Одеський залізничний вокзал, а точніше, вокзал станції «Одеса-Головна» разом із нами увійшов у свій другий рік війни. Що змінилося? Який його сьогоднішній день?
Одеський вокзал: головний вхід закритий, навігація допомагає
Вокзал вирує… Людей дуже багато. Хтось – з дуже стурбованим обличчям, а хтось здається розслабленим. Війна багатьох змінила. Люди приїжджають і їдуть, намагаються перебувати ближче до платформ. Втім, і в самому будинку багатолюдно.
Перше і головне: якщо ви збираєтеся сюди, то одразу приготуйте документи (мені довелося їх пред’являти кілька разів). Ще «складність» сьогоднішнього дня: центральний вхід до будівлі вокзалу закритий. Як мені пояснили: «З технічних причин». Тож потрапити зараз сюди можна лише з боків.
З боку платформ з’явилося зручне нововведення: навігація вокзалом станції «Одеса-Головна». Тут все чітко і зрозуміло: що де знаходиться, куди звертатися внутрішньо переміщеним особам, які потрапили до нашого міста, де знаходяться магазини, зал очікування тощо, так далі.
У головному залі вокзалу зараз відбувається пронизана болем війни виставка.
Фортеця незламності на Одеському залізничному вокзалі
Пункт незламності?.. Ні, такого на нашому вокзалі нема. Натомість є Фортеця незламності. Ну насправді, як можна назвати просто «пунктом» ціле містечко, що з’явилося, з безліччю безкоштовних послуг?
Тут можна (працює цілодобово):
- поїсти та випити гарячого чаю;
- зігрітися;
- зарядити гаджети;
- скористатися інтернетом;
- при необхідності отримати консультацію щодо розселення;
- отримати допомогу з оформлення довідок для ВПО;
- отримати медичну та психологічну допомогу.
Є спеціальні послуги для людей із маленькими дітьми.
Співробітники розповідають, що до них, як і раніше, звертається безліч людей, що приїхали, з різними проблемами. Наприклад, багатьом із них необхідний не лише притулок, а й психологічна допомога.
Напоїть свого домашнього улюбленця!
Ще новинка: на вокзалі з’явилися дозатори питної води для тих, хто вирушає в дорогу чи приїхав із домашнім улюбленцем. Їх називають просто – напувалки. Саме життя внесло до переліку послуг вокзалу це нововведення. Масштабна евакуація пасажирів разом зі своїми тваринами із самого початку війни показала, наскільки важливими для українців є їхні домашні улюбленці. До речі, ці напувалки – не просто якась ємність із водою. Це ціла установка із наявністю спеціального клапана-краніка.
Оновлене зізнання в любові до Одеси
Ну а стара-стара Старосінна площа, яка першою зустрічає одеситів та гостей (на жаль, тепер часто вимушених) міста, красується оновленою інсталяцією із визнанням любові до Одеси англійською мовою. Так-так, тому самому, де замість «love» зображено серце.
Тепер назва міста на ній із однією літерою «s». Як і належить в українському написанні назви нашого міста. Зміна сталася днями.
А ось табличка поруч із цією інсталяцією наполегливо рекомендує не забиратися на поверхню мега-літер з тієї простої причини, що тут дуже жвавий трамвайний рух… Ви скажете, що ніби й так зрозуміло? На жаль, далеко не всім…
Читайте також:
- Гуморіна у військовій Одесі: флешмоб та незвичайний танк біля вокзалу;
- Одесский железнодорожный вокзал: «платформенные» прививки и поразительная тишина.
Фото автора