Новини Одеси та Одеської області

Перерахунок пенсії: як довго Пенсійний фонд перевіряє документи?

Перерахунок пенсії: як довго Пенсійний фонд перевіряє документи?

«Я написав заяву про перерахунок пенсії у зв’язку з наданням нових документів: надав до ПФУ архівну довідку про роботу на заводі та довідку про зарплату до 2000 року. За стажем пенсію перерахували, а із зарплати не перераховували, бо довідку треба ще перевірити. Минуло вже три місяці. Скажіть, будь ласка, який термін перевірки цієї довідки та якими документами та законами його встановлено?

Володимире, лист надійшов на електронну пошту»

Нагадаємо, що для розрахунку пенсії обліковується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та при підтвердженні довідки про заробітну плату первинними документами або у разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року не перевищує 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль до 30 червня 2000 року. . Це передбачено статтею 40 Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Тобто зараз будь-яка довідка про зарплату, надана за періоди до 2000 року, повинна обов’язково перевірятися органами Пенсійного фонду. Співробітники ПФУ мають виходити на так звану зустрічну перевірку на підприємство або до архіву та піднімати документи, на підставі яких видано довідку. Наприклад, це можуть бути особові рахунки про нараховану зарплату.

У які терміни Пенсійний фонд перевіряє документи

Терміни, в які має бути здійснена така перевірка, законодавством не встановлено. Особливо гостро питання постало під час воєнного стану, коли виникли проблеми з пересуванням або взагалі відсутній доступ до деяких архівів. Тому є негласна практика, коли пенсії тимчасово призначають без таких довідок.

В ідеалі рішення про призначення чи перерахунок пенсії має ухвалюватися протягом десяти днів. Це передбачено статтею 45 цього Закону. Але, як бачимо з прикладу, терміни перевірки затягуються і більший період. Залишається сподіватися, що після закінчення воєнного стану ситуація налагодиться, і відповідний перерахунок буде зроблено заднім числом. Головне — мати підтвердження, коли саме ви подавали заяву на перерахунок і відповідну довідку.

Водночас треба розуміти, що перерахунок із зарплати не завжди буває вигідним і, можливо, в майбутньому це не дасть жодного результату.

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: