Майстриня з Подільська вишиває на воєнну тематику та чекає на перемогу України

Майстриня з Подільська вишиває на воєнну тематику та чекає на перемогу України

Коли болить душа, жінка сідає за шитво і вистеляє емоціями полотно, вкарбовуючи свій біль у патріотичні сюжети і воєнні теми. Однак її візерунки – це не тільки зболені картини сьогодення. Є серед них і радісне, переможне завтра.

Людмила Горбатюк народилася у Молдові. А перед окупацією частини території її Батьківщини російським агресором, вона переїхала до своєї бабусі у Подільськ. З того часу Україна їй стала другою Вітчизною, де вона знайшла друзів і можливість проявити свої таланти. А їх у неї вдосталь. Вишивці ж надає особливого значення – сприймає її як носія історичних фактів сьогодення та закодованої  духовності українського народу. 

– Нехай для нащадків одним з ресурсів пізнання історії українського народу служать мої вишивки, — говорить майстриня.

Чи були у її родині майстрині-вишивальниці? Людмила каже, що, напевне, були. Бо звідки у її серці такий потяг до вишивання, звідки таке бажання засіяти життєписом все, чого торкаються руки? Усі свої роботи умілиця втілює з нуля. Зароджену ідею кладе на полотно сорочок, суконь, подушок, які шиє сама.

Слава Україні

Вигаптовує та розшиває різними кольорами. Наприклад, чорна вишиванка з червоними вкрапленнями — краплі крові — говорить про бої за свободу України. «Отче наш», вишитий на подушці, — це віра та вдячність капелланам, зокрема отцю Михайлу Базилько. Він освячував пов’язки та обереги, які Люда шила нашим захисникам на фронт.

Людмила Горбатюк та Михайло Базилько

Біле вбрання присвячено трагедії, що сталася у Вінниці, коли під час прильоту російських ракет загинула маленька дівчинка з візочком, та всім діткам, котрі безвинно загинули у цій війні. Вони зображені як сердечка та малесенькі янголятка. 

Створений образ у чорній сукні, з вишитим гербом та квіткою патріотичного кольору відображає Україну воєнного сьогодення.

вбрання до трагедії у Вінниці

А вишивка «Герої не вмирають» присвячена нашим захисникам, котрі поклали своє життя на олтар свободи.

– Серед всієї гіркоти втрат найбільш емоційно вразила історія Героя, який перед розстрілом вигукнув «Слава Україні!». Цю роботу я вишила за день, на одному диханні, — ділиться Людмила Горбатюк.

Вишиванка для сина стала початком її творчості у царині вишивки. З моменту повномасштабного вторгнення майстерниця взялася шити обереги. А надії на краще вилилися у низку дитячих вишиванок, котрі пошила і вишила у дарунок підростаючому поколінню.

подушки

Жінка зізнається, що найбільше любить працювати з яскравими кольорами. У своїй творчості відчуває велику підтримку рідних. І цінує те, що її надихає на творчість директорка Подільського міського краєзнавчого музею Олена Кобилюк. Вона підтримує майстриню у прагненні втілювати ідеї реального сьогодення у полотні. 

— Сорочку в яскравих тонах я створила до Дня Перемоги України — до єдиного свята, якого прагне кожен українець та усі, хто підтримує українську націю. Молитвою та вірою вдячна нашим захисникам за спротив і захист, за мужність і стійкість, — відкриває душу майстриня з Подільська.

В цей час, коли на шпальтах «Одеського життя» ви читаєте історію самобутньої майстрині, у краєзнавчій скарбниці міста триває підготовка до музейної експозиції Людмили Горбатюк під назвою «Історія, вишита нитками».

Читайте також:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції