Новини Одеси та Одеської області

Перші шпальти світових ЗМІ про війну в Україні: 14 червня

Перші шпальти світових ЗМІ про війну в Україні: 14 червня

Теми: У підпіллі Азовсталі, бастіону опору в Маріуполі. Через три тижні після своєї «перемоги» росіяни показали завод журналістам; Чому Україна так ретельно збирає тіла російських військових

Головні теми:

 • У підпіллі Азовсталі, бастіону опору в Маріуполі. Через три тижні після своєї «перемоги» росіяни показали завод журналістам.
 • У Сєвєродонецьку усі мости через річку зруйновані росіянами
 • «Папа Франциск, молитва за мир: «Але НАТО спровокувало Путіна»

ІСТОРІЯ ЗМІНИ заголовку при ДРУКУ газети «La Stampa»

 • Чому Україна так ретельно збирає тіла російських військових
 • Російська агресія переповнила колії Чехії, зерно та вугілля можуть бути відсутніми
 • Головний радник Зеленського посилює тиск на Данію якщо ви скажете ні Україні в ЄС, це матиме серйозні наслідки
 • Німеччина. Нова суперечка про поставку важкого озброєння. Франція та Італія могли б допомогти
 • «Україна сумує про понад 12 тисяч убитих мирних жителів…” начальник поліції України Ігор Клименко. 75 відсотків убитих – чоловіки, 2 відсотки – діти та 23 відсотки – жінки.
 • УРОКИ ВІЙНИ В УКРАЇНІ Чого Китай може навчитися з вторгнення Росії»
 • Технологічний сектор Японії може отримати підтримку завдяки України
 • Українська війна спонукає Тайвань готуватися
 • Європа зважує більш жорстку боротьбу чи прагнення миру

Великобританія

«The Guardian» – «Випускний у руїнах. Останній день у школі в Чернігові»

«I» – «Британський герой помер, рятуючи своїх побратимів»

 

Європа

Франція. «Le Figaro» – У підпіллі Азовсталі, бастіону опору в Маріуполі

Через три тижні після своєї «перемоги» росіяни показали переслідувані смертю надра цього заводу.

СКІЛЬКИ тонн снарядів впало на «Азовсталь» за три місяці? Ми не знаємо цифр, але завод та його околиці свідчать про повінь зі сталі, який протягом багатьох тижнів хлинув на символічне місце бойових дій у Маріуполі: стіни, порубані й прожарені бомбардуванням, купи металевих конструкцій.

Наскільки сягає око, скручена й заплутана, земля, порізана ударами й усіяна незліченними уламками, боєприпасами, одягом, шоломами… Жахливе місце, де запах смерті й досі ходить тут і там, це зміг побачити в понеділок, спецпредставник Le Figaro під час безпрецедентного візиту, організованого для преси російською армією.

20 травня величезний завод – він займає дванадцять гектарів на узбережжі Азовського моря – був захоплений проросійськими силами після капітуляції понад 2000 українських бійців та евакуації тисячі мирних жителів, які там перебували.

Обидва притулки були заховані під землею – десятки кілометрів галерей на семи поверхах, побудованих за радянських часів під гігантським металургійним заводом, і до яких журналісти під належним наглядом вперше отримали доступ менше місяця після закінчення боротьби.

Інструкція сувора: нічого не брати, нічого не чіпати, не збиватись зі шляху, розміченого бійцями проросійського спецназу. Міни є скрізь, лише невелику частину цього форту Шаброль «розчистили» російські сапери, які особливо розчистили тіла загиблих бійців. Деякі з саперів потрапили в пастку.

З-за завалів виривається отвір, круті сходи – поринаємо в темряву. Бетонна траншея веде до кількох кімнат, мешканці яких, здається, покинули їх напередодні. Немов поспішаючи, вони залишивши свою форму, одяг, повсякденні речі, частину протитанкової зброї та численні боєприпаси малого калібру. Двоярусні ліжка на трьох рівнях заповнюють майже весь цей задушливий замкнутий простір. Тут проживало близько 150 бійців, як нам розповідають, що належали до батальйону «Азов» — елітного підрозділу української армії, частина якого при його створенні вісім років тому виявляла пронацистські симпатії. Захисники «Азовсталі» також належали до інших підрозділів, наприклад, до 36-ї окремої бригади морської піхоти. Ми не побачимо ні їх підземних казарм, ні місць, де стояли мирні жителі, «з міркувань безпеки».

На стіні при світлі смолоскипів написи: «СС», «14/88» – посилання на одне з гасел неонацистського руху та на гітлерівський салют. Меседж, який хоче донести російська армія, відкриваючи цю підземну базу, очевидний: саме на ґрунті «денацифікації» України 24 лютого Володимир Путін розпочав «особливу військову операцію».

Ультранаціоналістичні українські книги та посібники також залишилися на ліжках і столах. Великі фотографії «героїв», загиблих у бою, деякі з відвертими іменами, як-от «Сатана», накопичуються в одному кутку. Футболки з гербом Азова – натхненні нацистською геральдикою – залишили на місці – можливо, занадто помітно – комунікація зобов’язує. Є навіть дартс, метою якого є не що інше, як портрет Володимира Зеленського: якого вважають недостатньо радикальним. Український президент ніколи не був оцінений батальйоном «Азов». У цьому невимовному бардаку знаходиться невеликий лазарет зі своїми ліками. На маленькому паперовому календарі вказано дату 14 травня, за три дні до перших капітуляцій. Після цього ніхто не оновлював… Ми також помічаємо дитячі малюнки… можливо, повідомлення підтримки, які дійшли, не знаємо як, до цих обложених. Нам також показують іноземну зброю, шведську, американську – дорогоцінні трофеї в очах росіян, які засуджують постачання українцям все більш досконалої та потужної західної зброї.

«Були іноземні спеціалісти, які навчали українських бійців користуватися найсучаснішою протитанковою зброєю», – пояснює проросійський воїн Донецької Республіки (ДНР) Діма, обличчя якого приховують шарфом. Він без додаткових подробиць підтверджує присутність іноземних бойовиків, зокрема «франкомовних». Підтвердили присутність південнокорейця. Минулого тижня в ДНР двох присутніх британців засудили до страти. На наші запитання про особу «іноземних найманців» відповідають лише мінімальні та відформатовані відповіді. «Слідство триває, і компетентні органи встановлюють національність цих бійців», – обмежується вказівкою Діма, не наводячи цифр. Бійців «Азовсталі» вивезли до Росії на допит. Їхнє юридичне майбутнє наразі невідоме.

Італія. «La Stampa» – «Папа Франциск, молитва за мир: «Але НАТО спровокувало Путіна»

ІСТОРІЯ ЗАГОЛОВКУ В ГАЗЕТІ «La Stampa»

https://www.iltimone.org/news-timone/la-stampa-cancella-le-parole-del-papa-critiche-con-la-nato/

14 Giugno 2022 di Giuliano Guzzo

La Stampa змінює слова Папи Римського з критикою НАТО

Тривіальна зміна назви, хто хоче відмахнутися від питання як від дрібного, відразу заперечить. Що насправді так і є, заради бога: це не Уотергейтський скандал. Проте протягом кількох годин одна з головних італійських газет – La Stampa – вирішила відретушувати заголовок, за допомогою якого, реконструюючи слова Папи Франциска в діалозі з отцем Антоніо Спадаро, аргентинському понтифіку з критикою НАТО.

Бесіда, в якій Папа повторив свою лінію: «Треба відійти від звичайної схеми «Червоної шапочки»: Червона шапочка була гарною, а вовк – поганим. Тут немає метафізичного добра і зла, абстрактно. Виникає щось глобальне, з елементами, які дуже переплітаються один з одним […] Хтось може сказати мені в цей момент: але ж ви за Путіна! Ні, вони не мають рації. Було б спрощенням та неправильним говорити таке. Я просто проти зведення складності до розрізнення добра і зла, не думаючи про коріння та інтереси, які дуже складні».

Guerra, legittima difesa e pace, la sottile linea rossa della Santa Sede

Початкова назва, надана пресою цим словам, була «Папа Франциск, молитва за мир: «Але НАТО спровокувало Путіна»», але поступилося місцем більш атлантично правильному: «Папа Франциск, молитва за мир: «Ми життя в умовах третьої світової війни». Останнє формулювання тепер доступне для читання в Інтернеті, перше зникло. Чому? Хіба газета під керівництвом Массімо Джанніні, посилаючись на слова Святого Батька, боялася виявитися недостатньо близькою до НАТО і, зрештою, до Вашингтона? Законні сумніви зараз.

Остання зауваження. У паперовій версії туринської газети в мережі зник заголовок: «Папа Франциск, молитва про мир: «Але НАТО спровокувало Путіна». Нижче є виступ політолога Наталі Точчі під назвою: «Але «Влад Великий» програв війну». Мораль цієї історії: із застряглим атлантистським колегою в La Stampa може бути заголовок, критично налаштований по відношенню до НАТО: не самотужки. Навіть якщо тебе звуть Хорхе Маріо Бергольо і ти Папа Римський.

«Corriere della Sera» – «У Сєвєродонецьку мости через річку зруйновані росіянами». Третя ланка між містом та українськими лініями також була зруйнована. Луганська область скоро перейде під контроль Москви, але битва за схід країни ще попереду

Бельгія. «De Standaard» – «Вагон, повний загиблих російських солдатів. Чому Україна так ретельно збирає тіла російських військових». Українці збирають якнайбільше трупів росіян, сподіваючись колись обміняти їх на мертвих українців. Але побоюються найгіршого за тіла своїх солдатів.

Данія. – «Головний радник Зеленського посилює тиск на Данію»

Якщо ви скажете ні, це матиме серйозні наслідки. «Наші солдати в окопах цього не зрозуміють», — каже він. Уряд Данії нічого не обіцяє, але радикали проти підтримки Данії.

Підпис під фото: «Ігор Жовква перебуває з дводенним візитом до Данії в рамках європейського туру, поки заявка України на вступ до ЄС не вступить у вирішальну фазу»

Головний радник Зеленського має попередження: Данія має подумати двічі

В інтерв’ю Ігор Жовква, головний радник президента України Володимира Зеленського, чинить сильний тиск на скептично налаштований уряд Данії напередодні саміту ЄС, який матиме вирішальне значення для того, чи зможе Україна врешті-решт стати членом ЄС чи ні.

«Ми маємо відповіді на всі запитання. Ми презентували 1500 сторінок. Щось, що зазвичай займає щонайменше рік для нової країни-кандидата», — сказав Ігор Жовква, головний радник президента України.

Він говорить від імені президента України Володимира Зеленського і як його політичний лідер не лише звертається із закликом, коли шукає підтримки у справі про українську торгову марку, а й попереджає данців.

Ігор Жовква — головний радник Володимира Зеленського із зовнішньої політики, і зараз він перебуває з візитом у Копенгагені, щоб вплинути на данський уряд, щоб він підтримав заявку України на членство в ЄС.

В інтерв’ю Jyllands-Posten він не приховує ні серйозних наслідків, ні того, як це буде сприйнято в Україні, якщо скептично налаштований данський уряд не підтримає, що Україна може стати кандидатом на членство в Європейському Співтоваристві.

«Люди в Україні не зможуть цього зрозуміти, якщо ви скажете, що спочатку треба більше про це подумати», — каже Ігор Жовква, коли ми зустрічаємося з головним радником Зеленського та спеціальним посланцем з питань європейської інтеграції у готелі «Фенікс» у Копенгагені.

«Наші солдати в окопах не зрозуміють. Вони воюють не лише проти російської агресії за Україну, а й за вашу країну. Не зможуть зрозуміти й українські матері, які ховаються у Києві, поки над містом продовжують літати російські ракети. Матері та їхні діти хочуть бути частиною майбутнього Європи, а не минулого Росії. Данія має двічі подумати щодо цього дуже важливого вибору для нас та для вас».

Ігор Жовква, у якого ще тиждень тому потрапила ракета прямо над дахом його будинку в Києві, нині веде чарівну атаку навколо Європи, щоб переконати низку скептично налаштованих європейських столиць у тому, що вони мають надати Україні статусу кандидата в члени ЄС. Він прибуває прямо з Чехії, а після Данії поїздка буде до Іспанії та Португалії, які також входять до числа скептично налаштованих країн.

Його зайнятість пов’язана з тим, що заявка України на вступ до ЄС набула вирішальної фази. У п’ятницю Європейська комісія представить свою рекомендацію, яка, як очікується, буде позитивною, а наступного тижня глави держав ЄС ухвалять рішення щодо заявки на саміті ЄС у Брюсселі. І тільки якщо всі вони на зустрічі погодяться з тим, що Україні має бути наданий статус кандидата, у країни у пізніший термін з’явиться можливість стати членом ЄС.

Але сам процес уже кілька місяців кидає виклик главам держав та урядів країн ЄС. Тому що, з одного боку, всі вони хочуть допомогти Україні, крім героїчної війни з армією президента Володимира Путіна.

Але знівечена війною країна далека від відповідності так званим Копенгагенським критеріям для країн-кандидатів.

Згідно з критеріями, крім ринкової економіки, що добре функціонує, країна-заявник повинна мати інститути, що забезпечують демократію, верховенство права і права людини. Але ще до російського вторгнення 24 лютого Україна вважалася однією з найкорумпованіших країн світу.

Прем’єр-міністр Метте Фредеріксен також неодноразово наголошувала на тому, що членство України в ЄС не має значення, оскільки країна надто далека від відповідності критеріям, за якими столиця Данії дала свою назву.

Міністр закордонних справ Йєппе Кофод заявив, що Україна «належить до європейської родини», і дав зрозуміти, що Данія підтримує «європейські устремління» України, але це якраз м’якіший термін під егідою ЄС, ніж «країна-кандидат».

Ігор Жовква, який зустрінеться з кількома датськими міністрами та головами відомств під час свого перебування у Данії.

Він наголошує, що йдеться не про те, щоб зараз і тут Україні надали членство, а просто у статусі країни-кандидата.

»Жодна країна не виконала вимог на 100 відсотків. критеріїв, коли вони застосовувалися», — каже він, стверджуючи, що Україна виконала «70 відсотків» критеріїв і рухається вперед із «безпрецедентною швидкістю».

Володимир Зеленський подав підписану заявку ЄС наприкінці лютого, лише через чотири дні після російського вторгнення.

«Ми ніколи не запізнювалися з тим, що нам потрібно було здати у зв’язку із процесом подання заявки. Ми маємо відповідь на всі запитання. Ми презентували 1500 сторінок. Те, на що у нової країни-кандидата зазвичай йде щонайменше рік», — каже Ігор Жовква.

Ігор Жовква, який під час перебування в Данії зустрівся з кількома міністрами та керівниками данських відомств, не дивно вважає, що Україна готова стати країною-кандидатом.

Він наголошує, що йдеться не про те, щоб Україні надати членство зараз і тут, а просто затаврувати як країну-кандидат.

«Жодна країна не виконала 100 відсотків. про критерії, коли вони застосовувалися, — каже він, стверджуючи, що Україна виконала «70 відсотків» критеріїв і рухається вперед «безпрецедентною швидкістю».

Володимир Зеленський подав підписану заявку на ЄС наприкінці лютого, всього через чотири дні після російського вторгнення.

«Ми ніколи не запізнювалися з тим, що нам довелося здати у зв’язку з процесом подачі заявки. Ми маємо відповідь на всі запитання. Ми надіслали 1500 сторінок. Те, на що зазвичай потрібно не менше року для нової країни-кандидата», – каже Ігор Жовква.

«Ми проводили реформи до війни і навіть під час війни. Ми готувались вийти на єдиний ринок у той час, коли ми воюємо. Ми відключилися від російської системи і підключилися до європейської. І навіть зараз, поки у нас війна, ми хочемо продавати додаткову електроенергію в ЄС”, – сказав він, додавши:

«Ось чому я тут, щоб переконати ваш уряд і ваш Фолькетинг (парламент), що ми готові отримати статус кандидата».

Чехія. «Hospodarske Noviny» –  «Російська агресія переповнила колії, зерно та вугілля можуть бути відсутніми»

Російське вторгнення в Україну відрізало частину світу від постачання українського зерна. Це текло переважно у Північну Африку. Ситуація погана, двадцять мільйонів тонн зерна треба вивезти з країни до наступного врожаю, а сімох вирішити негайно. У цьому бере участь і чеський залізничний перевізник ČD Cargo, для якого це важливий і прибутковий бізнес. Але європейські траси переповнені і багато поїздів уже не вміщуються. Але це не єдина проблема. «Скриньку Пандори також відкрила енергетична галузь, яка здебільшого полягатиме в тому, щоб восени перевезти все вугілля в Чеській Республіці. Ми трохи налякані тим, що буде у вересні», — каже керівник компанії Томаш Тот в інтерв’ю HN, додаючи, що замовлення теплоцентралі вже безпрецедентно зростають.

Німеччина. «Augsburger Allgemeine» – «Шольц їде до Києва цього тижня?»

Нова суперечка про поставку важкого озброєння. Франція та Італія могли б допомогти.

Протягом тижнів Олафа Шольца критикували, зокрема, за двома пунктами: коли канцлер нарешті оголосить про поставку важкого озброєння – і коли поїде до Києва? Всього за кілька годин ситуація з новинами змінилася. За даними ЗМІ, Шольц хоче у четвер разом із президентом Франції Еммануелем Макроном та прем’єр-міністром Італії Маріо Драгі побувати в українській столиці. Заступник речника уряду Вольфганг Бюхнер не підтвердив цю інформацію в понеділок у Берліні. «Я не можу вдаватися тут у подробиці про будь-які плани подорожей», — сказав він. Але він також не заперечував цього, що загалом є ознакою того, що звіти правильні.

Депутатська група ХДС/ХСС хоче змусити «світлофор» у Бундестазі доставляти в Україну важку техніку. У середині травня Шольц відхилив питання про поїздку до Києва, заявивши, що він «не приєднається до групи людей, які роблять щось на короткий час за допомогою фотосесії. Але коли, то завжди йдеться про дуже конкретні речі».

Судячи з цього речення, візит, по суті, може бути лише про виконання побажань Президента України Володимира Зеленського. Як пояснив його радник Михайло Подоляк, він вимагає від Заходу 1000 гаубиць, 300 ракетних установок, 500 танків, 2000 бронемашин і 1000 безпілотників. Проте в урядових колах Берліна висловлювалося очікування, що Шольц не відповідатиме за пряму поставку зброї та боєприпасів. Занепокоєння щодо того, що Німеччина буде сприйматися Росією як сторона війни, все ще занадто велика.

Натомість може відбутися «обмін кільцями»: Франція та Італія постачають зброю Україні, Німеччина, у свою чергу, надсилає зброю цим двом країнам. За інформацією урядових кіл, Шольц також посилатиметься на попередні німецькі поставки. За перші три місяці федеральний уряд поставив Україні зброю та інше озброєння на суму 350 мільйонів євро, йдеться у відповіді на запит депутата від лівих партій Севіма Дагделена.

Наступного тижня Бундестаг збирається на передостанню чергову сесію перед літньою перервою – і ситуація в урядовій коаліції поступово загострюється. Фракція Союзу хоче за допомогою заявки проштовхнути доставку важкого озброєння. «Тому Німецький Бундестаг закликає Федеральний уряд відповідно до постанови Бундестагу від 28 квітня 2022 року нарешті й помітно посилити кількість та якість поставок німецької зброї в Україну», – йдеться у проекті заявки, доступною для нашого сайту. редакційний колектив.

«Замість ефективних поставок ми чуємо лише виправдання від уряду щодо нібито домовленостей з НАТО та обміну кільцями, які не працюють», – критикував лідер парламентської групи Йоганн Вадефул. Пропозиція на бойову машину піхоти Marder, наприклад, доступна з кінця лютого.

Міністр оборони Ламбрехт тим часом відреагував на війну в Україні реорганізацією. Політик СДПН наказав об’єднати керування територіального управління військами, які раніше були розподілені по багатьох районах, в одне командування. Серед іншого, він відповідає за внутрішню безпеку та контроль над катастрофами, а також організовує перекидання сил союзників через Німеччину. Командування має бути безпосередньо підпорядковане міністерству.

«Der Tagesspiegel» –  «Чи потрібний Європі ядерний щит?»

Агресивна війна Росії загострює дебати щодо спільного використання ядерної зброї.

Що кажуть експерти про європейську ядерну зброю та захист США

«Україна сумує про 12 тисяч убитих мирних жителів»

За даними українських джерел, у ході агресивної війни Росії проти України загинуло понад 12 тисяч мирних жителів. Більшість постраждалих загинули від вибухів, повідомив агенцію “Інтерфакс-Україна” начальник поліції України Ігор Клименко. 75 відсотків убитих – чоловіки, 2 відсотки – діти та 23 відсотки – жінки. “Це цивільні особи, ці люди не мали стосунку ні до військових, ні до правоохоронних органів”, – сказав Клименко.

Президент України Володимир Зеленський зажадав, щоб Олаф Шольц зайняв чіткішу позицію щодо війни в Україні. “Нам потрібні запевнення канцлера Шольца в тому, що Німеччина підтримує Україну”, – сказав він в ефірі ZDF. Не слід намагатися створити баланс між Україною та відносинами з Росією.

«F. A. Z.» – «Озброєння на 305 мільйонів у Київ»

Габріель (колишній міністр закордонних справ) вважає “неправильну оцінку” планів Росії “особистим тягарем”

Німеччина поки що схвалила експорт озброєнь в Україну на суму 305 млн євро. Про це йдеться у відповіді Федерального міністерства економіки на запит депутата Бундестагу.

Разом відноситься до періоду з початку війни Росії проти України 24 лютого до 1 червня.

На військову зброю припало 219 мільйонів євро, а на інше озброєння — 85 мільйонів.

Крім того, використовувалася спрощена процедура узгодження поставок матеріалів Бундесверу в інші країни (колективні експортні дозволи), що набула чинності з 1 квітня. Йшлося про обсяг 45 мільйонів євро. Голова Лівої партії в комітеті із закордонних справ сказала: «Замість того, щоб озброювати Київ для продовження війни та плекати ілюзію перемоги миру над Росією, потрібні конкретні дипломатичні ініціативи для вирішення шляхом переговорів із гарантіями безпеки для всіх сторін». Представник із зовнішньої політики парламентської групи Союзу зажадав, щоб федеральний уряд швидко інформував парламентські групи про експорт, як тільки Федеральна рада безпеки схвалила його.

У понеділок федеральний уряд не прокоментував, чи поїде канцлер Олаф Шольц (СДПН) у четвер із президентом Франції Еммануелем Макроном та італійським Києвом. Колишній міністр закордонних справ Зігмар Габріель заявив у Берліні, що невірна оцінка намірів Росії була найбільшою невдачею зовнішньої політики Німеччини з моменту створення Федеративної Республіки.

Це повний провал, який він сприймає як особистий тягар. Надто довго німецькі політики вірили у готовність до реформ та здійснення змін за допомогою економічних відносин. Десятиліття успіху зробили б «більшість із нас» зарозумілими і такими, що не звертають уваги на попередження зі Східної Європи та Америки.

Габріель виступив на трансатлантичних щорічних зборах Атлантичного мосту та Американської ради з Німеччини.

Друга колонка праворуч «Путін як Месник»

Російське вторгнення в Україну також сплутало координати відносин з Росією, Заходом і НАТО у Східній Німеччині, що склалися десятиліттями.

Жах перед російською агресивною війною такий великий на Сході, бо багато хто вважав, що краще знає «російських», що колись означало людей із 15 радянських республік, зокрема багатьох із України.

Співіснування, яке було нав’язане за часів НДР, проте було реальним, з усіма поганими (окупація) та обнадійливими аспектами (Горбачов), а також особистими зустрічами, характеризує картину й досі. Страх, підживлюваний невіглаством чи навіть дешевою ненавистю до Росії, рідко зустрічається у країнах Східної Німеччини.

Проте за тридцять років після падіння стіни особистий досвід спілкування з Росією часто зводився до мінімуму. Коли згадувалася Москва, «жорстка рука», якою правил Путін, була радше похвальною. Людина створює порядок і іноді бажання такого політика знаходить відгук «у нас».

“Меркель в Сибір, Путін в Берлін”, – говорили плакати Pegida. Цього вимагала лише незначна меншість, але нібито могутні дії Путіна здавались набагато більшою кількістю людей оплотом проти світу, який ставав все більш складним та заплутаним, та Заходу, який здавався майже непереборним. І виступав своєрідним месником за тих, хто й сьогодні почувається німцями другого гатунку.

Війна докорінно змінила ситуацію, але не ставлення багатьох східних німців до Росії. Він не обов’язково став ближчим до точки зору Заходу, як вважає Карстен Шнайдер, представник федерального уряду у Східній Європі. Швидше, коли справа доходить до питання про те, як реагувати на напад, зберігається базовий скептицизм щодо НАТО, але насамперед щодо войовничого крику, який відчувають багато хто, і передбачуваного обов’язку зізнатися. Багато хто досі знає його за НДР. Вони не хочуть ні його повернення, ні стереотипів про нібито злих росіян, які давно вважалися подоланими. На це реагують подібними до нібито войовничого НАТО.

Ось чому опитування показують, що більшість із майже двох третин східних німців вважають, що Німеччина має залишатися осторонь цієї війни. З іншого боку, меншість на сході, як і більшість на заході, вважають, що тепер Німеччина має надати Україні максимальну підтримку. Тут, як і минулого, є різниця поколінь. Люди, які пережили війну, або виросли в травмованому суспільстві повоєнного періоду, вважають за краще залишатися осторонь неї. На Сході це старше покоління має значно більше значення через масову еміграцію молоді, що необхідно враховувати в опитуваннях.

 

«Neue Westfälische» – «Про поїздку до Києва Шольц мовчить»

Однак канцлер відкидає звинувачення в коливаннях з поставкою зброї.

Нідерланди. «de Volkskrant» – «Газ скоро прибуде морським шляхом, але теж із Росії»

Нідерланди хочуть мати можливість імпортувати набагато більше зрідженого газу через порти в майбутньому. Це робить його менш залежним від Росії. Проте дослідження Volkskrant показує, що багато зрідженого газу, як і раніше, надходить із Росії.

Підпис під фото: «У Нейлхавені, на Маасвлакті 2, скраплений газ (ЗПГ) розвантажується російським судном “Борис Давидов”, яке ходить під кіпрським прапором, березень 2022 року».

Польща. «Gazeta Wyborcza» – «Україна програє війну?» Коли росіяни остаточно захоплять Сєвєродонецьк, чи це означатиме, що Україна програє війну? Ні

У Севєродонецькому до війни 100 тис. у селі на Донечці бої точаться за кожен метр. Минулого тижня українцям вдалося повернути частину міста, але в ніч на неділю їх витіснили з центру. Росіяни знову контролюють понад дві третини Сєвєродонецька. Їхній артилерійський вогонь постійний і нещадний. – Знищують район за районом, – повідомляє український губернатор Луганської області Сергій Гайдай.

Втеча із Севєродонецької стає дедалі важчою. Є лише один із трьох мостів. Після російських обстрілів він пошкоджений.

Ситуація в місті схожа на Маріуполь, де українці захищалися більше трьох місяців. Росія здобула там піррову перемогу і ціною величезних втрат у людях і техніці захопила місто руїн. Так само виглядатиме і Сєвєродонецьк, коли рано чи пізно він потрапить у руки Росії.

Те, що росіяни займуть місто, швидше за все вирішено наперед. Президент Володимир Зеленський повторює, що позицію не слід захищати за всяку ціну. Українська тактика полягає у знекровленні росіян, які посилено просуваються вперед і відходять на наступні рубежі оборони.

Україна все ще захищається

Після Сєвєродонецька наступною позицією буде Лисічанськ, розташований на іншому березі річки Донець. Щоб увійти до міста, російським доведеться перейти річку. Поки що спроби форсувати Донець закінчувалися розстрілом їхніх частин українською артилерією.

Чи означає вогняна перевага Росії на Донбасі та втрата більшої кількості міст, що українці програють війну? Твердження такого роду з’являються в західній пресі, що підігріваються повідомленнями про те, що у російських командирів на Донбасі справи кращі, ніж у Києві, звідки їх прогнали. А також дані про втрати, оприлюднені українцями. На Донеччині щодня гине до 200 солдатів.

Але 24 лютого Росія вторглася в Україну не для того, щоб захопити Маріуполь чи Сєвєродонецьк. Метою вторгнення було захопити всю країну. Пройшло 111 днів, Володимир Путін досі не може похвалитися серйозними успіхами. Україна успішно борониться. У ньому ще є авіація та протиповітряна оборона. Високоточний ракетний вогонь не зупинив надходження військової допомоги в Україну.

Потрібне важке обладнання

І час грає проти Росії. Щоб заповнити недоліки в техніці, 50-річні танки Т-62 були відправлені на фронт, а щоб компенсувати втрати життів, у сепаратистських державах на Донбасі влада полює на чоловіків вербування віку, які потім включаються до армії.

Українці просять Захід про термінове постачання важкої техніки. Список потреб, представлений соратниками президента Зеленського, включає тисячу гаубиць, 500 танків, 300 реактивних установок та 2 тисячі. бронетехніки.

У четвер до Києва прибувають президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Олаф Шольц та прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі. Питання в тому, чи прийдуть вони підтримати проєвропейські устремління Києва, чи переконають Зеленського піти на поступки Путіну.

Українська тактика полягає в тому, щоб важко прокачати росіян уперед і відступити до наступних рубежів оборони.

Підпис під фото: «Українські воїни маневрують танком біля лінії фронту в Донецькій області»

Швейцарія. «Tages-Anzeiger» – «Просування росіян на схід»

Згідно з українською інформацією, російські війська зайняли більшу частину важливого міста Сєвєродонецьк у охопленому боєм Донбасі. “На жаль, на сьогоднішній день Росія контролює понад 70 відсотків, але не все місто”, – заявив учора губернатор Луганської області. Із захопленням адміністративного центру Сєвєродонецька проросійські сепаратисти за допомогою Москви практично повністю контролювали Луганську область та досягли важливої мети війни.

«Blick» – «Росіяни поступаються дорогою українцям».

Світ мистецтва демонструє солідарність у Базелі

Азія

Японія. «The Japan Times»  – «УРОКИ ВІЙНИ В УКРАЇНІ Чого Китай може навчитися з вторгнення Росії»

Стаття: «Технологічний сектор Японії може отримати підтримку України»

До вторгнення Росії в Україну 24 лютого громадянка Японії Ізумі Чвикова та її чоловік-українець Костянтин проживали у Харкові. Неподалік кордону з Росією місто та прилеглі до нього райони зазнали масованих нападів та знищення цивільного майна.

Костянтин раніше працював інженером у японській технологічній фірмі i3DESIGN, яка має офшорну базу розробки в Харкові, другому за величиною місті України. Подружжя спочатку вважало, що конфлікт закінчиться протягом декількох днів. Однак незабаром з’ясувалося, що їм необхідно евакуювати свій будинок на околицю міста.

Саме тоді їм зателефонував представник i3DESIGN.

«Минув деякий час відколи мій чоловік там працював, тому було досить несподівано отримати від них дзвінок», — сказала Ізумі. Але нас запитали, як ми живемо і що збираємося робити. Ми сказали їм, що евакуюємося до Токіо, і вони попросили нас зайти до них до офісу в Сібуя, коли ми приїдемо».

Там вони зустрілися з президентом i3DESIGN Еічіро Шибой, який очолює зусилля компанії щодо підтримки постраждалим від конфлікту. Це включало гарантування заробітної плати місцевого персоналу, допомогу у забезпеченні та підтримці можливостей закупівель для місцевих підприємств та допомогу в управлінні фінансовою допомогою у співпраці з регіональними благодійними організаціями та агентствами з надання допомоги. З травня Костянтин зміг обійняти посаду в токійському офісі i3DESIGN, перехід, який він описує як виклик та можливість.

“Звичайно, спосіб ведення справ зовсім інший, і це набагато більша операція з великою кількістю співробітників, але я безумовно багато чого навчився на цьому досвіді”, – сказав він. «Насправді просто добре бути тут після всього, що сталося в Україні. Більшість нашого міста зруйнована. Зрештою ми хочемо повернутися додому, але коли ми це зробимо, все доведеться відновлювати».

Очікується, що до 2030 року в Японії брак спеціалістів з інформаційних технологій зросте до 790 000 осіб. Керівники бізнесу та оглядачі однаково відзначають довоєнні зусилля всередині України, спрямовані на те, щоб зробити країну невід’ємною частиною так званої Силіконової долині Східної Європи, і деякі бачать уроки для Японії, оскільки вона намагається вирівняти свою власну цифрову економіку — ключову рушійну силу планів. нового капіталізму» прем’єр-міністра Фуміо Кісіди.

Саудівська Аравія. «Arab News» -«Здобутки війни»

Російські солдати в понеділок оглядають залишки металургійного заводу “Азовсталь” у Маріуполі на південному сході України, куди українські бойовики здалися в травні після місячної облоги.

ОАЕ. «The National» – «НАТО заявляє, що Швеція робить “важливі кроки” для задоволення вимог безпеки Туреччини»

НАТО привітало те, що вона називає «важливими кроками» Швеції у відповідь на заперечення Туреччини, які затримують заявку на вступ до альянсу.

Генеральний секретар Єнс Столтенберг сказав, що посилення законів про боротьбу з тероризмом і натяк на те, що ембарго на постачання зброї щодо Туреччини може бути знято, є ознаками того, що Швеція готова взяти на себе зобов’язання щодо членства в НАТО.

Пан Столтенберг сказав, що він працює над пошуком консенсусу між Туреччиною, Швецією та Фінляндією, але його не цікавить, чи це може статися до саміту в Мадриді наприкінці цього місяця.

Дві скандинавські країни подали заявку на вступ до НАТО минулого місяця після того, як російське вторгнення в Україну викликало холод страху в Балтійському морі.

Прем’єр-міністр Швеції Магдалена Андерссон, яка вчора зустрілася зі Столтенбергом під час його літнього відпочинку, заявила, що серйозно ставиться до занепокоєння Туреччини тероризмом.

Вони стосуються головним чином того, що Туреччина вважає Швецією та м’якою позицією Фінляндії щодо РПК, курдського угруповання, визнаного ЄС терористичною, і тому, що вона називає несправедливими обмеженнями на експорт зброї.

У 2019 році шведське урядове агентство ухвалило рішення відкликати всі ліцензії на експорт зброї до Туреччини через настання на півночі Сирії за наказом президента Реджепа Тайіпа Ердогана того ж року.

Але міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде заявила минулого тижня депутатам, що вступ до НАТО «може також змінити умови експорту оборонної техніки» без прямого відношення до Туреччини.

Пані Андерссон сказала, що Швеція також підкреслила свою прихильність до боротьби з тероризмом і що незабаром набуде чинності більш жорстке законодавство з цього питання.

«Це два важливі кроки для вирішення проблем, порушених Туреччиною», — сказав Столтенберг, який прагнув досягти компромісу і щосили намагався не відкидати заперечення Анкари, незважаючи на свою підтримку заяв Швеції та Фінляндії.

Він сказав, що вирішення проблем Туреччини є частиною прийняття на себе зобов’язань щодо майбутнього членства в НАТО.

Приєднання Швеції та Фінляндії має бути схвалено усіма 30 існуючими союзниками, що надає Туреччині право вето.

Минулого тижня НАТО розпочала двотижневі військово-морські навчання на Балтиці за участю 7000 військовослужбовців та 45 військових кораблів, а також Швеції та Фінляндії як гості.

США та Канада

«NYT» – «Європа зважує більш жорстку боротьбу чи прагнення миру». Київ вимагає більше зброї, чинячи тиск на Захід»

«Українська війна спонукає Тайвань готуватися»

AIPEI, Тайвань — Жорстока війна Росії в Україні змусила Тайвань протистояти привиду раптового нападу з боку більшого та могутнішого сусіда острова: Китаю.

Вторгнення надало нової ваги авторитарному баченню лідера Китаю Сі Цзіньпіна, який давно претендував на самоврядний Тайвань на «омолодження» Китаю — так само, як президент Росії Володимир Путін.

зробив з Україною.

Для багатьох на Тайвані Україна стала уроком тактики та зброї, які могли б уповільнити потужніші сили вторгнення. Також було суворе попередження про те, що острів може бути недостатньо підготовлений до повномасштабного нападу.

Оборона Тайваню, за багатьма свідченнями, погано оснащена та укомплектована недостатньо персоналом. Його президент Цай Інгвен пообіцяла захищати острів, але вона намагалася нав’язати нове стратегічне бачення керівництву в уніформі.

Тайвань витрачає мільярди на винищувачі та підводні човни, але його призовники ледве отримують боєприпаси для навчання. Багато хто вважає обов’язкову військову службу занадто короткою, а резервістську – недостатньо суворою. Військові створюють професійні сили, але намагаються набрати та утримати висококваліфікованих солдатів.

Тепер Україна стала поштовхом до змін.

Коли в березні Ву Цюань-сюн, комп’ютерний інженер з Тайбея, зібрався разом з іншими армійськими резервістами в густому, вологому лісі в центрі Тайваню, вони тренувалися довше і наполегливіше, ніж такі солдати, як вони, в останні роки. За його словами, його командири майже щодня нагадували солдатам, що загроза з боку Китаю зростає.

Колонка: «Російські нафтові доходи зростають»

Зростання цін на енергоносії більш ніж компенсувало падіння експорту через каральні санкції від початку нападу Росії на Україну.

Підпис під фото: «НЕОБХІДНІСТЬ ДИВИТИСЯ Чому уламки війни приваблюють натовпи людей? Колишній морський піхотинець обмірковував питання перед обгорілим тілом російського бійця на сільській вулиці в Україні».

«Arkansas Democrat Gazette»– «Втеча з зони бойових дій».

Підпис під фото: «Жителів евакуюють в автобусі волонтерів у Лисичанську, Україна, у понеділок. Місто зазнає щоденних бомбардувань, оскільки російські війська продовжують боротьбу за захоплення сусіднього Сєвєродонецька».

 

Канада. «National Post» – «Це не спосіб виграти війну. Єдиний фронт на Україні розривається».

Після більш ніж 100 днів запеклих боїв і важких жертв конфлікту в Україні погіршується. Це матиме приголомшливий ефект у всьому світі через зростання напруженості між Китаєм і Тайванем, посилення занепокоєння з приводу ракетної діяльності Північної Кореї, а також побоювання щодо глобальної продовольчої кризи. Непримиренність Росії заважає Україні виводити на ринок пшеницю та інші культури, як-от соняшникову олію.

Оскільки війна переростає у запеклий артилерійський бій, росіяни набирають позиції в Україні. Зірвані в їхньому початковому плані захоплення Києва та зміщення президента Володимира Зеленського, вони невпинно консолідують весь Донбас, колись промислове серце України. Вони значно переважають українців за кількістю й за зброєю, і, щоб збільшити ці шанси, скасували вікові обмеження на військову службу. Незважаючи на значну підтримку 40 мільярдів доларів військової, фінансової та гуманітарної допомоги зі США, українці платять надзвичайно високу ціну. Їм потрібно набагато більше, щоб перевірити військову перевагу Росії,

Те, що було зазвичай ненадійним, єдиним фронтом в Україні, особливо багатьма в Європі, починає руйнуватися. ЄС зобов’язався ембарго на більшість російського експорту нафти до кінця року, але не на газ. Німеччина та Франція, які раніше блокували вступ України до НАТО, зараз ведуть чемберленівські кроки щодо умиротворення Путіна. Їхня військова допомога Україні була скромною.

Підготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: