Статті

Якщо Одеса залишиться без водогіну: як місто забезпечить мешканців водою

Головне джерело води в Одесі – із річки Дністер. Перш ніж потрапити до будинків одеситів, воду очищують. Але те, що джерело води одне, у ситуації війни робить Одесу вразливою. Тому у місті створюють альтернативну систему водозабезпечення.

Про це повідомили у прес-службі Одеської міської ради.

Одеса шукає альтернативи воді з Дністра

В даний час виділяються три напрямки роботи:

  • будівництво бюветів;
  • будівництво системи для використання дренажних вод;
  • очищення води за допомогою систем, переданих Одесі містом-побратимом Йокогамою.

В Одесі вже є система бюветних комплексів із питною водою. І вже цього місяця, серпні 2022 року, планується розпочати будівництво ще одного.

Також мер поставив завдання провести аналіз води з водосховищ щодо її подальшого використання після очищення.

«Те, що ми почали робити, це дуже важливо для міста. Найголовніше – сьогодні є технології, які дозволяють це виконати. Наше завдання – дотримуватись тієї дорожньої карти, яку ми виробили», сказав Геннадій Труханов.

У місті побудують три нові бювети

Передбачено будівництво трьох нових бюветних комплексів до 2024 року, а також будівництво нової системи використання дренажних вод.

За словами фахівців, цей комплекс заходів дозволить суттєво підвищити обсяг видачі питної та технічної води для населення на випадок надзвичайних ситуацій.

«Насамперед очищена вода використовуватиметься для технічних потреб. У майбутньому, за словами фахівців, можна дійти рівня очищення коли вода буде питною», сказав Труханов.

Воду можна брати з відкритих водойм

За повідомленням міськради, наразі проводиться аналіз води з місцевих водосховищ, яка для подальшого використання буде очищена за допомогою мобільних систем, отриманих від міста-побратима Йокогама.

«З кожним днем ​​окупанти поводяться дедалі агресивніше, щодня наносяться удари по об’єктах інфраструктури. Отже, ми маємо бути готові до всього, у тому числі – мати можливість альтернативного водопостачання міста. Наше завдання сьогодні – обстежити всі наявні водоймища», сказав мер Одеси Геннадій Труханов.

Збирання води проводиться з відкритого джерела. Очищення відбувається у три етапи: механічне, через вугільні фільтри та ультрафільтрацію.

Після отримання результатів лабораторних досліджень буде зрозуміло, чи придатна вода для споживання чи використовуватиметься у технічних потребах.

Всього Йокогама передала Одесі 33 системи.

Свердловини в лікарнях

Окремим пунктом у проекті альтернативного водозабезпечення міста проходять одеські лікарні. Їх хочуть зробити повністю автономними у цьому плані, облаштувавши на території медичних закладів автономні артезіанські свердловини.

Департамент охорони здоров’я вже оголосив конкурс на відбір учасника для виконання робіт із проектування, буріння та влаштування артезіанських свердловин.

Зазначимо, що в області також приділили увагу питанню забезпечення водою медичних закладів. За словами голови Одеської ОВ Максима Марченка, з лікарнями опрацьовують можливість альтернативного забезпечення питною водою з артезіанських свердловин.

Ще новини Одеси на тему:

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Статті

Маленька історія про великі серця: як вчителька з Херсону та її учні наближають перемогу

Ця історія про учнів херсонської школи та їхню вчительку Олену, які підтримують українських захисників на… Read More

2024-11-22
  • Новини партнерів

Готуємося до Нового року та Різдва: як вибрати ідеальний подарунок для дитини

Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More

2024-11-22
  • Новини

На Одещині зафіксовано небезпечну інфекцію

Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі сильний вітер повалив дерева та рекламні щити (фото)

Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More

2024-11-22
  • Статті

Реабілітація за власний рахунок: чому ветерани залишаються сам на сам зі своїми проблемами

Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More

2024-11-22
  • Статті

В Одеському педуніверситеті великі конкурси: що ще змінилося у виші під час війни

Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More

2024-11-22