Новини Одеси та Одеської області

Міська служба зайнятості: що з ринком праці в Одесі?

Міська служба зайнятості: що з ринком праці в Одесі?

Щоб з’ясувати, яка ситуація з працевлаштуванням в Одесі, ми звернулися до працівників Одеського міського центра зайнятості. Ось що нам розповіли.

— Які зараз найпопулярніші професії в Одесі?

— З 24.02.2022, із введенням в Україні воєнного стану, ситуація на ринку праці області погіршилась. Спостерігається значне зменшення потреби роботодавців у робочій силі. На сьогоднішній день найбільша потреба у працівниках на посади: медсестра, водій  категорії В та С, бухгалтер, кухар, кондуктор громадського транспорту, інспектор (пенітенціарна служба). За робочими спеціальностями — вакансії електромонтерів, слюсарів, машиністів навантажувальної техніки тощо.

— Скільки зараз людей стоїть на обліку?

— На сьогоднішній день в Одеському міському центрі зайнятості — понад 1,3 тисячі осіб, які мають статус безробітного. З них чоловіки — 30%, жінки — 70%.

— Чи можуть наразі працевлаштовуватися переселенці? Як це зробити?

— З початку року до нашого центру звернулось понад 1,7 тисячі внутрішньо переміщених осіб (далі — ВПО). З них 786 отримали статус безробітного. 156 осіб з числа ВПО були працевлаштовані. На сьогоднішній день в Одеському міському центрі зайнятості продовжують перебувати 246 осіб з числа ВПО, які мають статус безробітного. На період воєнного стану процедура реєстрації та взаємодії з безробітними є максимально спрощеною та адаптованою до потреб українців. Документи для реєстрації в службі зайнятості можна подати особисто або в електронній формі через портал «Дія».

— Ходять чутки, що переселенців беруть на роботу насамперед, а потім місцевих — це правда чи ні?

— Ми не володіємо інформацією про те, що переселенці мають переваги перед місцевими.

— Ваша рекомендація — як знайти роботу? На що звертати увагу? Що робити людині, яка багато років працювала в одній сфері, але після війни залишилась без роботи? Чи варто їй міняти напрямок?

— Інформація про вакансії знаходиться у відкритому доступі для всіх шукачів роботи і розміщується в режимі онлайн на сайті Державної служби зайнятості в рубриці «Шукаю роботу». Крім того, у вересні цього року в Україні запрацював державний портал для пошуку роботи — «Єдиний портал вакансій». Новий портал дає змогу знайти інформацію про роботу відповідно до регіону, галузі чи напрямку, очікуваного рівня зарплати. Також Одеський міський центр зайнятості має власний телеграм-канал, де оперативно розміщуються актуальні вакансії саме у Одесі. Це дає можливість підібрати варіанти роботи без особистого звернення до центру зайнятості. У разі необхідності безробітні, в тому числі ВПО, мають можливість отримати нову професію або підвищити кваліфікацію в Одеському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Навчання здійснюється за 32 робітничими професіями та надає можливість підвищити кваліфікацію або отримати нову часткову кваліфікацію на короткострокових курсах цільового призначення за більш ніж 100 програмами в різних сферах економіки. Наразі навчання за вищезазначеними професіями можливе у дистанційній та дуальній формі з урахуванням оперативної ситуації, що складається в регіоні, та за бажанням особи.

Раніше «Одеське Життя» розповідало де шукати роботу під час війни?

Ще за темою:

Підготовлено за допомогою фахівців Одеського міського центру зайнятості

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: