Новини Одеси та Одеської області

Книжки від «Одеського життя» приїхали до Тарутиного

Книжки від «Одеського життя» приїхали до Тарутиного

Тарутинська центральна бібліотека для дорослих існує майже 80 років. Весь цей час вона працювала для своїх читачів та підживлювала сільські бібліотеки новими книгами. До реформи децентралізації об’єднувала 33 бібліотеки. Після територіальних змін перейшла під юрисдикцію Тарутинської ОТГ, в якій наразі працює 14 бібліотек.

За словами Галини Діденко, виконувачки обов’язків директора централізованої бібліотечної системи Тарутинської ОТГ, усі сільські бібліотеки були збережені. І сьогодні на варті освіти та саморозвитку понад 23 тисяч дітей та дорослих стоять 4 селищні та 10 сільських бібліотек.

Як працюють бібліотеки Тарутинської ОТГ під часвійни

— Під час воєнного стану всі бібліотеки працюють повний робочий день і допомагають своїм численним читачам не тільки дізнаватися про щось нове, а й відволікатися від важкого сьогодення. Крім того, ми часто проводимо акції та флешмоби, спрямовані на національно-патріотичне виховання, — зазначає Галина Діденко.

Співробітники бібліотек роблять все, щоб бути корисними своїй громаді та країні. Оскільки під час війни не працює видавничий центр Інституту української книги, то вже другий рік бібліотечні фонди всієї країни не поповнюються. Крім того, сьогодні, навіть після списання старої та забороненої літератури, книги російською становлять 60 відсотків.

Читачі відмовляються читати російською мовою

За словами співробітників центральної бібліотеки, багато читачів відмовляються читати книги російською мовою та із задоволенням читають українських авторів – Ліну Костенко, Ірен Роздобудько, Андрія Кокотюху, Василя Шкляра, Володимира Лиса.

Тому керівництво централізованої бібліотечної системи на базі Тарутинської бібліотеки для дорослих місяць тому оголосило акцію «Українська книга — дітям» з метою поповнення книжкових полиць літературою із приватних колекцій.

Раніше ми писали, що Бібліотеки у Тарутино збирають книги для дітей

— Люди з радістю відгукнулися на наш заклик і почали приносити свої улюблені книжки, щоб вони стали у нагоді ще багатьом землякам. Щира подяка газеті «Одеське життя», колектив якої одним із перших приєднався до нашої акції — спочатку інформаційно, а тепер і зібраною для нас чудовою літературою для дітей і дорослих! – захоплено перебираючи книги, які ми привезли з Одеси, подякувала Галина Діденко.

Понад 40 книг (дитячих енциклопедій, казок, творів сучасних авторів для дітей та дорослих, класичної літератури), переданих співробітниками газети «Одеське життя», тепер розійдуться по всіх бібліотеках Тарутинської ОТГ.

Анна Чахлова передає книжки

Анна Чахлова, яка живе поряд з бібліотекою, є її постійною відвідувачкою. Вона бере участь в усіх заходах, які тут проходять, і цього разу прийшла з важливою метою: передати бібліотеці декілька книг болгарською мовою, за що працівники закладу були дуже вдячні. Адже Тарутинська громада – багатонаціональний край. Окрім українців, тут мешкають болгари, гагаузи, молдавани, які знають свою рідну мову.

— Книг мовами національних меншин у нас дуже мало, а попит на них є, тож для нас такі книги – справжній подарунок, — дякувала директорка бібліотеки Анні Дмитрівні.

Акція «Українська книга — дітям» триває, тож до неї можна долучатися. Книги українською, болгарською, гагаузькою чи молдавською мовами, які ви прочитали, можуть зробити чиєсь життя більш цікавим. Тож сміливо доєднуйтеся до світлої акції.

Куди приносити книжки

Ви можете приносити книжки просто до бібліотеки, що розташована за адресою: селище Тарутине, проспект Миру, 24 (в центрі).

Або надсилати книжки поштою: Тарутинська селищна бібліотека для дорослих, проспект Миру, 24, смт Тарутине, 68500. 

Номер телефону, за яким зможуть відповісти на всі ваші запитання: (068) 518-73-10.

Читайте також:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції