3 червня 1906 року в Одесі вибухнула нечувана гроза. Вона супроводжувалася сильною зливою, яка затопила підвальні поверхи у багатьох одеських будинках. Стихія вирувала над містом лише дві години, але наробила стільки бід, що усувати їхні наслідки довелося кілька днів.
До пізнього вечора того дня стояла тиха ясна погода. На початку другої години ночі на небі з’явилися блискавиці і загримів грім, а буквально за кілька хвилин вибухнула страшна гроза. Злива затопила все місто, особливо постраждали райони Одеси, які знаходились у низинах. На бруківках і тротуарах вода піднялася більш як на два метри і залила нижні поверхи, руйнуючи фундамент старих будинків. Особливо постраждали вулиці Реміснича, Канатна, Велика Арнаутська, Базарна, Успенська та Троїцька.
Вода прибувала з такою швидкістю, що жителі підвальних поверхів не завжди встигали вискочити на вулицю. Наприклад, на Успенській вулиці в одному з будинків дитина мало не потонула у затопленому напівпідвалі. В іншому будинку, на Ремісничій вулиці, один із мешканців підвального приміщення змушений був перечікувати стихію, зачепившись рукою за гак під стелею та ризикуючи, що його занесе потоком. Квартири верхніх поверхів вода заливала димарями.
На Польському та Деволанівському спусках потік води мчав з такою швидкістю, що вивертав камені з бруківки. Розкати грому були просто приголомшливими, а мешканці міста потім розповідали, що від цього звуку навіть лопалися електричні лампи. На Далеких Млинах на деяких будинках з’явилися тріщини, були загиблі та поранені.
Про біди, які принесла гроза місту, писали багато одеських газет. Іноді бажання журналістів продемонструвати своїм читачам всю міць стихії призводило до відвертих курйозів. Наприклад, в одній із газет розповідалося, що на околиці міста «блискавкою скинуло з ліжок родину двірника».
Джерело: газета «Одеські новини», 1906
Читайте також: Потоп в Одесі 1908 року