З 1975 року одесит Анатолій Дроздовський збирає свою неймовірну колекцію, яка повністю присвячена рідному місту.
Тисячі експонатів – листівки, марки, гроші, посуд, предмети побуту та фотографії, коробочки та таблички, документи та картини зберігаються у його будинку. У той же час він завжди ділився своїми знахідками зі світом. Саме тому у виставковій залі Літературного музею, де в тісному колі вітали ювіляра, зібралися представники кількох музеїв. Всі вони стверджують, Анатолій Олександрович – найвідкритіший і “не скупий” колекціонер міста.
Не було жодної цікавої літературної виставки про Одесу, видання про Одесу, де не взяв би участь Анатолій Олександрович. Ми, музейники, чудово знаємо три головні функції музеїв: збирати артефакти, зберігати їх та популяризувати. Анатолій Олександрович своє хобі перетворив на головну справу життя і всі ці три функції успішно та дуже ретельно виконує з любов’ю.
– каже Тетяна Ліптуга, директорка Літературного музею.
Музей історії євреїв Одеси, Краєзнавчий музей, Музей “Християнська Одеса” – це не повний список тих, з ким Дроздовський підтримує дружні стосунки упродовж багатьох десятків років. Олена Яворська завідувачка експозиційного відділу Літературного музею згадує, як далекого 1985 року, у них проходила виставка, присвячена Катаєву. У першому залі висіла паперова серветка зі старої одеської кав’ярні, на ній були надруковані всі види морозива. “Я тоди порахувала, сміється Альона, їх було двадцять п’ять!” Саме талант не просто зібрати, а й систематизувати колекцію, запропонувати для виставки справді унікальну річ, відзначають друзі та колеги колекціонера та краєзнавця.
До нього можна просто прийти, відкрити шафу та взяти все до рук. Для музейного співробітника це особливе потрясіння, бо ми намагаємось нікому в руки нічого не давати. Нам пощастило з ним, йому – з нами,
– зазначає Олена Яворська.
З 2006 року Анатолій Дроздовський зі своєю дружиною Євою Красновою випускають альбоми на основі колекції : “Одеса на старих листівках”, “Стара Одеса. Торгівля та промисловість”, “Стара Одеса. Фотографи та фотографії”, “Стара Одеса у живопису та графіці”. Ці видання, які вже стали колекційними, можна знайти на всіх континентах, крім Антарктиди. Зараз подружжя готує до виходу новий альбом.
За багаторічну працю на благо міста та на честь ювілею Анатолія Дроздовського було нагороджено Почесною відзнакою Одеського міського голови “Подяка”.
“Одеське життя” приєднується до привітань та бажає ювіляру унікальних знахідок та цікавих проектів.
Раніше “Одеське Життя” розповідала, що соліст Одеського національного академічного театру опери і балету, народний народний народний народний артист України Василь Навротський, у червні відзначив ювілей – п’ятдесят років творчої діяльності.
Читайте також:
Одеській Музкомедії – 75: театральний ювілей на військовому становищі