Новини Одеси та Одеської області

Переїзд із тваринами без стресу: що треба знати господарям

Переїзд із тваринами без стресу: що треба знати господарям

Переїзд із домашнім улюбленцем – справа непроста. Нерідко така подорож стає стресом і для власників, і для самих тварин. Але, подбавши заздалегідь про своїх вихованців, ви можете знизити рівень їхньої тривоги і навіть зовсім її уникнути. Щоб переїзд із домашніми тваринами не став для ваших улюбленців та вас суворим випробуванням, скористайтеся цими порадами.

Як перевезти кішку

Якщо собаки прив’язуються до господаря, то кішки – до хати. Тому дорослу кішку досить важко перевезти до іншого місця. Для неї це сильний стрес.

Для транспортування кішки необхідно придбати спеціальне перенесення з неопрену або кошик, плетений з лози. На крайній випадок – харчовий пластмасовий бокс.

Перенесення має бути достатнього розміру, добре вентилюватися, надійно закриватися. Піддон найкраще застелити невеликим килимком, на якому кішка вважає за краще спати вдома, або зі всмоктуючою пелюшкою.

Якщо транспортування має бути тривалим, на дно перенесення треба покласти спеціальний наповнювач, а потім підстилку, здатну добре вбирати вологу.

перевозка кошки в клетке

Не намагайтеся відразу насильно запхати кішку в перенесення. Дайте їй можливість її вивчити, обнюхати. Для цього за кілька днів до поїздки поставте перенесення на підлогу, щоб кішка час від часу заходила туди. Для цього можна покласти всередину улюблену іграшку.

Не годуйте кішку перед поїздкою. Востаннє дайте їй корм за кілька годин до подорожі. Якщо переїзд далекий, обмежте кількість годівлі до мінімуму. Найчастіше кішки через стрес самі відмовляються від їжі під час транспортування. Можна підготувати тварину до переїзду за допомогою спеціальних заспокійливих препаратів.

Під час тривалої подорожі кішку рекомендується вигулювати. Але тільки якщо вона привчена до вигулу на повідку.

Переїзд із собакою

перевозка собаки в клетке

Подорожувати із собакою простіше. Більшість із них насамперед прив’язані до господаря. Спокійно ставляться собаки і до перенесення. Достатньо покласти туди ласощі – і вони заходять.

Але якщо ваш собака ніколи не їздив у машині або дуже боїться їзди, спробуйте за пару днів до поїздки влаштувати її «репетицію». Покладіть на заднє сидіння пару коробок, поряд з ними посадіть тварину і трохи з нею покатайтеся. Тоді собака матиме шанс звикнути до нових відчуттів.

Але все ж таки зміни лякають свійських тварин. Суєта і шум при від’їзді можуть змусити собаку зазнати сильного стресу. Тому на час зборів радимо ненадовго закрити вашого улюбленця в окремій кімнаті з їжею та водою. Його миски, пледи та іграшки варто упаковувати в останню чергу — безпосередньо перед виходом з дому.

У день переїзду радимо трохи скоротити кількість їжі для собаки. А приблизно за годину до транспортування прогулятися з нею за вашим звичайним маршрутом.

Ніколи не залишайте тварину влітку в закритій машині наглухо. Це може призвести до смерті. Періодично пропонуйте своєму улюбленцю воду, розмовляйте з ним і прасуйте.

Переїзд із дрібними домашніми тваринами

грызун в кармане

Усі домашні вихованці, що живуть в акваріумах, клітинах та тераріумах повинні перевозитися тільки так. Але варто враховувати те, що деякі з них – наприклад, кролики, морські свинки, хом’яки, щури – полохливі. Від переляку вони можуть померти. Тому при транспортуванні треба максимально уникати різких та гучних звуків. А клітку – накрити легким рушником.

Зміна житла з твариною

На новому місці виділіть одну кімнату спеціально для вашого улюбленця. Покладіть там усі його іграшки, миски, лежанку. Для кота – лоток та ганчірку. У приміщенні, наповненому речами зі знайомим запахом, тварини почуватимуться спокійніше.

У новому будинку розширюйте доступний для улюбленця простір поступово. Кішка навряд чи упокоїться, доки не обстежить кожен сантиметр приміщення у пошуках сховищ, верхотур та спостережних пунктів. Якщо залишити двері відчиненими тварина може зникнути без сліду.

Максимально дотримуйтесь встановленого режиму свого вихованця – графіка годівлі, прогулянок, ігор.

Коту може знадобитися до двох тижнів, щоби прийняти новий будинок. Собака зможе звикнути за кілька днів.

Переїзд за кордон із твариною

Для переїзду за кордон зі свійськими тваринами існують загальні правила. Щоб ввезти вихованців до країн Євросоюзу — собак, кішок, дрібних гризунів – потрібний ветеринарний паспорт міжнародного зразка. У ньому повинна міститися інформація про вихованця та його господаря. А також — відмітки про комплексну вакцинацію проти вірусних хвороб, вакцинацію проти сказу, обробки проти бліх і глистів, чипування тварини із зазначенням дати та локалізації мікрочипа.

Остання вакцинація має бути здійснена не пізніше 30 днів і не раніше 12 місяців до дати від’їзду.

Довідка про визначення в крові тваринного титру антитіл проти вірусу сказу отримана між 4 та 12 місяцем після відповідного щеплення.

Чипувати тварину слід до проведення вакцинації проти сказу.

Відповідно до вимог Євросоюзу, тварина може перетнути кордон мінімум через три місяці після дати взяття крові на аналіз титру антитіл до сказу.

Тобто процедура така: спочатку ви чипуєте тварину, потім робите щеплення від сказу, чекаєте на місяць, робите аналіз крові на титри антитіл, чекаєте ще три місяці, отримуєте довідку про визначення в крові тваринного титру антитіл проти вірусу сказу і потім виїжджаєте за кордон.

Однак деякі країни після початку повномасштабної війни в Україні значно послабили ці вимоги та дозволили біженцям оформляти деякі довідки на тваринах вже після перетину кордону.

Читайте також:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції