Ми намагаємося зустріти Новий рік якомога веселіше та активніше, і в результаті в перші дні січня навіть непитущих мучить жорстоке похмілля. Зазвичай ми використовуємо народні методи, проте виявляється, що розсіл або міцна кава можуть завдати нашому організму ще більшої шкоди і посилити ситуацію. Чим же правильно полегшити свій стан?
Отже, перше. У жодному разі не опохмеляйтесь! Це тільки погіршить стан організму, хоча вам здасться, що стало легше.
Друге. Не терпіть, якщо болить голова, прийміть щось знеболювальне. Але пам’ятайте: парацетамол за похмілля категорично заборонений.
Третє. Головне, пити якомога більше рідини, краще за мінеральну воду без газу або компотів, оскільки вони вимиватимуть з організму сліди токсинів та допоможуть швидко позбавитись печії.
Четверте. Забудьте дідусин рецепт – лікувати похмілля розсолом. У ньому міститься багато солі, яка затримує рідину в організмі. А це, у свою чергу, призведе до того, що алкогольні токсини нікуди з організму не подінуться і ваш стан не покращає. Також не забувайте про те, що сіль підвищує тиск, можливі набряки та печія.
П’яте. Відмовтеся від кави, поки не отямиться. Також виключіть всі кофеїновмісні напої – навіть чай. Кофеїн має сечогінну дію і посилить зневоднення, не кажучи вже про зовсім непотрібне в такому стані навантаження на серце. А ще кава дратує слизову оболонку шлунка, що також може призвести до неприємних відчуттів.
Що можна?
Добре виспіться – це дозволить організму боротися з інтоксикацією без вашої допомоги, і він впорається з нею швидше.
Щільно поснідайте, але пам’ятайте, що надто гострі, солоні або жирні страви протипоказані. Ідеальні овочі, нежирні бульйони, холодець, заливне, морепродукти, пісне м’ясо, банани.
Відмінно при алкогольному отруєнні працюють кисломолочні продукти та трав’яні чаї.
Читайте також: