«Я – учасник бойових дій: при виконанні бойового завдання отримав поранення. Користуюсь 75-відсотковою пільгою на оплату комунальних послуг. Минулого року мені дали ІІ групу інвалідності із загального захворювання. Чи маю, у зв'язку з цим, якісь додаткові пільги? Знаю, наприклад, що 85-річним людям з інвалідністю ІІ групи раніше надавали статус інваліда війни 1941-1945 років.
Василь Кирмизи, м. Чорноморськ, Одеська обл.
На жаль, ви не вказали свій вік, але можемо припустити, що ви ветеран Другої світової війни. У зв’язку з наданими даними, розглянемо спочатку пенсійні пільги.
Відповідно до Постанови Кабміну «Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій» № 656 від 28 липня 2010 року, учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років, яким виповнилося 85 років та більше, щомісячна адресна допомога до пенсії виплачується у розмірі, встановленому для інвалідів війни І групи. Це 650% прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб, чи 13 604,50 гривні. Молодші учасники бойових дій (УБД) отримують допомогу у розмірі 210%, або 4395,30 гривні. Ця доплата надається без зміни пільгового статусу.
Стаття 7 Закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” визначає ветеранів, яких відносять до осіб з інвалідністю внаслідок війни. Це, зокрема, особи, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Другої світової війни, та особи, які у неповнолітньому віці вступили до лав Радянської Армії та Військово-Морського Флоту під час військових закликів 1941-1945 років та стали особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання чи захворювання, одержаного під час проходження військової служби чи служби в органах внутрішніх справ, державної безпеки, інших військових формуваннях.
Звертаючи увагу на вищесказане, тут можна говорити про зміну статусу — з «учасника бойових дій» на «обличчя з інвалідністю внаслідок війни». Теоретично зміна статусу призводить до зміни:
Тепер ми підійшли безпосередньо до пільгового забезпечення. Як учасник бойових дій ви вже маєте пільги на оплату комунальних послуг у розмірі 75% знижки в межах норм споживання, особам з інвалідністю внаслідок війни надається 100% знижка.
Усі ветерани війни (у такому випадку ми говоримо лише про дві категорії) мають право на пільговий проїзд. Ви, напевно, про це знаєте і користуєтеся своїми соціальними гарантіями. Здебільшого для зазначених категорій вони є практично ідентичні. Це стосується також прав на безкоштовне зубопротезування та санаторно-курортне лікування.
Якщо говорити про додаткові пільги, як для людей з інвалідністю II групи загального захворювання, то цей статус навряд чи надасть вам особливих переваг.
Люди з інвалідністю II групи мають право при амбулаторному лікуванні на придбання лікарських засобів за рецептами лікарів з оплатою 50% їх вартості. А учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та прирівняні до них особи мають право на безкоштовне отримання ліків за рецептами лікарів. У будь-якому випадку ветерани війни мають більше прав та гарантій.
Ольга Новікова
Читайте також:
У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More