Минулі декілька днів ворог надто потужно обстрілює Одесу й змушує нас добряче нервувати. Проте є й хороша новина: у місті з'явилося ще одне місце, де вам допоможуть впоратися зі стресом, – це мультифункціональний центр психологічної допомоги «Еквілібріум». Туди може звернутися кожен одесит, причому абсолютно безплатно. Про те, як працює «Еквілібріум» «Одеське життя» поговорило з його працівниками.
Психологічний центр «Еквілібріум» відкрився минулого тижня за участі громадського руху «Віра, Надія, Любов» та закордонних донорів з Нідерландів.
Цей заклад є унікальним не тільки для Одещини, а й для всієї України, бо тут працює мультидисциплінарна команда. Прийняти одеситів готові не тільки психологи, а також психотерапевти, невропатологи та навіть сімейні лікарі. Все це зроблено для того, щоб пацієнти могли отримати, у разі потреби, комплексне лікування.
«Переклад слова «Еквілібріум» – це рівновага, баланс. Це те, що мають набути наші клієнти – саме внутрішньої психологічної рівноваги. Ми будемо працювати згідно з інтегрованим підходом, бо дуже часто людям потрібен супровід не тільки психолога, а й медичних фахівців – невропатолога та психіатра. Але державні заклади не забезпечують високий рівень такого супровідну у комфорті. Якщо пацієнт завітає до психолога «Еквілібріума», і психолог вважатиме, що людині потрібна ще й консультація психіатра, людина перейде в інший кабінет та комфортно отримує всі послуги», – розповідає психолог, координатор «Еквілібріума» Микита Пермяков.
Всі послуги центру є абсолютно безкоштовними, адже його роботу фінансує голландський фонд Stichting Vluchteling (SV). Ця організація була створена після Другої Світової війни задля допомоги біженцям. Зараз у SV є багато програм з медичної підтримки та гуманітарної допомоги. Голландський фонд допоміг запустити «Еквілібріум» в Одесі для того, щоб покращити психологічне й фізичне здоров’я українців під час війни. Раніше Stichting Vluchteling ніколи не відкривав своїх представництв в інших країнах, але події в Україні змінили позицію фонду.
«Це дуже особливий проєкт для нас. Ми плануємо вести його рік. А потім подивимося, може його почнуть підтримувати уряд чи місцеве самоврядування. Ми розуміємо, що потрібен час для того, щоб проєкт розвинувся та показав себе» – каже Антоній Альберт Хейзер, представник Stichting Vluchteling.
За словами психолога Микити Пермякова, одесити матимуть змогу не тільки безкоштовно звернутися до спеціалістів «Еквілібріуму», а також отримати безкоштовні ліки.
До нового психологічного центру можуть звернутися:
Записатися на прийом до «Еквілібріуму» може будь-який українець, який зараз знаходиться в Одесі. Хвилюватися за те, що ваша проблема буде замалою для спеціалістів центру не варто, адже «замалих проблем не існує», – переконує психолог Микита Пермяков.
Мета центру – прийняти приблизно 4 000 осіб за 10 місяців. Для цього у центрі створені 7 кабінетів для індивідуальних консультацій та два великих зали для групових зустрічей. Перші пацієнти вже почали записуватися на прийом до фахівців «Еквілібріуму».
«Тільки за два дні до відкриття в нас прийшли на консультацію психолога 6 людей. Зараз до невропатолога вже записані 5-6 пацієнтів. Також до нас повинні завітати 4 військовослужбовці», – каже Микита Пермяков.
Але хвилюватися за те, що безкоштовних місць не вистачить на всіх не треба. За словами засновників центру, у разі потреби їх особистий штат може бути розширено. Крім того, на базі «Еквілібріуму» матимуть змогу працювати й інші організації чи державні установи, які надають безкоштовну психологічну допомогу. Тому фахівців вистачить на всіх.
У новому психологічному центрі кожен зможе отримати консультацію:
Тривалість та алгоритм лікування у центрі визначатимуть фахівці, але вважається, але для кожної людини цей термін є необмеженим.
«Критерієм закінчення психотерапії буде саме якісний показник, коли пацієнт скаже, що йому стало краще. Ми працюємо до одужання», – каже психолог Микита Пермяков.
«Ми плануємо працювати з населенням щодо боротьби зі стигматизацією щодо отримання психологічних послуг. Ми будемо вести дуже багато комунікації через соціальні мережі, для того, щоб люди розуміли, що звертатися до психолога чи психіатра – це є нормою», – пояснює психолог Микита Пермяков.
Для того, аби потрапити до «Еквілібріуму», достатньо записатися в адміністратора за номером (093) 903 33 90. Працівник центру докладно розповість про безкоштовні послуги та вибере разом із пацієнтом зручний час для зустрічі. «Еквілібріум» відкритий з понеділка по п’ятницю з 11:00 до 17:00 за адресою Велика Арнаутська, 53.
Психолог – перший фахівець, до якого записують відвідувачів. Після первинної консультації, працівники центру вирішують, чи потрібна пацієнту допомога додаткових спеціалістів.
Чи надає центр анонімну психологічну допомогу? Для того, щоб отримати допомогу «Еквілібріума», потрібно завести картку клієнта. Для цього у центрі вас попросять надати свій паспорт або інформацію із застосунку «Дія». АЛЕ! Ви все таки отримаєте психологічну допомогу анонімно. Персональна інформація пацієнтів не буде відображатися навіть в офіційних звітах.
«Ми не розповсюджуємо приватні дані пацієнтів. Кожен клієнт буде закодований коротким шифром. Саме цей шифр позначатиметься у звітах до наших донорів. Тобто приватних даних ми нікому не передаємо», – запевняє координатор центру Микита Пермяков.
Центр вже почав приймати військових, яким потрібна психологічна та медична допомога. Це може бути консультування з приводу ПТСР або будь-якої психологічної проблеми, але дуже важливо, що багатопрофільний підхід дає змогу лікувати в «Еквілібріумі» наслідки контузій.
«Контузії – це струси головного мозку, через які у людини може змінюватися поведінка та емоційний стан. Тому ці травми лікуються не тільки медикаментозно, а й за допомогою психологів. Після контузії можуть виникнути такі проблеми, як затинання, сильний головний біль, запаморочення. Все це іноді можна полегшити, коли працюєш саме з психологічним компонентом», – пояснює клінічний психолог Сергій Сівцов.
У центрі військовим можуть зробити нейрофізіологічну діагностику та подивитися, чи порушена у пацієнта пам’ять, увага, слух чи мовлення. Також психологи дивляться на психологічний стан, та виявляють, чи є у військового тривожність, депресія тощо. Після цього фахівці розробляють індивідуальні стратегії реабілітації бійців.
«В моїй практиці люди із затинаннями після контузії покращували своє мовлення. Тобто прогноз в контузіях необов’язково має бути негативним. Доведено: якщо у пацієнта є дуже сильна мотивація на одужання, він має більше шансів вирішити свою проблему. Психологія як раз і допомагає підвищити емоційний стан людини», – пояснює клінічний психолог Сергій Сівцов.
Італія заявила про готовність підтримати відновлення Одеської області через реалізацію низки спільних проєктів. Це питання… Read More
Ця історія про учнів херсонської школи та їхню вчительку Олену, які підтримують українських захисників на… Read More
Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More
Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More
Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More