У виставковій залі Одеської організації Національної Спілки художників України (вулиця Торгова, 2) відкрилася виставка одеських художників. Експозиція святкова: вона присвячена 209-м роковинам від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, який відзначається 9 березня.
Свято, щоправда, на воєнному становищі, як і все наше життя. Як поєдналася тема осмислення творчості великого українського поета та митця та день сьогоднішній?
Тарас Шевченко – знайомий і несподіваний
В експозиції представлені роботи Сергія Савченка та Лариси Дем’янишиної, Олега Недошитка, Наталії Бережної, Євгена Божка та багатьох інших одеських художників.
На виставці ви побачите портрети Кобзаря. Деякі з них дивують новим баченням та переосмисленням і самого образу Тараса Шевченка i його творчості.
Більшість робіт – наче ілюстрації до його поетичних рядків, найчастіше пророчих. Навіть назви багатьох робіт не випадково названі шевченківськими рядками: так разюче поєдналися творчість самого Кобзаря і такий непростий сьогоднішній день.
І пам’ять про Кобзаря, і віра в краще
…Свічка, що горить, висвітлює квартиру художника, у сьогоднішній напоєний сонцем пейзаж вривається повітряна тривога, абстрактні образи і турбують, і дарують надію, а знаменита «Червона калина» представлена в образі української дівчини…
Все це та багато іншого, представлене на одній виставці – сучасна Шевченкіана, пронизана й особливою любов’ю до Кобзаря, та новим прочитанням створеного самим Кобзарем. Адже війна справді багато чого змушує переосмислити, усвідомити, зрозуміти, якщо хочете – по-новому відчути…
Українські народні мотиви стали своєрідним лейтмотивом виставки, присвяченої пам’яті Тараса Шевченка. Вони світлі і сповнені надії та віри – того найголовнішого, що потрібно всім нам.
Читайте також: В Одесі презентували виставку унікальних робіт, присвячених життю Лесі Українки.
Фото автора