Новини Одеси та Одеської області

Перші шпальти світових ЗМІ про війну росії в Україні: 10 червня

Перші шпальти світових ЗМІ про війну росії в Україні: 10 червня

Теми: «Показовий процес радянських часів» маріупольських британців засудили до страти; Україні загрожує хвиля ампутацій Багато хто з постраждалих від бомб або мін втратив кінцівки.

Головні теми:

  • “Пішаки в грі Путіна” – двоє британських громадян, засуджених до смертної кари російським маріонетковим судом на сході України
  • Бог буде тим, хто судитиме мене, коли настане час – британський громадянин який служив в ЗСУ на суді
  • «Показовий процес радянських часів» маріупольських британців засудили до страти
  • Федеральний канцлер Олаф Шольц попередив про «розкол світу» на тлі війни в Україні. Росія порушує міжнародне право силою свого військового апарату і без будь-яких причин, сказав він
  • Японія відмовляється від свого політичного товарного пацифізму, і відкриває продаж зброї на Захід
  • Україні загрожує хвиля ампутацій. Багато хто з постраждалих від бомб або мін втратив кінцівки, і місцевим протезним фабрикам доводиться працювати в три зміни.
  • Польща розкритикувала Макрона та Шольца за розмову з Путіним
  • Пошук щастя. Як українська сім’я з 21 особи влаштована в Люксембурзі»
  • Зеленський попереджає, що битва за Сєверодонецьк визначить, чи ключовий східний регіон перейде до Росії

Великобританія

Двоє британських громадян, засуджених до смертної кари на сході України, зображені на багатьох перших шпальтах – 15 перших шпальт.

«The Independent» передбачає, що Москва може використовувати їх як «розмінну монету», щоб вимагати від Великобританії скоротити постачання зброї Україні. Заголовок: «Британцям загрожує страта після “показового суду” над Росією». Велика Британія закликає звільнити бойовиків, засуджених до страти сепаратистами

Смертний вирок, ухвалений російським маріонетковим судом на сході України двом британцям, захопленим у полон під час боїв за Україну, домінує на перших шпальтах. «The Telegraph» зазначає, що Великобританія розкритикувала вирок, в якому міністр закордонних справ Ліз Трасс засудила «фіктивне рішення» після того, що газета називає «триденним показовим судовим процесом, проведеним за зачиненими дверима». Також «Daily Telegraph», повідомляє що учора на російському телебаченні ця справа не привертала особливої ​​уваги, що породило надії на те, що пару все ще можна обміняти в обмін на близького друга президента Росії Володимира Путіна.

«I» також пише про двох британців, засуджених до страти на «показовому процесі». Газета повідомляє, що сім’ї Асліна і Піннера наполягають на тому, що вони довгий час служили в українській армії, а не найманцями. Він додає, що у цій справі лунає «дипломатичний протест» щодо порушення Женевської конвенції.

«Пішки Путіна» — заголовок «Меtro» з зображенням британців Ейдена Асліна та Шона Піннера у клітці зали суду. Газета повідомляє, що пан Аслін сказав журналістам, що хотів би, щоб «все могло бути по-іншому, але Бог буде тим, хто судитиме мене, коли настане час».

“Великобританія обурена тим, що двом англійцям загрожує розстріл”, – говорить заголовок «Daily Mail». Пропутінські судді показового суду засудили пару армійців до смертної кари. Газета зазначає, що третю людину, Брахім Сааудун з Марокко, було засуджено разом з ними за так звані злочини найманства, спроби захоплення влади та ведення терористичної діяльності. В аналізі «Daily Mail» робиться висновок, що Уайтхолл може зробити “дуже мало”, щоб врятувати їх, “не замаравши їм рук переговорами з Кремлем”.

«The Daily Mirror» описує вироки як «варварські» та можливу спробу отримати «політичний вплив».

«The Guardian» – «Показовий процес радянських часів» маріупольських британців засудили до страти.

Підпис під фото: «Ейден Аслін (ліворуч), Шон Піннер (в центрі) і громадянин Марокко Саудун Брагім під час судового процесу

«The Times» – «Британську пару засудили до страти в Україні»

«FT» – «Донецкий суд. Фальшивый приговор вызывает негодование»

«Daily Express» – «Захопленим в Україні британським солдатам загрожує розстріл

«Daily Star» «Полонені британці отримують смертний вирок»

«The Scotsman» –  «Засуджений до страти: обурення «фіктивним судом» над британцями»

Двоє британських громадян Ейден Аслін (ліворуч) та Шон Піннер (праворуч) та марокканець Сааудун Брахім сидять за ґратами у залі суду в Донецьку, будучи засудженими до страти промосковськими повстанцями на сході України за бойові дії на боці України; трьом чоловікам загрожує розстріл.

Британських солдатів, захоплених російськими військами під час боїв на боці України, засудили промосковські повстанці до страти. Міністр закордонних справ Ліз Трасс назвала “фіктивним вироком”.

28-річний Ейден Аслін та 48-річний Шон Піннер були засуджені судом у самопроголошеній Донецькій Народній Республіці за дії, спрямовані на насильницьке захоплення влади. Уряд Великобританії наполягає на тому, що вирок не має законної сили, і з солдатами слід поводитися як із військовополоненими.

Пані Трасс сказала: «Я категорично засуджую винесення вироку Ейдену Есліну та Шону Піннеру, яких утримують російські маріонетки на сході України. Вони військовополонені. Це фіктивне судження, яке абсолютно не має законної сили.

«Мої думки із сім’ями. Ми продовжуємо робити все можливе, щоби підтримати їх».

Представник КМ Веліобританії сказав: «Очевидно, що ми глибоко занепокоєні цим. Ми постійно говоримо, що військовополонених не можна використовувати в політичних цілях».

«The Press and Journal» – «СМЕРТНИЙ ВИРОК БРИТАНЦЯМ В УКРАЇНІ»

«Courier» – «Планується допомогти 300 українцям». Рада у справах біженців каже, що майже половина прибула і основна увага приділяється дітям

«Daily Record» – ПУТІНЬСКІЙ ВИРОК – БРИТАНЦІВ ДО СМЕРТІ. Винесений Росією смертний вирок полоненим британським солдатам затаврований як фіктивний

Європа

Італія. «Corriere della Sera» – «Зеленський та «вирішальний виклик» на Донбасі».

  • «Проросійський суд: трьох іноземних військових засудив до смерті»
  • «Адмірал Кредендіно: «Російські кораблі та підводні човни біля італійських вод»

Газета «La Repubblica» – ««Смертна кара для двох англійців». Два добровольці, захоплені проросійськими військами в Україні. Протест з Лондону.

«La Stampa» -«Фон дер Ляйєн у Римі: «Відновлення України». Путін: «Ми не закінчимо як СРСР»

  • «Помилки Володимира та Петра Великого».
  • «ЄС та Летта роблять подарунок китайцям».

Німеччина. «Der Tagesspiegel» – «Чи мають атомні електростанції довше залишатися підключеними до мережі?»

Власне, три останні німецькі палі мають бути відключені наприкінці 2022 року. Але через зростання цін на енергоносії зростають сумніви у швидкому відключенні — принаймні у правлячій коаліції та ВДП.

«F.A.Z» – Колонка зліва – «Сепаратисти виносять смертні вироки»

«Верховний суд» проросійської «Донецької народної республіки» засудив до смертної кари трьох іноземних бійців у лавах Збройних сил України як найманців. Як повідомляли в четвер російські інформаційні агентства, засудженими є двоє британців і один марокканець. Вони прагнули «захопити» владу в «Народній Республіці».

Трьох нібито схопили в Маріуполі та Вовновахі. Місто-порт (Маріуполь) розташоване на південному сході України в Донецькій області, яку Кремль вважає «Донецькою Народною Республікою».

Також було сказано, що на «вирок» може бути подана «апеляція». Тим часом федеральний канцлер Олаф Шольц (СДПН) попередив про «розкол світу» на тлі війни в Україні. Росія порушує міжнародне право силою свого військового апарату і без будь-яких причин, сказав він на Re:publica, виставці цифрового суспільства в Берліні. Міністр оборони України Олексій Резніков розкритикував у Facebook, що ні обсяги, ні швидкість поставок озброєння із Заходу були достатніми для успішного контрнаступу.

Підпис під фото: «Що залишилося від війни: знищені автомобілі та будівлі вздовж вулиці в Сєвєродонецьку на сході України. Місто за словами українського губернатора Луганської області, «значною мірою» знаходиться під контролем Росії.

Австрія. «Salzburger Nachrichten» – «Майбутнє в руїнах»

Підпис під фото: «Це мав бути особливий день: 16-річна українка Валері купила на випускний вечір довгу червону сукню. Але замість того, щоб святкувати закінчення своїх шкільних днів, вона тепер стоїть у руїнах своєї повністю зруйнованої школи в Харкові».

Бельгія. «De Morgen» – «ПРОФЕСОР ВІЙСЬКОВОЇ ІСТОРІЇ КРІС КВАНТЕН

«Ми наближаємося до м’якого підчерев’я Путіна: його людей»

Данія. «POLITIKEN» – «А тепер згадайте Світлану»

Жорстокість нормальності торкнулася і Білорусі.

Ви пам’ятаєте Світлану Тихановську?

Два роки тому жахи зібрали західний світ у комок, через жахливі звірства, які останній диктатор Європи вчинив проти свого народу та демократії своєї країни в Білорусі. Катування та ув’язнення політичних опонентів. У бік протестувальників стріляли та стріляли.

На чолі народного повстання стояла символ свободи Світлана Тихановська, яка на нещодавніх виборах була позбавлена ​​демократичної перемоги над деспотом Олександром Лукашенком. Від імені свого ув’язненого чоловіка та решти демократично налаштованої Білорусі вона веде героїчну битву проти Лукашенка.

Але чи пам’ятаєш ти її?

Якщо ні, то це цілком зрозуміло.

Протягом останніх 100 днів, звісно, ​​все в західному світі зводилося на те, щоб стояти разом у спільній тривожності, осуді та презирстві до жорстокої війни Володимира Путіна проти України.

АЛЕ дві боротьби за свободу пов’язані.

Мало того, що Білорусь і Україна є сусідами і колишніми радянськими республіками. Їм також судилося боротися за свободу та демократію проти примусу та самодержавства. Якщо Україна виграє війну проти Путіна, це посилить бунт проти Лукашенка. І навпаки.

Тому важливий меседж Світлани Тихановської, коли вона відвідує Данію в ці дні. Бо нічого в Білорусі не покращилося за час, коли наша політична та медіа програма була спрямована на Україну. Навпаки. Політичних опонентів продовжують переслідувати та катувати. Чоловік Тихановської залишається під вартою в жахливих умовах. Сама Тихановська досі живе в еміграції в Литві з двома дітьми, які не мають реальної перспективи знову побачити свого батька в осяжному майбутньому.

Як політичний діяч Світлана Тихановська показує всьому світу, що боротьба за свободу є запеклою і затяжною. І в Білорусі, і в Україні, де війна зараз, здається, переходить у затяжну фазу без найближчої перспективи миру.

DESTO важливішим є те, що ми всі – ЗМІ зокрема – тримаємо Україну та Білорусь на першому місці нашого порядку денного.

На жаль, минулий рік показав, як жорстокість нормальності вплинула на інтерес Заходу до звірств у Білорусі. Ми трохи втратили їх з поля зору. Такого не повинно статися з війною в Україні. Це спільне зобов’язання, що, незважаючи на всі наміри та цілі, ми не повинні підвести.

Бо ніщо, мабуть, не відзначить майбутнє Європи так помітніше, як війна між демократією та автократією, оскільки вона ведеться щодня. І в Білорусі, і в Україні.

Таке повідомлення приносить Світлана Тихановська Данії. Найменше, що ми можемо зробити, це послухати її. І пам’ятайте і її, і її слова. Не тільки сьогодні, а до виграного матчу.

Франція. «Libération» – Україна: «Армія в пошуках більш сучасної зброї»

Іспанія. «ARA» – «Україні загрожує хвиля ампутацій»

Багато хто з постраждалих від бомб або мін втратив кінцівки, і місцевим протезним фабрикам доводиться працювати в три зміни.

«El País» – «Польща розкритикувала Макрона та Шольца за розмову з Путіним»

Президент Дуда прирівнює російського лідера до Гітлера

Президент Польщі, ультраконсерватор Анджей Дуда, напав на своїх французьких та німецьких колег Еммануеля Макрона та Олафа Шольца за те, що вони вели переговори з російським президентом Володимиром Путіним під час вторгнення в Україну. Тому що розмовляючи з ним «вони узаконюють агресію». У заяві німецької газети Bild Дуда зазначає: «Мене дивують усі розмови, які ведуться із Путіним. Ці розмови марні». І він запитує: «Чи говорив хтось так з Адольфом Гітлером під час Другої світової війни? Хтось сказав, що я маю зберегти обличчя?

Президент Польщі Анджей Дуда вважає, що зараз не час для дипломатії чи принаймні лідерів двох західних держав не час вести діалог із Володимиром Путіним, бо вони домагаються його «легітимації». Як він запевнив у інтерв’ю німецькій газеті Bild. Дуда не шкодує критики на адресу своїх колег у Німеччині та Франції Олафа Шольца та Еммануеля Макрона відповідно: «Мене дивують усі розмови, які ведуться з Путіним. Ці розмови марні». Це не вперше, коли польський президент дорікає канцлерові Німеччини, особливо за його нерішучість у допомозі Україні важким озброєнням.

З цього приводу він вибрав посилання, яке може стурбувати Берлін: «Чи говорив хтось так з Адольфом Гітлером під час Другої світової війни? Хтось сказав, що я маю зберегти обличчя?

Дуда посилається не лише на бесіди двох лідерів із президентом Росії, а й на деякі суперечливі заяви Еммануеля Макрона, в яких він заявив, що життєво важливо, щоб Росія не була приниженою, щоб рішення можна знайти дипломатичне рішення, коли закінчиться війна в Україні. Президент Франції часто розмовляв з Путіним з того часу, як Москва розпочала вторгнення 24 лютого. Він також підтримував Україну як військовими постачаннями, так і фінансово, але, на відміну від інших лідерів Європейського Союзу, він ще не їздив до України, щоб особисто продемонструвати свою підтримку уряду Володимира Зеленського. Шольц також не їздив до Києва, незважаючи на те, що українська влада неодноразово просили його зробити це.

Критика Дуди спрямована, зокрема, проти слів Макрона, який сказав, що Франція намагатиметься стати посередницькою державою, коли війна закінчиться: «Росія не повинна бути принижена, щоб у день закінчення бойових дій ми могли побудувати вихід через дипломатію», – сказав він в інтерв’ю Президент Польщі стверджує, що не розуміє такої поваги до “особи, відповідальної за злочини, вчинені російською армією в Україні”. “Командири підпорядковуються йому”, – розширює він Bild і повертається до порівняння з найбільшим геноцидом в історії:

“Хто- або вважав, що ми повинні діяти таким чином, щоб це не було принизливим для Адольфа Гітлера?» Я не чув таких голосів».

Минулого місяця Зеленський розкритикував те, що він назвав «пропозиціями» деяких західних країн про те, щоб Україна поступилася територією та зробила інші поступки, щоб покласти край війні. Ця ідея, що публічно відстоюється колишнім держсекретарем США Генрі Кісінджером, нагадує спроби утихомирити нацистську Німеччину перед Другою світовою війною, заявив президент України в Давосі.

28 травня Шольц та Макрон зробили спільний дзвінок російському лідеру, закликавши його звільнити 2500 українських бойовиків, захоплених на маріупольському металургійному заводі «Азовсталь», та розпочати «серйозні та прямі переговори» із Зеленським. За даними канцелярії Німеччини, обидва «закликали до негайного припинення вогню» під час 80-хвилинної розмови. І Берлін, і Париж хочуть залишити двері відчиненими для дипломатичного рішення, незважаючи на те, що інші європейські партнери, такі як Варшава, бачать це не найкращим чином. Його позиція має й інші захисники в ЄС. І Італія, і Угорщина закликали Європейську комісію закликати до припинення вогню в Україні та розпочати переговори з Росією, що засмутило Польщу, яка дотримується жорсткої лінії з Москвою.

Португалія. «Diário de Notícias» – «На Донбасі засудили до страти іноземців, які воювали за Київ»

Двоє британців і один марокканець оскаржуватимуть рішення суду проросійських сепаратистів у Донецьку, і Лондон “глибоко стурбований” ситуацією

Люксембург. «Luxemburger Wort» – «Пошук щастя. Як українська сім’я з 21 особи влаштована в Люксембурзі»

Підпис під фото: «Через три місяці після приїзду до Люксембургу повсякденне життя наздогнало українську родину Світлани Кін».

Стаття: «Потрібний чоловік у потрібний час». Безперечним лідером українців під час війни став Володимир Зеленський

Данія. «Morgenavisen Jyllands-Posten» – «Японія відмовляється від свого політичного товарного знака, пацифістів, і відкриває продаж зброї на Захід».

Туреччина. «Daily Sabah» – «Доля Донбасу висить на волосині: у Сєвєродонецьку вирують бої»

Жорстока битва за схід

Українське місто Сєвєродонецьк визначатиме долю Донбасу, заявив президент України Володимир Зеленський, оскільки українські війська заявили в четвер, що вони просунулися вперед в інтенсивних вуличних боях у місті, але сказали, що їхня єдина надія переламати ситуацію – це артилерія. щоб компенсувати величезну вогневу міць Росії.

На півдні Міністерство оборони України заявило, що захопило нові позиції під час контратаки в Херсонській області, націлившись на найбільшу ділянку території, захоплену Росією з моменту її вторгнення у лютому.

Битва на руїнах Сєвєродонецька, невеликого промислового міста, стала однією з кровопролитних за всю війну, де Росія зосередила свої сили вторгнення. Обидві сторони заявляють про масові жертви.

У своєму нічному відеозверненні до нації Зеленський сказав, що у Сєвєродонецьку вирішується доля Донбасу, «дуже жорстока битва, дуже жорстка, мабуть, одна з найважчих за всю цю війну».

“Сєвєродонецьк залишається епіцентром зіткнення на Донбасі… Багато в чому саме там зараз вирішується доля нашого Донбасу”, – додав він.

Сєвєродонецьк та його місто-побратим Лисичанськ на протилежному березі річки Сіверський Донець — останні утримувані Україною частини Луганської області, яку Москва прагне захопити як одну зі своїх основних цілей війни.

У рідкісному повідомленні із Сєвєродонецька командир українського батальйону національної гвардії «Свобода» Петро Кусик заявив, що українці втягують росіян у вуличні бої, аби нейтралізувати артилерійську перевагу Росії.

«Учорашній день був для нас успішним — ми перейшли у контрнаступ і на деяких дільницях зуміли відкинути їх на один-два квартали. В інших випадках нас відтісняли, але лише на одну-дві будівлі», — сказав він у телеінтерв’ю.

«Вчора окупанти зазнали серйозних втрат — якби щодня був таким, як учора, скоро все це скінчилося б».

Але він сказав, що його війська страждали від «катастрофічної» нестачі контрбатарейної артилерії для вогню у відповідь за російськими знаряддями.

За його словами, здобуття такої зброї перетворить поле бою, дозволивши українцям відбиватися від російської артилерії.

Японія. «The Japan Times» – «ВТРАЧЕНИЙ МОНАСТИР ЗАЛИШАЄТЬСЯ ВІРНИМ МОСКВІ»

Підпис під фото: «Американські та філіппінські солдати під час спільних військових навчань у Капасі, провінція Тарлак, Філіппіни, 31 березня. Вирішивши не відволікатися на війну в Україні, офіційні особи США кажуть, що Китай надав Вашингтону можливість зміцнити відносини в Азії.».

США. “NYT” – Підпис під фото:  «Підірваний міст на річці, що розділяє українські міста Лисичанськ та Сєвєродонецьк.

На Сході, що бореться – Утримання Києва у 2 містах залежить від деталей

«WP» – «Основні райони зруйновані на сході України»

Путін порівнює себе з Петром Великим у міру просування російських військ

«Los Angeles Times» – Україна чіпляється за місто на Донбасі

Зеленський попереджає, що битва за Сєверодонецьк визначить, чи ключовий східний регіон перейде до Росії

Канада. «National Post» – Готова до випуску, у руїнах своєї харківської середньої школи

Валері стоїть у своїй випускній сукні перед знесеною середньою школою у Харкові, Україна, у понеділок.

ВОНА КУПИЛА СУКНЮ ЗА ДВА ДНІ ДО РОСІЙСЬКОГО ВТРОГНЕННЯ

«GLOBE AND MAIL» – Однокласники початкової школи Ольга (ліворуч) та Агафія виросли у північно-східному польському регіоні Мазури як діти українців, які були змушені відмовитися від своєї спадщини.

«Картини місця, званого будинком»

Для фотожурналістки Ганни Лиминович потік біженців до Польщі нагадав про складну історію її сім’ї із цим регіоном.

Кувейт. Kuwait Times – проросійські повстанці засуджують іноземних бійців до страти. Британія «глибоко стурбована»

ОАЕ. «The National» – «Британцям, які воювали за Україну, загрожує смертна кара»

Підготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції