Сьогодні день народження краєзнавця Олега Губаря. Здається, він знав про Одесу, і в Одесі його теж знали. Сьогодні знаменитому краєзнавцю виповнилося б 69 років, якби підступний ковид не забрав його життя минулого року.
Спробувавши себе у різних сферах, Олег Губар зупинився на ремеслі журналіста. А паралельно із цим займався археологією та історією рідного міста. Всі ці види його діяльності злилися разом і склалися в образ Олега Губаря, який став канонічним, як краєзнавця та письменника.
Губар любив Одесу. Так, що хотів знати про неї все. Тому довго пропадав у державному архіві та колекціях одеських бібліотек, або брав участь у археологічних розкопках на території міста.
Потім Олег Губар ділився своїми знаннями про Одесу з усім світом: коли писав книжки, статті чи інтерв’ю. Зазвичай він був першим, до кого зверталися по інформацію про історію міста.
Захоплений Одесою та закоханий у неї, Губар не був обділений взаємністю. У 2014 році, враховуючи безперервну роботу щодо збереження культурної спадщини міста Одеси, вагомий особистий внесок у пізнання історичного минулого нашого міста, розвиток культури та літератури, Губарю Олегу Йосиповичу було надано звання «Почесний громадянин міста Одеси».
На сайті міської ради про неї сказано, що Олег Губар був:
- автором численних краєзнавчих та художніх книг та публікацій;
- членом бюро історико-краєзнавчої секції «Одесика» одеського Будинку вчених;
- членом президії Одеського відділення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури;
- членом історико-топонімічної комісії з питань розвитку міських парків;
- почесним членом Всесвітнього клубу одеситів;
- почесним членом Європейського інтерклубу «Дом Де Рібаса»…
Практично все, хоч би яким займався Олег Губар, було пов’язане з історією Одеси.
Читайте також:
Олег Губар: пам’яті Одесита з великої літери