Жителі села Котловина Ренійської громади здобули Диплом Національного конкурсу «Благодійна Україна»: вони стали лауреатами у номінації «Коллективне волонтерство».
За період великої війни жителі гагаузького села Котловина провели цілу низку акцій на підтримку воїнів ЗСУ. Взимку жінки збирали овечу вовну і робили нитки з неї, щоб зв’язати бійцям теплі шкарпетки. В’язали всі, хто міг, хто не вмів – навчалися. Після завершення акції «Тепле кохання для ЗСУ» 93 пари шкарпеток було відправлено бійцям 35-ї окремої бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Остроградського та 30 пар — військовослужбовцям 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Бєлінського. А разом із ними було передано й інші теплі речі, які зібрали мешканці села. На фронт вирушали також окопні свічки та домашнє печиво.
Шкільний парламент виступив із ініціативою провести акцію «Смілива гривня». У магазинах, в організаціях та установах села діти встановили скарбнички, у які кожен міг опустити монети. Таким чином вдалося зібрати понад 2,7 тисячі гривень.
Колективом Котловінського Центру культури та дозвілля, самодіяльними колективами було проведено серію благодійних концертів, у ході яких зібрали понад 22 тисячі гривень. Це були концерти до Дня села, Дня гагаузької культури «Буджак ілдизи», Дня працівників сільського господарства та інші. Також улоговини взяли участь у благодійних ярмарках, які проводила Ренійська громада, у тому числі у яскравому фестивалі Бессарабської кухні.
Обсяг допомоги ЗСУ у грошовому вираженні можна назвати хіба що орієнтовно – понад 100 тисяч гривень, оскільки селяни вносили пожертвування не лише грошима.
Наприкінці важкого навчального року, щоб зняти втому і стрес, що накопичилася, у Котловинській школі проводили креативні дні. Наприклад, було оголошено загальношкільний день без рюкзака. У що тільки складали свої підручники, зошити та пенали діти – у кошики, авоськи, валізи, футляри для музичних інструментів. А вчитель Оксана Парфірова прийшла із сімейною реліквією – портфелем, з яким у 1946 році її дідусь приїхав до села Котловина.
Додалося яскравих барв у свято молоді, моди та краси: хлопчики та дівчатка цього дня отримали право не дотримуватись шкільного дрес-коду, а одягнути все, що душа забажає.
Ще яскравішим і позитивнішим став День дитинства, коли до школи дозволили взяти улюблені іграшки. Навіть директор школи Параска Яківна Долапчі прийшла на урок із улюбленою лялькою.
Читайте також:
Італія заявила про готовність підтримати відновлення Одеської області через реалізацію низки спільних проєктів. Це питання… Read More
Ця історія про учнів херсонської школи та їхню вчительку Олену, які підтримують українських захисників на… Read More
Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More
Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More
Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More