Новини Одеси та Одеської області

Якими були давні хлібні шляхи Одещини

Якими були давні хлібні шляхи Одещини

Одеситка Людмила Кольчева, уродженка славного міста Ананьєва, небайдужа до історичної спадщини рідного краю. Нещодавно вийшла друком її наукова праця «Зерно українського всесвіту». Це своєрідний літопис землеробсько-культурної спадщини Буго-Дністровського межиріччя.

У давнину великий торговий маршрут, що вів з Балти до Одеси, а далі морем за кордон, пролягав через місто Ананьїв. 

У своїй книзі авторка склала хронологію хліборобства Ананьївщини починаючи з VII тисячоліття до нашої ери. З 5500 до 2700 років до нашої ери Буго-Дністровське межиріччя населяла найпередовіша трипільська сільськогосподарська цивілізація. З V до н.е. і до I століття нашої ери греки вивозили причорноморське збіжжя до Греції, пізніше литовці і турки експортували його до Візантії. Людмила Кольчева стверджує, що поряд з античними містами на давніх картах стоять Еraktum (Ананьїв) та Vibantavarium (Балта). За правління турків Ананьїв мав звучну османську назву Нані (Хлібне).

Людмила Кольчева

— В межах проекту «Хліборобство — спадок нації»  мрію створити у рідному місті Музей хліборобства зі Школою туристичного краєзнавства, — розповіла Людмила Кольчева. —  Адже Русь-Україна — це не просто найдавніший центр культури, а місце, де, незважаючи на століття боротьби, наша культура збереглася майже у своєму первозданному вигляді. Більш ніж тисячолітню культуру не змогли ні знищити, ні вкрасти, ні переробити, ні змінити.

Людмила Кольчева також є авторкою проекту «Культурна спадщина України», освітньо-пізнавальної програми «Туристичне краєзнавство та регіонознавство», створених для дослідження, збереження та примноження культурної спадщини Північного Причорномор’я.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції