Статті

Кому можна не платити за комуналку?

Нещодавно українців обурило рішення Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ), підвищити тарифи на воду. І хоча підвищення все ж таки скасували, багато хто задумався над тим, щоб взагалі не платити за комунальні послуги, адже грошей ледве вистачає на найнеобхідніше для життя. Але й тут не все так просто. Які санкції загрожують нашим співгромадянам за несплату рахунків, а кому і за яких обставин справді можна не сплачувати за комуналку, дізнавалася «Одеське життя».

Кого покарають за комунальні борги

Відповідно до статті 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», не платити за комуналку можуть громадяни, які більше 30 днів не жили у своїй квартирі чи будинку. Причому така норма діяла задовго до запровадження в Україні воєнного стану.

Ті, хто вирішить скористатися таким правом, можуть розраховувати, що постачальник послуг зробить перерахунок. Тоді оплату мають списати, або ж буде переплата. Для цього необхідно звернутися із заявою до постачальника послуг та надати документ, що підтверджує, про відсутність у своєму будинку. Їм може стати:

Із заявою та довідкою слід звернутися до Центру комунального сервісу, де мають здійснити перерахунок на холодну та гарячу воду та на вивіз сміття.

Водночас законодавство передбачає, що до осіб, які не оплачують послуги ЖКГ у повній мірі, може застосовуватись відповідальність у формі:

  • стягнення пені;
  • припинення надання комунальних послуг;
  • виселення з житла та звернення стягнення на нерухомість відповідно до норм законодавства.

Борги за комуналку: кого не оштрафують

У березні 2022 року Кабінет міністрів заборонив нараховувати та стягувати штрафи за несвоєчасну чи неповну оплату комунальних послуг. Тоді в уряді запевнили, що відключати громадян від житлово-комунальних послуг (гаряча та холодна вода, опалення, газ та його постачання, електроенергія) за несплату теж не будуть.

Згодом Верховна Рада заборонила примусово стягувати борги за комунальні послуги з громадян, чиє житло розташоване в районах проведення воєнних дій або тих, хто перебуває або перебував у тимчасовій окупації.

Крім того, уряд заборонив стягувати борги за комунальні послуги з переселенців, що виїхали з тимчасово окупованих територій або територій, де йдуть бої (йдеться про борги, накопичені після початку великої війни).

Ви також можете дізнатися:

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

В Одесі капітально відремонтують гімназію

В Одесі продовжать капітальний ремонт гімназії № 5, яка розташована на вулиці Олексія Ватадурського (колишня… Read More

03-04-2025 в 11:39
  • Новини

Оренда житла в Україні: скільки витрачають в Одесі

За останні півроку в Одесі значно впали ціни на оренду житла. І хоча оренда квартири… Read More

03-04-2025 в 10:43
  • Новини

Війна, день 1135: РФ завдала ударів по Кривому Рогу та Харкову

У четвер, 3 квітня 2025 року, розпочалася 1135-та доба з початку повномасштабної війни в Україні.… Read More

03-04-2025 в 09:46
  • Новини

Де в Одесі сьогодні не буде світла до вечора: адреси

У четвер, 3 квітня 2025 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More

03-04-2025 в 09:33
  • Новини

Курортний сезон в Одесі: цього року безпечних пляжів стане більше

В Одесі триває підготовка до нового курортного сезону. Цього року влада планує відкрити для відпочивальників… Read More

03-04-2025 в 08:34
  • Новини

Теракт у Біляївці: в Одесі затримали виробника вибухівки

В Одесі затримали російського агента, який виготовляв саморобні вибухові пристрої для терактів в Україні. Одну… Read More

03-04-2025 в 07:36