Статті

Кому можна не платити за комуналку?

Нещодавно українців обурило рішення Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ), підвищити тарифи на воду. І хоча підвищення все ж таки скасували, багато хто задумався над тим, щоб взагалі не платити за комунальні послуги, адже грошей ледве вистачає на найнеобхідніше для життя. Але й тут не все так просто. Які санкції загрожують нашим співгромадянам за несплату рахунків, а кому і за яких обставин справді можна не сплачувати за комуналку, дізнавалася «Одеське життя».

Кого покарають за комунальні борги

Відповідно до статті 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», не платити за комуналку можуть громадяни, які більше 30 днів не жили у своїй квартирі чи будинку. Причому така норма діяла задовго до запровадження в Україні воєнного стану.

Ті, хто вирішить скористатися таким правом, можуть розраховувати, що постачальник послуг зробить перерахунок. Тоді оплату мають списати, або ж буде переплата. Для цього необхідно звернутися із заявою до постачальника послуг та надати документ, що підтверджує, про відсутність у своєму будинку. Їм може стати:

Із заявою та довідкою слід звернутися до Центру комунального сервісу, де мають здійснити перерахунок на холодну та гарячу воду та на вивіз сміття.

Водночас законодавство передбачає, що до осіб, які не оплачують послуги ЖКГ у повній мірі, може застосовуватись відповідальність у формі:

  • стягнення пені;
  • припинення надання комунальних послуг;
  • виселення з житла та звернення стягнення на нерухомість відповідно до норм законодавства.

Борги за комуналку: кого не оштрафують

У березні 2022 року Кабінет міністрів заборонив нараховувати та стягувати штрафи за несвоєчасну чи неповну оплату комунальних послуг. Тоді в уряді запевнили, що відключати громадян від житлово-комунальних послуг (гаряча та холодна вода, опалення, газ та його постачання, електроенергія) за несплату теж не будуть.

Згодом Верховна Рада заборонила примусово стягувати борги за комунальні послуги з громадян, чиє житло розташоване в районах проведення воєнних дій або тих, хто перебуває або перебував у тимчасовій окупації.

Крім того, уряд заборонив стягувати борги за комунальні послуги з переселенців, що виїхали з тимчасово окупованих територій або територій, де йдуть бої (йдеться про борги, накопичені після початку великої війни).

Ви також можете дізнатися:

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Статті

Фестиваль «Одесі-610». День третій: історична література, історичні знахідки (фоторепортаж)

Третій день фестивалю «Одесі-610» подарував одеситам нові знання, емоції та можливості для творчості. Гостям запропонована… Read More

19-05-2025 в 21:44
  • Новини

Розмова Трампа з Путіним: президент США наголошує на негайних мирних переговорах

Ввечері 19 травня відбулася телефонна розмова американського президента Дональда Трампа з правителем РФ Володимиром Путіним.… Read More

19-05-2025 в 21:29
  • Новини

Чи буде знову дощ: прогноз погоди на вівторок, 20 травня

У вівторок, 20 травня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується досить тепла погода… Read More

19-05-2025 в 20:27
  • Новини

Одесити можуть отримати допомогу від NRC: що для цього потрібно

Норвезька рада у справах біженців (NRC) оголосила про відкриття нового етапу реєстрації на грошову допомогу… Read More

19-05-2025 в 19:33
  • Новини

Одеські медики провели щорічні змагання з надання допомоги

В Одесі відбулися щорічні навчально-практичні змагання серед працівників екстреної медичної допомоги. У межах заходу медикам… Read More

19-05-2025 в 18:33
  • Статті

З Одеси — до села: історія переїзду, волонтерства і роботи на благо громади

Стати своїм у селі вдається не кожному приїжджому. А тим більше за короткий термін отримати… Read More

19-05-2025 в 17:34