчування залишаються близькими до рекордно високого рівня, тоді як ціни на нафту з минулого року зросли більш ніж на 70 відсотків.

Канада. «The Free Press» – Підпис під фото: «Поранений український військовослужбовець і поранений цивільний чекають на медичну допомогу в Донецькій області на сході України у вівторок. Росія займає близько половини Донецької області.»

«Росія наближається до захоплення україньского Донбасу»

Підготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: