Новини Одеси та Одеської області

Одеська Соборка: кіт з коктейлем Молотова та посланий корабель (фоторепортаж)

Одеська Соборка: кіт з коктейлем Молотова та посланий корабель (фоторепортаж)

Найвідоміша одеська Соборка з її відомими точками, які якось і не хочеться називати торговими… Тут – купуйте картини одеських художників – Дворики, пейзажі, натюрморти та багато чого іншого. А тут у нас – роботи прикладників, твори, створені власноруч. Втім, далеко не завжди власними: сувенірна продукція – справа тонка… І як же війна внесла свої корективи в таке дуже наше поняття, як одеський сувенір! Який він тепер?

«Привіт з Одеси» у новому форматі

Це місце тепер – не просто стрункий скромний ряд із лотками збоку Соборної площі. Воно зараз видніється здалеку і манить. Здається, що тут щодня – свято: майорять на березневому вітрі прапори України та міста, стрічки у кольорах прапора, прикраси з українською символікою.

Ще зовсім недавно все було інакше: тут вам – прикраси, які продавалися практично скрізь, чашки з «Привітом з Одеси», іменні тарілки, навіть (ну це вже давно вийшло з моди) закочені банки з етикеткою «Одеське повітря»).

Соборная площадь, флаги
Соборка, флаги, сувениры
Торговля на Соборной площади в Одессе
Сувениры, украшения

Прикраси і зараз є, але їх найменше. Головна ж тема сувенірів, браслетів «на удачу», брелоків та іншого, іншого, іншого так чи інакше пов’язана з війною, тим, чим ми живемо вже більше року.

– Часто приходять по прапори України. Люди майже постійно купують прикрасу або брелок із тризубом. Зауважила: зазвичай це роблять собі особисто. Ну начебто оберіг. Ну і червоні плетені браслети зараз менше мають попит, ніж ось ці, в наших блакитних і жовтих тонах, – розповіла мені одна з жінок, які тут торгують.

Одеські сувеніри: кораблі-котики та дещо «конкретне»

Вивчаю, шукаю щось «найодеське» у світлі дня сьогоднішнього. Ага, ось кіт у тільнику і з коктейлем Молотова (відомий малюнок Юлії Подмогіної з її серії котів-визволителів).

А ось і той самий посланий на точну адресу корабель у різних варіантах і з різними написами: звичайно ж «Не роби мамі нерви!», ну або просто з тією самою адресою.

Написи є російською (рідше) і українською. А зустрічається й так: послання все тому кораблю передано в українському написанні фрази російською.

Наклейки та нашивки на одяг – теж у новому форматі. Дуже багато, до речі. Тут вже різноманітність малюнків і фраз багатша. Від того самого корабля до «конкретних» у всіх побажаннях рашистам. Настільки «конкретних», що краще читайте їх, вивчаючи наші фото:

Патриотические сувениры
Одесские сувениры
Сувениры на Соборке в Одессе
Чем торгуют на Соборке
Торговля одесскими сувенирами

Читайте також: «Мені б бейсболку з марочкою!»: українське диво філателії набуло другого життя.

Фото автора

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: